Panther A

Previous topic - Next topic

Kerber

#15
Lagani "update", ali vrrrrrrrloooooo lagan.  ;)

K'o Skadar na Bojani da gradim... 0:)

Odma da kazem  izjedose me gusenice....Vrlo krut vinil ili sta vec, ne lepi se ni sa cim, ja za sada zalepio to nekim dvokomponentnim UHU lepkom...
Posle vrucim ekserom, sabio one klinove....kad se isprlja pigmentima i zaprasi i "drybrushuje", nece se mnogo videti, gde je bilo spojeva (nadam se).
E, a onda - sex, i rodeo ! :D
Naime,  gusenice su otisle u nebo...to sredjujem vezivanjem tankom zicom oko osovina tockova, pa kroz rupice na gusenicama.
A onda drugi udarac - pod naponom vinilnih gusenica, dok sam lepio levu stranu, pucaju mi dve osovine tockova - prvi "lenjivac" i ono zadnje malo tockence....a gusenica se vec "uhvatila"....Na iglice i cackalice sam prvo naneo onaj revellov kontakta, pa posle toga (4 sata), i super-lepak....
sad, ovo na prvom lenjivcu drzi, ali, iako sam ga fiksirao, malo je posao ukrivo....zadnji se jos drzi. Tu jos nisam pricvrscivao gusenice zicom, ali, ako to krene, strah me je da i ostale osovine ne krenu sa lomljenjem...
evo malo slikica, jos nisam zavrsio gusenice, jos im treba rada, ali, cisto da se vidi mali pomak.





Pozz

tripko

a lepo llegle te gusenice samo napred bane

Gusha

Ko posle kaze da je maketarenje lak posao i igranje nek... >:D

Ajmo Dr. Bozinovicu, kraj se nazire.....skoro! ;)

milanco

lepo deluje ajde samo napred da vis kakav ce lep da bude na kraju :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Napreduje, napreduje.
Je li ovo samo privremeni izlet ili ćeš (nadam se) redovnije među oklopnjake?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Tesko da cu da menjam kategoriju.... 8)
Ovo je ipak, izlet...i dopalo mi se i ne...zbog nekih gluposti kao gusenice i slaba plastika, pa se lome osovine tockova >:(, nije mi se dopalo ovo, a sa druge strane, daje ti poprilicnu slobodu u izradi.....Ne znam puno o tenkovima, pa mi i to pravi frku.
Potrudicu se da ovo chudo dovedem kraju, najbolje sto umem, ali sam tanak tu i za ovu razmeru i za ova vozila.  0:)

T34

Lijepo! Imao sam tog Pantera i prodao ga za male pare - ali vrlo solidna Italeri maketa!
Ja ne volim lijepiti gusjenice - bolje ti je na dva mista u trupu ( između pogonskog i prvog, odnosno ljenivca i zadnjeg putnog kotača izbušiti rupice i staviti ili komadić žice ili čačkalice ili bilo šta šta je prikladno ( samo bojaj u crno jasno) - da drže gusjenice u koliko toliko prirodnom položaju...

Kerber

#22
Hvala !
Poznavaoci oklopa (u koje ja nikako ne spadam, ali poceo sam nesto da naslucujem...)kazu da ovo nije bas Italerijevo delo za ponos, ali, meni se dopada kako izgleda. Lici mi najvise na tenk, kakav sam ko klinac zamisljao da jeste.... :)
E, a posto sam ga dobio od supruge na poklon, nema mrdanja....mora da se uradi sto bolje. :D

Definitivno me odvlaci da radim jos tenkova, ako je sa gusenicama uvek ovakva muka, al' bolje je da ne dajem izjave tipa nikad vise....ko zna?!?

Ja sam poslusao Tripkov savet jos prosle nedelje i uvezao tanku bakrenu zicu oko osovina onih duplih -razmaknutih tockova (zadnji i srednji, i oko prvog lenjivca, te kroz rupice na gusenicama, to ucvrstio i "pribio" uz tockove....Mnogo bolje izgleda tako, nego kad se onako plasticno izviju do plafona...
Sad, posto suknjice sa strane idu preko gusenica, i zaklanjaju im pogled, nece se videti onaj namotaj zice....
Imam jos prilicno posla, al' nekako se "izvlaci" iz mase plastike lepa kontura, po meni jednog od najlepsih tenkova ikada....
Posle cu da pustim par slichica, da vidite dokle sam stigao.

Evo fotke



hehe, ostajem veran sebi da moraju da budu i vozila i avioni zamazani i bar malkice osteceni...dok sam gledao knjige - refernce za ovaj tenkic, primetio sam da je dosta njih bilo osteceno komadima granata, raketa, PAM - metaka, mina...te resih da "mu ga dam po njokalici"....mozda bi se ova ploca otkinula od ovih pogodaka, al' nekako meni deluje da je bas imao tezak dan... 8)

Pozz

airbamby

Samo napred,i ja imam taj tenk iz istog razloga kao i ti,svidja mi se kako izgleda.Iako se u tenkove gotovo ic nerazumem ovaj cu jednog dana napraviti.Pozdrav... 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Evo kako se ovo krece...nadam se u dobrom pravcu
Kamuflaza u 3 boje, nesto izmedju one sa kutije Italeri, nesto iz knjiga, pa napravih neku svoju interpretaciju...
"Washovan" u pronto sa crnim tusem.
Sad  decali, pa pasteli da mu legnu, pa da ga matiram valjda...







Ajte, molim vas, komentari....Ova ostecenja na "suknjicama" nisam nteo da skidam visak pronta, da se bolje vide....istaknutije su ogrebotine...
Osim detalja - mitraljez, auspuh, alat...valda je pred kraj
E, pitanje - u koju boju mu ideu ove alatljike - drske sekircheta, cekica i ostale dzidza-budze? Videh fotke neke iz muzeja, al' tamo su bukvalno sve to isprskali zimmeritom i ofarbali u Send farbu...

Aki

meni se bas svidja ova kamuflaza.
ja ti predlazem da gusenice obojis u boju rdje,pa onda drybrushujes sa steel,i na kraju zaprljas pigmentima,ili pastelama

milanco

Super izgleda odlicno za pilojca :o
Alat mozes i klasicno da ovrabas drvena drska gornji deo u neku sivu pa zaprljaj negde su ostajali tako negde su prefarbavani kod tebe ne moraju da budu ;)
im tu maketu zavrsis od zene dobijas drugu tu ti je ionako kupila jer znakoliko imas nesastavljenih pa kad je pitas kada ca da ti kupi maketu a ona bi rekala kada sastavis onu sto ti je kupila i nada se da neces nikada da je sastavis da te skine svrata ;D ;D ali doskocio si joj >:D
.Jois jednom bravo za maketu i obavezno ubi sjaj na kraju :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Kerber

Juce ga izmatirao, ali mi je MM matt lak pravio probleme - pobeleo na ivicama i unutar ureza na zimmeritu...nekako ga sredjujem....






Danas sam na Tripkov savet, kupio sienna uljanu boju i naneo na gusenice i tamo gde bi se ocekivalo da se tenk umaze...Posto nisam pitao sta i kao, to sam lepo naneo direktno iz tubice, pa sad, moram da skinem viskove stapicem sa fatom, inace ce da se osusi za 5 godina...jbg.

Ali, ovo malo bolje meni izgleda. Sutra ako se ovo skinuto, osusi, da udaram dry-brush na gusenice, izrada antene, da mu sredim sajle, nacinjene od zice i malo ove alatke da popravim, i mislim da ce biti gotov...








Sad kazujte, sta ima jos, posle ce biti kasno... ;)

milanco

Meni Bane ovo bas musavo izgleda onako kako treba, jadino sto se mene tice naneo bih malo bas razredjene crne boje preko tenka, moze i tus koji si spominjao da malo sve kao zagasi i izbledi cak mozes i prstima malo da zamackas jer je to 1-72 pa se nece videti. Sve u svemu mani se svidjka i nemam zamerki  jedino malo na aparat.
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju