JRV F-47D Thunderbolt Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Kao sto i naslov kaze, u pitanju je revellova maketa koju radim u bojama naseg vazduhoplovstva. Shema farbanja, pojma nemam dal' je tacna, da pravo kazem nije mi toliko ni bitna, nju sam dobio uz dekale, koji pojma nemam odakle mi, (znam samo da je u pitanju mala tabla dekala s brojem aparata 024). Boje su MM 1710 zelena, Humbrol 106 i MM 1508
Udrite! :D :D :D




dragan_mig31

tooo dalibore :) jedva sam cekao ovo :) lepo izgleda :) jedva cekam da vidim dekale na maketu

gasha

Mislim da si boju pogodio, tako sam i ja mog texana ofarbao. Sama shema je tacna ako si je radio po lift here dekalima. Inace potrudi se da ga malo bolje uslikas da bi mogli da vidimo detalje, ovako previse je mutna fotka. Ajde napred dalje i cekamo nove, bolje fotke.

Dada

Nije "dizi ovde" shema farbanja, vec neka koju sam nasao uz dekale koje cu da stavljam(lici,a to mi je najbitnije. Nisam picajzla-teoreticar vazduhoplovstva :D ). Sto se tice boje, pogodjene su sigurno. Slikano je inache fonom, pa su slike losije. Kada se dokopam digitalca, ce da bidnu dobre slicice.
Pozdrav

airbamby

Bas dobro izgleda Thunderbolt u ovoj fazi radova,jedva cekam bolje fotke i nastavak rada na njemu.
Pozdrav.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Zoki969

Slike jesu lose, ali maketa izgleda stvarno dobro. Vise komentara nakon boljih slika  :) ;) :D ;D

Boki

Zaista dobro izgleda.
Čekamo bolje slike ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

lepo izgleda shema....

el si mu neshto budzio noge stajnog trapa ili su out-of-box?

poshto mi Cherny prichao da su na ovoj maketi neshto krace pa kad se avion postavi u polozaj za poletanje, elisom kachi po podlozi...  :-\

a spoj nozza i korena vetikalca - si gitovao sam spoj na bokovima - znachi onaj vertikalni deo spoja? nisam josh radio tu maketu ali mi se chini da sam negde video da tu treba malo gita...

ajd jedva chekam kvalitetnije fotke i da postavish dekale pa da dam vishe komentara ;) za sad izgleda dobro! :)

Dada

Nastavljam teror losim slikama :D Dekali su postavljeni, ostaju jos stenslili i neke male zezalice oko mitraljeza. Isti su fantasticni, nakon tretmana sa Mr Mark Softener, fantasticno prate linije na maketi, a lako se ubedjuju da legnu...






Stajni trap je u fazi budzenja, jer kao sto viditre, nije jos postavljen na maketu (suse se produzene noge)
Sto se tice spoja s vertikalcem, bez trunke gita je ulegao. Jedno petnaestak minuta sam ga sredjivao i na kraju je ulegao bez gita.

Sandman

e da, iako su slike i dalje sa mobilnog, bolje je svetlo pa se i bolje razaznaje shema kammo ;)

sad mi se bash bash svidZa ;)

vidim da su dekali dobro legli... super... samo chekamo sada nastavak radova i oshtrije slike ;)

airbamby

Uf super izgleda kamuflaza.Jesi li radio slobodnom rukom ili si maskirao (cime)?
;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada


tenk

ludo burazeru ludo!sema je ludilo!ajde maaalo bistrije slike da se vide detalji.stvarnoje odlican!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

ugovorac

Ovo izgleda odlicno al daj bre neku ostru sliku.

Kerber

obrati mu paznju na sastav horizontalaca i repa...dok nije kasno. Cini mi se da tu nesto nije leglo kako treba. D:)
Ostalo - za sada mi se svidja. Posebno je sema bojadisanja interesantna, jer su na vise fotki svi srebrni i dosadni do bola, pa mi se malo smutchi. Dok ne bude boljih slika, pozz i napred !