Airfix Harrier Gr9 1/72

Previous topic - Next topic

Pedja

Poceo da radim na ovoj maketi. Odlicna je,rasklop i inzenjerski posao na delovima odlicni,pravo osvezenje,radio sam i FA2 od novog Airfix-a ali ova maketa deluje bolje. Bice ubacen Pavla kokpit,nekoliko slika samog pocetka radova...




Pedja

Nastavak radova na harrier-u, sklopljeni trup i krilo,kabina ....








pealeks

Sedište je ispalo lepo.
Zanima me jel krilca i zakrilca dolaze odvojeni od krila u kutiji, ili si ih ti sekao?

POZZ..

medico

jedna sugestija , probaj nove italeri akrile (ili pak vajeho) za osnovne boje koje se koriste u kokpitu od boje guirtni pa do crvene , žute i slično . Kao ol´school maketaru iznenadićeš se koliko su lake za rad , brzo se suše a finiš je neverovatno dobar za razluku od ovog debelog/musavog sloja ( kapiram da se golim okom manje vidi nego na macro fotkama ) koji se dobija sa uljanim bojama, a tek drybrush sa akrilima  :mjetal

Pedja

Ево наставка,нисам одустао,не,не. Слике....







Иначе се ради, трака...


Pedja

Ствари су измакле контроли, прво сам изгубио задњи део ,непрозирни,поклопца кабине,онда и леђно светло,које сам полууспешно направио а сада видим да ми недостаје и онај "ветроказ" испред ветробрана, неће овај још скоро у завршене макете, ово су му последње слике овде....







ж




Kerber

Opako deluje!
Izgleda da su se Airfixcani naucili da prave dooobre makete.
Samo napred,  valjda se sad moze naruciti deo koji fali...a mozda se moze i nabudziti od kojekakvih viskova delova, verujem da i toga imas na lageru.

zamorano

Odlično si ga uradio, a i maketa stvarno valja, baš sam je zagledao... Uporedivo sa mojom Hasegavom, možda su ovde malo jače linije panela ali neki detalji su bolji.

Što se izgubljenih delova tiče, to bi moglo u samogradnji: taj pljosnati deo što ide otpozadi na poklopac kabine bi mogao da se iseče od nekog ravnog parčeta plastike, nalepiš na njega odozgo te "žice" od razvučenog rama i bog te veselio... Slično i za taj deo ispred kabine, to je toliko sitno da je dovoljno otprilike pogoditi oblik. Uzmi jedno parče rama pa ga izdelji za taj deo gore koji se vrti, a za "dršku" uzmi opet strečovani ram. Ja bi' to tako :)

Pozdrav!

Sandman

Peđa, piši slobodno Airfixu sa spiskom tih par delova koji ti nedostaju, sigurno će ti ih poslati.

Za vetrokaz što kaže Zamorano nije frka da se napravi jer je to sitan detalj, ali ovaj deo poklopca kabine bi već bilo dobro da imaš originalni.

Kako si radio ono svetlo na leđima?

Pada mi na pamet da se to uradi ponovo - ako hoćeš donesi na radionicu maketu da odredimo dimenzije tog dela, pa da ti se napravi novi od prozirne plastike, samo da posle prefarbaš transparentnom ili jako razređenom crvenom? Nije komplikovano, samo mora da se napravi "kalup" za utiskivanje zagrejane providne plastike ;)

Pedja

Quote from: Sandman on 27-01-2014, 11:21:14
Peđa, piši slobodno Airfixu sa spiskom tih par delova koji ti nedostaju, sigurno će ti ih poslati.

Za vetrokaz što kaže Zamorano nije frka da se napravi jer je to sitan detalj, ali ovaj deo poklopca kabine bi već bilo dobro da imaš originalni.

Пис`о ја АИРФИКСУ (ОБЕЛИКСУ), каже послали али траже 3 фунте за то, али ни то није проблем, већ је проблем како им платити имају неке две опције које су за нас из Србистана нерешиве, чекам и надам се пошто листајући форум наиђох да је још неко имао сличне проблеме али да су ипак послали и без новца.

Kako si radio ono svetlo na leđima?

Pada mi na pamet da se to uradi ponovo - ako hoćeš donesi na radionicu maketu da odredimo dimenzije tog dela, pa da ti se napravi novi od prozirne plastike, samo da posle prefarbaš transparentnom ili jako razređenom crvenom? Nije komplikovano, samo mora da se napravi "kalup" za utiskivanje zagrejane providne plastike ;)

Нешто слично сам и урадио, Медико је то негде овде описао, и изгледало је ок онако провидно али када сам га замазао фарбом испаде овако шугаво, вероватно ћу одрадити поново, трееба мало времена да се "охлади" и наиђе нови удар инспирације.

zolle

Super ti ovo ispalo kolega, mozda si ipak trebao da stavis one poklopce na ove lansere NRZ, britanci ih nose za razliku od amera :super, mada je i ovako super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Pedja

Quote from: zolle on 27-01-2014, 21:13:37
Super ti ovo ispalo kolega, mozda si ipak trebao da stavis one poklopce na ove lansere NRZ, britanci ih nose za razliku od amera :super, mada je i ovako super

"уметничка слобода" , јерес у овом нашем хобију, једностанво ми се овако више свидело.

zolle

Quote from: Pedja on 27-01-2014, 22:10:36
Quote from: zolle on 27-01-2014, 21:13:37
Super ti ovo ispalo kolega, mozda si ipak trebao da stavis one poklopce na ove lansere NRZ, britanci ih nose za razliku od amera :super, mada je i ovako super

"уметничка слобода" , јерес у овом нашем хобију, једностанво ми се овако више свидело.


:god :god :god ovo mi se svidja, nije ovo nauka, pa mora ovako, mora onako ...  :god :god :god
Dokon mozak, djavolja igracka !

Goran A.

Nije nikakav propust moze i bez poklopaca, uobicajen poredak stvari posle gadjanja ili tokom pregleda pre leta ako je lanser napunjen pre nego sto je potkacen.

medico

Quote from: Pedja on 27-01-2014, 18:23:18
Нешто слично сам и урадио, Медико је то негде овде описао, и изгледало је ок онако провидно али када сам га замазао фарбом испаде овако шугаво, вероватно ћу одрадити поново, трееба мало времена да се "охлади" и наиђе нови удар инспирације.

objasnio sam ovde : http://medicosmp.blogspot.com/p/zakivci_23.html
trebalo je da uporetbiš providnu palstiku u boji ... stare hemijske olovke, upaljači i slično ako su od bojene providne plastike odlično mugu da posluže, starnci koriste provudne dečije bockalice kojih ima u velikom izboru boja 50tak kom za 1 $ ...heh možda se kod nas pojave u koneskim radnjama