TRST je NAŠ !!!! - takmičenje 07-16.11.2008.

Previous topic - Next topic

Profa

Nažalost, zbog nekih privatnih/poslovnih obaveza nisam postigao ni da samo skoknem do TS da odnesem makete  :'( :'( :'(
Svejedno, sutra idem da vidim izložbu i, naravno, sve odslikam ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Dan skoro nije bio lepši - sunce, 17 stepeni, puno šetalište ljudi a more jedrilica...


Pre ulaska na izložbu sam ispratio demonstraciju viteških borbi:


Ovde je i par filmčića sa iste predstave... Ljudi se u borbi uopšte nisu štedeli :o
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Slike unutrašnjosti doma, sa sve stalnom postavkom sam zaboravio da prebacim na lapatopa :-\, pa ću ih postovati sutra u odvojenom topicu.
U svakom slučaju, takmičenje: bilo je cca 180 maketa svih razmera, od toga par koje se kod nas ne bi ni pojavile... Ono što je kod Italijana jako do bola su figure i brodovi...
Nažalost je osvetljenje u prostorijama bilo prilično slabo, pa je moj blic tukao na sve strane :-\ Mislim da ćete svejedno uhvatiti pravi osećaj.
No, idemo redom... Avioni, helikopteri i njima pripadajuće diorame izgledaju 'vako:











Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

E, sad, ono u čemu su stvarno jaki - figure i "kopnene" diorame:
Moja tri favorita su grupa krstaša u šumici, Jack Sparrow u samogradnji i (subjektivno) srpski vitez iz 14. veka. Valja takođe pogledati tenkovsku dioramu, a o prevozu ranjenika preko Rajne ne treba trošiti reči... Ma, sve figure su  :o :o :o












Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Brodovi i njihove diorame (jedna vam je poznata i iz Mošona ;)):





I počasni i jedini eksponat civilnog vozila:
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

I, za kraj ovog izveštaja, veliko finale :o :o :o Diorama 1/72 napravljena kao 3D slika - povlačenje austrijanaca iz Verone i nastupanje Napoleonovih trupa:

Otprilike pola sata sam stajao i zagledao detalje...
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada


milten

Profo svaka ti cast na izvestaju i slikama
Ovi vitezi u sumi su Tevtonci a ne Krstasi, svejedno stvarno su najjaci...
Figuru Srpskog konjanika jurim duze vreme, sada je prvi put vidim uradjenu... odusevljen sam.
Neke od ovih maketa bile su Mosonu. Zbog ovih borbi viteza i zbog figura stvarno mi je zao sto nisam mogao da se "teleportujem" tamo...
Ali ne moze svuda da se stigne...a i kosta bre...


MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Asurbanipal

Quote from: milten on 23-11-2008, 02:14:24
Ovi vitezi u sumi su Tevtonci a ne Krstasi, svejedno stvarno su najjaci...

moram Djole da ti odrzim cas istorije.. Tevtonski red je osnovan u Palestini krajem 12 veka,
a sediste im je bilo na Bliskom istoku od kraja 12 veka do 1291 kada se povlace u Evropu..
Tako da su i tevtonci krstasi, prvo na istok a kasnije "pokrstavaju ognjem i macem" na severu
Evrope

milten


Ovo za Palestinu nisam znao ...
Jovanovce i Templare sam vezivao za bliski istok a Tevtonce za severoistocnu evropu...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/