2S1 "Gvozdika" JNA/VJ u 1:35

Previous topic - Next topic

Patriota

QuoteNemam komentara ostadoh bez texta

Peđa, što si ostao bez teksta ? Znam da sam možda malo puko', ali nisam odlepio. Ovo stvarno pomaže, ali samo kod onih koji nemaju dve leve ruke.  ;D

Suhoj

Odlicno izgleda al vidi ti se spoj na cevi, sto si ostavio takvu gresku kad si ovako dobro uradio maketu  :P :)

Patriota

Ma nije to spoj, već autentična fabrička greška prave cevi na gvozdici.  :lol Neko je zabušavao pri izradi na strugu.  :hahaha

Znam u pravu si. Pravi se kao da nisi primetio.  :zvizduc
Bila je ovo prva gvozdika. Imam još dve u hangaru, pa se ta greška više neće ponoviti.   :cheers

Suhoj

Pa dobro, ako ti se da ismirglaj pa opet ofarbaj cev, to nije tesko....steta da ovako lepo uradjena maketa ima takvu gresku  :)
Ocekujemo te 2 uskoro  ;D

djos & filip

SJAJNO!!!!!!!!!!!!

Ovo vozilo mi je omiljeno, ni tenkovi ni nase peglice (transporteri) nisu mogli da mu pridju svojim zvukom motora, pistavi zvuk kompresora mi je ostao urezan u secanju.
Odradio si ga stvarno vise nego odlicno.

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Patriota

Zdravo Suhoj, ma znam, u pravu si. Evo predloga. Pošto ionako planiram da ga malkice kamufliram granjem i lišćem, onda ću baš na tom zadnjem delu topa da prebacim kao neko sitno granje ili neku vrste kamuflažne mreže što visi. Malo da kaširamo stvari. Obećavam da će vam se kod sledeće 2 gvozdike sve svideti i da ovakve greške više neće biti.  :cheers

lord sir giga

Neznam da li gvozdika ima onaj laser koji meri zakrivljenost cevke, ako ima onda bi ti samo granje smetalo, a i neverujem da bi iko turao granje na cevke posto nije bas oblik koji bi nesto zadrzao.
Ali tvoje uze tvoja i ograda, pa vezuj kako hoces

Patriota

Dobro momci, dobro, ubedili ste me.  :deadhorse

Počinjem da skidam farbu na zadnjem delu topa pa ću da nabacim malo gita. Šlep sajle ću da postavim od bakarne žice. Nadam se da će slike završene makete stići do nedelje/ponedeljka.

Patriota

Momci, top gvozdike je gitovan, a ujutro sledi šmirglanje i farbanje. Uradio sam ove tenkiste. Treba još samo da ih pređem sa bezbojnim lakom, lica da obradim sa uljanim bojama i uniforme malo da doteram sa pastelnom kredom zbog efekta dubine i "zuba vremena". Nadam se da vam se do sada sviđaju, pošto smatram da imaju baš autentične poglede.   :caooo


nesha

Tenkisti su odlicni. Kad radis uniforme, ipak dodaj i jedan blag vash, da malo obogati valer, pa onda bledjenje. Ovaj desni me jako podseca na nekoga, samo da mu promenis boju frizure ::)

Patriota

Imenjače, na koga te podseća onaj desni tenkista ? Na Slobu, Koštunicu ili na Šešelja ? Ja pre mislim da je Šešelj u pitanju, a ?  :hahaha

Patriota

Zdravo kolege,

onoj dvojici tenkista sam opet kompletno skinuo boju pošto mi se nije nešto svidela nijansa boje uniforme. Rodila me majka blesavog !  :deadhorse
Znači moraću opet da ih lakiram. Zato evo slike sa već gotovim tenkistima iz KIRIN-ovog seta. Podsećaju me nekako na one prave Ličane, pre svega policajce, ali i oficire JNA koji su uobičajno nosili brkove, tipično za ljude iz tog kraja. Kao što se može videti cev je ošmirglana i lakirana. Samo još da je malo izbledim uljanim bojama i dodam efekat popucale boje na mestima naknadne obrade. Za stojećeg tenkistu sam namerno ostavio onaj kombinezon, pošto su tokom sukoba tenkisti svašta imali na sebi. Od propisanih tenkovskih kombinezona JNA, preko civilnih kombinezona slične boje, kao i raznih kombinacija pantalona i majica.