Revell Arado Ar E 555

Previous topic - Next topic

Hartmann

Kao 'zaludjenik' za Luftwaffe, unapred se radujem ovom mom sledecem projektu. Maketu sam kupio u Londonu 2000. i sada je dosla na red  :). Cuo sam da je maketa odlicna i kad sam je video, nisam se razocarao. Detalji u 72-ci su za pohvalu, uklapanje i kvalitet odlicni, a sama maketa nije skupa (2000-te je bila oko 1000 din). Moze se slobodno reci da nadmasuje mnoge Tamigawa makete u kvalitetu, detaljima i uklapanju.
Delovi su uradjeni u svetlo sivoj boji sa vrlo malo zastavica i ulegnuca. Takodje su delovi precizni i uradjeni u kontra-detalju. Najimpresivnije uradjeno su kutije za stajni trap i bombaluk  :o!
Uputstvo dolazi na 16 strana, mada prvih 5 odlazi na istorijat (koji??  :D) aviona, upozorenja i cake pri sklapanju. Ima sve ukupno prikazano 26 koraka za sastavljanje i 3 strane za seme farbanja i dekale.
Najlepse od svega kod ove makete je to sto mozete pustiti masti na volju, jer je ovo bio samo planirani projekat naci-inzinjera, pa se maketa moze farbati i u najludje seme jer necete nista pogresiti  ;). Ja evo planiram da je farbam u neku pustinjsku semu Meksika  ;D.
Sve u svemu, maketu preporucujem ne samo Luftwaffe fanovima, vec svim avio-maketarima.

Zamolio bih i Gushu i Acu Tumbina da daju neki svoj komentar, posto znam da su odlicno uradili ovu maketu.

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Gusha

Pa sve sto si rekao oko makete je tacno.Ja sam imao samo pozitivna iskustva oko ove makete.Nemoj da zaboravis da dodas predvidjeni teg i vodi racuna kad postavljas prednje staklo, (kljun) koje je predvidjeno za bombardermena.Treba ga dokitovati sa trupom pre farbanja, jer ovako ne leze kako treba.Ja sam ispostovao semu farbanja sa sastavnice, ali sto kazes mozes ga farbati kako god 'oces!

http://s167.photobucket.com/albums/u150/maketarskikutak/Avioni%20-%20jet/Arado%20555%20by%20Gusha/

mutayu

Dobra stvar kod ovih Luft '46 projekata je sto mozes da dodajes detalje i bojis kako god hoces! ;D