MiG-21 Bis Academy 1/48 + resin

Previous topic - Next topic

Milan18111



Maketa ,bar meni, izgleda veoma dobro po spoljasnjem izgledu tako da uz male prepravke moze dobiti i Bis varijanta.
Unutar makete sasvim druga prica.Kabina je totalno netacna,bez ikakvih panela sa strane pa sam odlucio da ubacim rezinski komplet .
Dobijaju se dekali za tri vazduhoplovstva ali su u igri i LH dekali za 17163 ( jos se nisam odlucio).
 

Do sad sam uradio sledece,odsekao panele na nosu i na hrbatu, ubacio delove od rezina i sklopio "na suvo"


i leziste koceceg padobrana



kutije stajnog trapa su veoma siromasne  pa sam dodao malo sprua

pre

i posle dorade




od naoruzanja je dato ovo, plus top za Bis varijantu

Trenutno radim na kutijama trapova u krilima i stajnom trapu.

Zamolio bih kolege koji poseduju fotografije Mig-21 sa otvorenim panelima da ih postave ovde ili mi posalju na P.M
jer ove koje ja posedujem nisu dovoljne.Hvala.



Suhoj

Ovo ce biti opako!
Samo napred.

ubermagog

#2
ta maketa i jeste zapravo BIS, rađeno po istim japanskim izvorima kao i Fujimi u 72 gde je BIS označen kao MF!

dobro ti ide, obećava hepiend ;)

Kad si se već potrudio oko stajnog trapa, mogao si da mu izbušiš rupu tu gore u korenu krila pa da dobije dubinu kao na pravom migu-21. Nije preveliki posao!
Tu gde si razvukao 'kablove' se iseče taj ravan deo jer se točkovi u kutije pakuju i vertikalnom položaju (zato ima ono ispupčenje na trupu iznad krila).
Naravno da se ovo i ne vidi kad maketa stoji na polici pa nije ni toliko bitno.

PS. proveri PM za slike traženih detalja :)

Milan18111

#3
@airsuba

Ima rupa u kutiji stajnog trapa(obelezeno crvenom), ako ima jos neka doradicu.
Onaj "ravni deo" bi trebao biti ovaj(obelezen plavom).

Hvala za slike.

dusko

Uh prijatelju moj pa ovo ce biti djavolski dobro,zanima me od cega si pravio ta creva u stajnom trapu?

ubermagog

#5
nezgodno je da se opiše ono na šta sam mislio, 'rupa' na koju mislim je gore!
trebalo bi da ide iznad linije krila, trebalo bi da se dobro vidi na ovim slikama

ne 'teram' te da to radiš, samo skrećem pažnju na taj detalj pošto radiš malo detaljniju maketu :)

Milan18111

@Dusko
razvuceni spru ,raznih debljina.Naoruzas se strpljenjem ...i to je to.

PELE

Detalji su fenomenalni, kao i fotografije!

Samo nastavi sa radom, jedva cekam da vidim kokpit.


Pozz

Milan18111

#8
@Airsuba
Vidim na sta si mislio,bice uradjeno.
Ma ne "teras" me a i nije mi tesko,zato sam i postavio maketu u "projekti u radu".




Milan18111

Danas sam uspeo da zavrsim poklopac kabine,izmaskiran trakom i dodato par detalja



takodje kuciste i prednju nogu stajnog trapa



posle dorade








Milan18111

Kutije stajnog trapa su gotove



kao i paneli na nosu aviona (hvala Airsubi za slike)



izduvnik motora sam takodje zavrsio mada ne znam koliko uspesno....



PELE

 :o

Fenomenalno radis, sa nestrpljenjem ocekujem nove fotke...


Pozz

modellius

ovo volim da vidim, svaka cast, samo guraj, lepi ti i napredujes, dosta brzo, samo treba da znas najvecu gresku academiyevog mig-a 21, ispupcine na trupu gde ulaze tockovi kada se uvuku stajni trapovi nisu na dobrom mestu, treba ih pomereti unazad 6 mm ako se dobro secam, inace tockovi ne bi imali gde da udju, kada stavis krila pogledaj gde tacno treba da ide, 5 ili 6 mm je u pitanju
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman

svidja mi se nivo dorada koji izvodish!

ovo je jedan od onih topika gde su rechi maltene nepotrebne - same slike koje nam postavljash su dovoljna uzivancija ;)

Vizant

Koja je pozadina za tvoje fotke ima profy "look" izgled i koristish li 2 lampe inache extra do sad! Sve je vec receno da ne ponavljam.