Fiat G-50 Secter 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Sacekao sam da postavim slike gotovog Galeba G-4 pa da tek onda postavim slike ovog Fiata u radu kako me ne bi kritikovali :) Naime radim na par maketa paralelno kako ne bih cekao dok se npr boja na Korseru i Katalini susi. Maketu sam dobio kao rodjendanski poklon od moje drage u radnji Emila Minerich-a (ili ti Emil Mineric - covek je hrvatskog porekla) u Sijetlu.

Kabina je bila bez ikakvih detalja, samo sediste, pilotska palica i nozne komande. Prema raspolozivim fotografijama i crtezima dodao sam unutrasnju strukturu trupa i dopunio trup detaljima instrumenata i raznim zicama. Nisam preterivao jer se dobar deo tih detalja nece videti zbog toga sto je otvor kabine mali. Ovo sto mozete videti na slikama sam zavrsio za manje od 2h. Juce sam zejdno sa Spitom isprskao maketu Prajmerom. Nastavak sledi kroz par dana.











Naravno bice farban u ovu shemu:


tripko

polako malo sta ces da pravis za godinu dana ;D

Otto Skorzeny

Auuu, covece pa kod tebe krenula serijska proizvodnja!  :o   :D :o  ;)
Jel si mozda razmisljao da napravis proizvodnju aviona u 1/1 razmeri  :D, pa da ostvaris american dream!?  :D  ;)  ;)

r.i.s.t.a.

Lepo si ga napunio!
Nego, taj NOVJ je bio bis, a Secterova maketa je G.50 plain vanilla... Koje su vidljive razlike između ove dve varijante?

Srdjan

Vrlo lepo, Djole... vrloooo lepo  :) Tvoje makete su stvarno inspiracija. Toliko detalja, umeca, truda... svaka cast  ;)

Koliko ih sada trenutno pravis ako nije tajna?  :D

djnik

#5
Jedine razlike izmedju normalnog G-50 i bisa koju je Secter naveo u sastavnici su izbor spinera i spica na repu. Inace u tekstu se navodi da nema nekakvih znacajnih razlika.

Uf koliko pravim, Fiat, Spit Mk V, Katalina, Korser, FT-17 i Mi-2. Polako ih privodim sve kraju, onda ne znam sta cu da pocnem, imam dosta zanimljivih maketa. Sto se tice pravljenja aviona 1/1, mozda jednog dana kad budem imao kapital. Sad se ne bih bunio da se pridruzim "komsijama" u Rentonu(oko 1h odavde) koji prave one Me-262 replike sa mlaznim motorima.

djnik

Gotov je i pre-shading Fijata.






djnik

Jos samo da ofarbam plavi i crveni deo zastave na repu.





Kerber

Ovaj avionchic naprosto obozavam ! (kao i veliku vecinu ostalih letilica, hehehehe0.
Jedva cekam da vidim ovo cudo u galeriji, pa ti sad pozuri...ne vredi da je jedan nestrpljiv....hehe

SAla na stranu, kad ga zavrsis da mu postujemo sliku u Muzej, pa ce se mozda neko odgovorno lice setiti da se konacno krene sa restauracijom istog, ako ga rdja i moljci ne iz'edu totalno.  >:(

airbamby

Sjajan avion a jos bolji rad.Jako mi se svidja tvoj preshading.Jedva cekam da ga vidim potpuno uradjenog.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Maketa je skroz gotova, popravio sam neke greskice na spojevima krila i postavio stajni trap. Sledi prskanje Fjuture-om pa dekali. Slike sa dekalima postavljam nadam se do ponedeljka!

djnik

Evo i G-50 je gotov. Sledi Future pa dekali ;)






djnik

I dekali! Odlucio sam se za drugacije pozicije rondela na trupu od onih koje je naveo Lift Here. Koristio sam slike G-50 iz muzeja kako bih ofarbao zelenu traku oko trupa koja pokriva hrvatsku zutu i broj na trupu. Takodje postavio sam natpis "Fiat G50bis" na poziciju kao sto se vidi na muzejskom primerku. Inace taj naptis je na muzejskom primerku zut dok lift here daje beli i crni. Kako bi se lepse video izabrao sam beli natpis.






Posle ovoga sledi lakiranje, paneli, weathering pa pravac muzej u Sijetlu.

Gumiflex

Svaka cast. To je prvi G-50 za nasim oznakama koje sam video. Odlicna maketa.

Mladja

djnik

Napravio sam i vakumsku kabinu za G-50 jer je ona u kutiji bila debela punih 2-3 milimetara, uzas!