1:72 plastyk MiG-17 PF

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovo je moj trenutni rad.sama maketa je ok.ima urezane panele a je radjena na bazi starog KP-a.kokpit je OOB + neki delovi u samogradnji.KK-2 sediste je totalno preradjeno.avion bice u boje siriskog RV-a za vreme 6to dnevnog rata.



Kerber

Draganche rides again !  :D
Kakvo im je uklapanje, jel' na nivou Hobby Bossovih Migova?
Detalji i ostalo... upoznaj nas malo, jer ta firma je meni poprilicna nepoznanica.
Samo nagazi !

dragan_mig31

uklapanje je isto kao kod KP jer je ovo kopija sa urezane panele.nije na nivou HB mig-15.ovo je ipak rudementarna maketa ali na kraju moze da izgleda kao pravi mig-17 ako se covek malo potrudi :)

Nemsy_29

Dragance kad je kraj? Za 2-3 dana  :hahaha
Salim se, jos jedna dobra makina na putu  :)

dragan_mig31

Quote from: Kerber on 17-07-2010, 14:42:30
Draganche rides again !  :D
Kakvo im je uklapanje, jel' na nivou Hobby Bossovih Migova?
Detalji i ostalo... upoznaj nas malo, jer ta firma je meni poprilicna nepoznanica.
Samo nagazi !

samo sto sam sklopio trup i nos.mog uda kazem da se trup jako dobro uklapa.najveci problem je kod onaj nosni deo gde je usisnik i radar.mada sam to sredio sa malo grublju smirglu.dodao malo kita i sad je kao pravi.trup nisam kitirao jer se jako dobro sklapa uspeo sam da to osmirglam i prerezem za 10 minuta.sad nemam vremena da sve to poslikam tako da fotografije stizu sutra ujutro.

Suhoj

Ajde lepo lepo, ocekujemo ga ofarbanog do veceras  ;D ;D

PELE

Bice ovo jos jedna fenomenalno uradjena maketa!

Samo napred, jedva cekam farbanje!


Pozz

drakii

Reshio Dragan da udje u Ginisovu knjigu, to vech rekoh ranije,  verovatno je zavrshio vishe maketa u zadnjih godinu dana, nego ja u proteklih trideset, ali shta je tu je, samo napred i ne okrechi se sine, daj slike, pozdrav

dragan_mig31

ovih dana sam malo radio.nisan u samogradnju,pitocevi takodje.ostaje da mu doradim jos puno toga pre nego sto bi ga farbao.



PELE

 :mjetal

Kao sto sam ti vec rekao, mislim da znam sta radim sledece!  :P


Pozz

dragan_mig31

kamuflaza gotova.danas sam po prvi put pokusao da napravim chipping sa ovu metodu

http://www.swannysmodels.com/Salting.html



Sandman

kod chipinga sa solju je najbolje koncentrisati zrnca soli na presecima linija panela i tamo gde mislish da se najvishe guli farba (razni poklopci i vratanca na oplati)...

a bitno je i izabrati pravu vrstu soli - najbolje da zrnca budu sitna i nepravilnog oblika - ovo sad iz sopstvenog iskustva pricham jer sam na Judy prvo radio sa suvishe krupnom i "perlastom" solju...

samu so je najbolje skidati nekom krpicom ali naglim potezima trljanja - tako se so skida neravnomernije i vece su shanse da i chiping bude nejednak i nepravilnog oblika - u suprotnom moze ispasti tachkast ako se skidaju samo zrnca soli tamo gde su bila...

za sad deluje malo chudno na ovoj maketi chiping jer je i podloga matirana, kad legne gloss sloj, a zatim i wash, mislim da ce vec biti lakshe za proceniti kako ti je uspelo ovo sa solju ;)

kamuflaza je inache lepo ispala - freehand prskano?

UrbanKnight

Express-Dragan... :)

Fino ispade do sad...
a koje vazduhopovstvo sad ja da radim, i ja imam tu maketu i samo sirijske dekale  >:(  ;)

Inace sam se jako mucio tom tehnikom guljenja farbe pa sam na kraju odustao. Koristio sam razne kuhinjske i morske soli... :-\

Sandman

Quote from: UrbanKnight on 20-07-2010, 18:41:05
a koje vazduhopovstvo sad ja da radim, i ja imam tu maketu i samo sirijske dekale  >:(  ;)

vidi ako su nekome ostali dekali za Indoneziju od KP-a...

PELE

Ma daj, sta je ovo, skrivena kamera?

Odlican MiG, moram i ja da probam taj nitro razredjivac!  :)


Pozz