1:72 INNEX MiG - 21 PF i PFM

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

zdravo.ove dve makete su mi stigle danas.kupio sam ih po cenu od 4.9 eura komad + postarinu sto ukupno dodje oko 7.5  eura po maketu.nije uopste skupo a makete nisu tako lose kao sto ljud imisle.za pocetak preedstavljam vam slike kutije



odavno sam hteo da kupim ove makete jer u mojoj kolekciji fale ove migovi - 21 srednje generacije.kad sam otvorio PF prvo sto sam primetio je da ima neki PE set za kokpit.to je bilo u oba dva miga.nesto ne izgledaju najbolje ali ipak je puno bolje nego nalepnice i gola plastika,i sa malo samogradnjejedan osrednji maketar moze da napravi veoma lep kokpit.



obe makete imaju lepe sastavnice na koje je sve na polsjki jezik sto je normalno kad su makete iz poljske.



od dekale dobija se jedan veoma lep set sa servisne oznake ali sa malo dosadne oznake



sem u kutiji PFM u kojoj su ulkjuceni i severnovietnamski dekali sa jedna veoma atraktivna kamuflaza



kod PF dolaze 3 rama plastike



na koje su lepo ugravirane panele koje su 10 svetlosne godine ispred condora i mastercrafta.

poklopac kabine je solidno izliven bez neke frke kao ogrebotine i mehurice



kod PFM date su takodje 3 rama plastike sa odgovarajuci vertikalac za ovu varijantu



jedini problem kod ovu maketu je to sto je dat poklopac za PF



ali ovo je manji problem jer sad je jako lako da se ovo zameni sa neki aftermarket vacuform poklopac i prednje staklo ili cak neko ko je veci inat moze da ovo doradi i preradi u odgovarajuci poklopac.jedino nesto sto fale su dva stranicna rama prednjeg stakla.

Tomcat

Ja imam BILEK MiG-21 PF i ovako na prvi pogled mi se cini da je ista maketa u pitanju tj. prepak
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nebkv

Radio sam Bilekov PF,PFM,F 13 i imam ih jos par na zalihama i kada pogledam detaljnije ovu maketu mislim da nije Bilek u pitanju :caooo

ubermagog

Innex nema veze sa Bilekom, ovo je originalni kalup ove firme - doduše još jedan baziran na starom KP-u.
Kalupe je uradila ista ekipa koja je radila Intech-ov MF tj. tj. ono što pakuje Mastercraft i ZTS Plastyk.