F-86 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Zavrsio sam makete dva aviona naseg ratnog vazduhoplovstva tako da mi je draga dozvolila da zapocnem novi (pod uslovom da bude obojen lepo u neke sarene boje) ;) Katalinu i Korsera cu polako da zavrsavam jer je ostalo samo farbanje tako da moram na necemu da raduckam dok se boja i lak suse zar ne?

Maketa je Akademijeva i odlicna je. Delovi se uklapaju odlicno, izliveni su odlicno...Moracu samo da proverim panele i da modifikujem napadnu ivicu krila.


Od RW Modelsa sam iskoristio pilotsko sediste,instrument tablu i palicu za Sejbr. Nisam hteo da iskoristim rezinsku kadu od kabine jer je ova plasticna od makete u celini sa izduvnikom tako da nisam hteo da pokvarim nesto secenjem. Izdleda dovoljno dobro po meni.




Uz maketu dolazi otvoren motor i prostor za mitraljeze. Motor izgleda solidno ali cu dodati zice i ostalo sto fali naravno. Prostor za mitraljeze je izgledao veoma prosto tako da sam ga isekao i ubacio rezinski koji je mnogo detaljniji. Takodje isekao sam i dodao prostor za redenike ispod mitraljeza. Sve zazore sam zalio super lepkom i sutra krece sredjivanje tj smirglanje ivica.


Draj fit proba pre farbanja u MM Dark Gull Gray


Ovaj F-86 ce biti ofarban u boje akro grupe. Koristicu dekale Lift Here:


Eto toliko za sada, sutra postavljam jos slika trupa isecenog na pola i motora. Laku noc!

rodeo

Djole, zivotinjo mikroskopska bas ti prija klima morska.  :D  Jesi ti i kuci bio ovako produktivan?

Makete radis kao po mom izboru.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Zoki969

Pohvale za produktivnost ... Ma kakvu produtivnost, hiperproduktivnost !
Lepo je videti masovnu produkciju udruzenu sa kvalitetom.
Bravo Djole !!!

djnik

#3
Koliko ja znam ti akrobatski Sejbrovi nisu bili razoruzani tako da su mogli da se koriste i u ratne svrhe da je doslo do toga zar ne? U svakom slucaju mogu da prikazem na diorami kako skidaju mitraljeze, nesto poput ovoga:



Svejedno Sejbr mora da ima unutrasnjost mitraljeza u slucaju da su trebali da ih ponovo nakace za ratna dejstva.

Evo i par slika ostatka makete. Kao prvo zadnji deo trupa i motor


E sad da li ova krila trebaju da se modifikuju ili ne i sta tacno! Hvala!



milten

Bravo majstore, najvise mi se svidja opisivanje korak po korak, samo nastavi... Odlino i sve ostalo je za sada super.
Ja u stvari imam F-86 i bas sam planirao da radim istu nasu akrobatsku kamuflazu + imam i rezin za njega.
S tim sto mislim da je moj Hasegawin.
Bogato cu se koristiti tvojim iskustvom kad pocnem da ga radim.  ;D
Ko zna mozda me inspirises da pocnem ranije.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

Mislis da ameri znaju nesto o estetici? :)

Super za krilo, taman manje posla. Sad cu da farbam kabinu od Sejbra i od jos jednog Jeta koga cu kasnije postaviti u novoj temi ;)

Miltetene, pocni odmah pa da izrazte ovo u group build ;)

milten

Sta si ti bolji od mene  8) i ja sam Djole i ja volim da se hvalim onim sto imam  ;D

Imam cak i masku za staklo kabine, parce eceraja i oznake "Cutting edge"
Definitivno imam Hasegawu






Hahhahah, grup build, pa da vidimo ciji je bolji  ;D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

ugovorac

Ovaj drugi Djole je odavno postao avioizdaica.Samo prica.On tu maketu nikad nece da pocne da radi.

milten

Quote from: ugovorac on 06-12-2007, 23:34:33
Ovaj drugi Djole je odavno postao avioizdaica.Samo prica.On tu maketu nikad nece da pocne da radi.

Tisina be ti tamo sto nikad nisi cuo za pre-shejding i da avioni nisu uvek "ko iz fabrike" cisti >:D ;D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

barbarossa

Tako jeee!!!!!!!!!!!!!!  :D ;D 8) 8) >:D ::) ::) ::)

oddball

@ milten:
koja je razmera tvog Sabrea?

a nije losa ideja da se napravi nekakvo takmicenje na ovom topicu ko ce "bolje". ali pod uslovom da obojca stavljaju fotke ovde.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

djnik

Jao sta ste mi uradili od topika! Dok ja radim vi se tu svadjate izgleda :)

Gotova je kabina, sledi spajanje prednjeg dela trupa:



milten

Quote from: oddball on 07-12-2007, 14:45:17
@ milten:
koja je razmera tvog Sabrea?

a nije losa ideja da se napravi nekakvo takmicenje na ovom topicu ko ce "bolje". ali pod uslovom da obojca stavljaju fotke ovde.

1/48
Ideja je odlicna samo sto mene trenutno mrzi da radim Sejbra  :( Zavrsavam trenutno neke figure, pa kad ih zavrsim mozda...

Odlican kokpit... :o
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

ugovorac

Kokpit si strasno uradio.Mozda bi preko instrumenata mogao da dodas nesto tipa "CLEAR FIX" da bi dobio efekat satlica.A za Miltena sam rekao sta sam rekao i to ostaje :-[.