Roden 1/72 Zeppelin Staaken R.VI by Paja Jovanovic

Previous topic - Next topic

Terorista

Ovako izgleda Roden 1/72 Zeppelin Staaken R.VI maketa je dobra za sklapanje ali su dekali po mom caletu ''losi''
pa je on na svoju ruku uzeo da sablonira ''lozenge'' ........................!!!!!!!!!!    :headbang  u pocetku je izgledalo ne moguce
ali kada sam ugledao kako to izgleda........



...ne znam za vas ali ja nemam reci :god

Terorista

#1
i ova slika je sledeca ruka


Hugo Sperle

Kazi Paji da cemo mu kada zavrsi ovo, uplatiti neku banju, da se odmori ko covek. Ovo je izvanredno! Moci ce da stoji u Narodnom muzeju uz 'onog' Paju Jovanovica! :D

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Terorista

Brate meni ovo izgleda kao spansko selo... a on... sipa viskic i raducka, a ja ga u prolazu zezam da mora da popije viski da bi smirio ruke :) ubaci cu malo kasnije jos jednu sliku

Terorista

evo je jedna slika od sinoc



na osnovu repa mozete da vidite da treba jos neke boje izsablonirati na krilima... toliko za ovu nedelju iduce nedelje jos od ove makete poss :pilot

Profa

Maketa je čudo - 450 delova, ogroman raspon, težak za stajni trap... zahteva prilično hirurgije i sličnog, ali su detalji  :o
Što se tiče lozenge, Roden 'oće da omaši (ja ludim zbog svoje serije Fokkera), i to je ovde lepo prikazano - upoređivanje Rodenovih dekala i boja po Methuenu:
http://www.internetmodeler.com/2006/november/first-looks/Roden_Staaken-14.jpg
Sve u svemu, držim ćaletu palčeve, za sada mu ide baš dobro :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Terorista

da da.. drzimo svi zaj.b.n je to projekat lozenge su itekako omasili pobegla im je stampa a stajni trap se uveliko raspitujem po nekim sajtovima da nema mozda od metala... poz :mjetal :pilot :cheers


modellius

totalno ludo! metalni trapovi ti nece puno pomoci, bolje napraviti neku podlogu ( travnata stajanka npr. )  ispod makete pa krajeve krila podupreti nekim merdevinama ili necim slicnim, nisam siguran ali mi se cini da su i u stvarnosti podupirali drvenim kozlicima....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Terorista

ma to je bar lako poturiti nesto pod krila to moze i bata koji ima 10 godina ali poenta je da to stoji na svojim nogama (tockovima)
dal' znas mozda koja firma -ako uopste postoji- radi tockove za stakena... :)
opasno je dobra maketa ali se vidi da su trapovi tanki

Kerber

Moze da se ubaci celicna zica (za gitaru)...pa da ga ojaca (A zica obavezno kao osovima tockova, ako je ovo bas tesko).
Na vise nacina moze da se sredi taj problem:

1. Da se izbuse uzduzno letve za noge, pa zica i super lepak...
2. Da se usece kanal za zicu, po duzini pa za lepis super lepkom i zakitujes kasnije
3 da se nprave polutke letvica od tanke plastike pa izmedju u sendvic zica...

Obicno pomaze, a kad moze da drzi '48 i vece sa dodacima od rezina i metala, moze vala i ovo...

Pozz i srecno sa ovom grdosijom !

Ovo je naravno savet koji moze ali i ne mora da se usvoji, al' ako ne nadjes metalni trap....

Profa

Roden je u kutiju spakovao i "drvene" podmetače, ništa ne mora da se budža ;) Ali bio bi fazon da stoji na svojim nožicama :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Terorista

ljudi ja usvajam svaki savet on ce stajati na svojim nogama pa makar ja morao od metala da mu pravim :))))  :headbang

Terorista

Evo malo nastavka.... ja nisam uspeo da pratim caleta konstantno u radu i da fotografisem svaku doradicu ali evo ...

gondole motora:




rep...




rep sa albatrosom d5 naravno isto u 1/72



jos malo...







sad malo albatros d5





evo kako bi to trebalo da izgleda sa gornjim krilom




:super