Trumpeter Howitzer Gun Crew

Previous topic - Next topic

Momcha

Nabavih ovo juce.Na netu sam trazio neku recenziju ali nisam se bas ovajdio (mozda ponovo nisam umeo da googlam  ;D )
Prepostavljam da ima onih koje bi ovo zanimalo,pa u par reci da opsiem o cemu se radi.Znaci imamo jedan set posade koja opsluzuje top
svojim direktnim ucescem i drugi koji ga "snabdeva" municijom.Poze su jako interesantne i nabavio sam ih kao posadu za Flak 88.

Figure su dobro odradjene.Mogu da kazem da se Trumpeter sve vise popravlja,mada je jos daleko od kvaliteta koji Dragon nudi u svojim
poslednjim serijama.Klasicno sastavljanje tela:trup,noge,ruke koje su date iz par delova.Kvalitet skulptora je otprilike kao kod Tristarovih
fig.


Ono sto je po meni veliki nedostatak su glave.U osnovi su mnogo bolje od pocetnih Trumpeterovih setova ali nazalost
jos uvek nedovoljno dobre za iole ozbiljno prikazivanje.Na svu srecu,danas su nam rezinski setovi dostupniji,tako da se ovo
da lako prevazici.



U svakom setu idu po cetri rama.Dva su rezervisana za municiju.Jako dorbro odradjene granate i caure,kao i "korpice" u kojima
su transportovane."Korpice"su date u gumi,kao sto Dragon daje dodatnu opremu/vozace uz svoje makete.





i naravno finalni ram sa dodatnom opremom:slemovi,nozeve,cuturice...
Solidnog kvaliteta.

Nadam se da sam uspeo priblizno da opisem kvalitet ove dve kutije.Na moje iznenadjene,posle seta modernih americkih vojnika,
ove su za nijansicu slabije (nedostatke sam opisao).Cudi me jedino velika cena na svim sajtovim.Nije bas novitet
pa da drzi cenu ali ako dodamo da pored figura dobijemo i municiju,onda bi mozda trebalo kroz prste da progledamo.