P-51D-15 Mustang ICM 1/48

Previous topic - Next topic

eldarfederer

moja prva zavrsena maketa u 48 razmeri i ujedno probna maketa za airbrush kojeg sam takodje prvi put koristio.jer sada sledi ozbiljan avion mig-21 1/48,kojeg zelim perfektno uraditi.maketa nije lose uradjena,samo sto su dekali bili cisto s****e,u naravno na krau mi usrali celu maketu.na kraju sam odlucio da ne stavljam ostale dekale,jer se potpuno raspadaju i eto nekako zavrsio ovaj model.sema bojanja je bila ova na pozadini kutije,neka sto je leteo Lt.A.Rosenberger,svidjala mi se sema i video sam da niko na forumu nema slicnu pa sam i uradio.kritike i pohvale odmah recite da znam,da ne napravim na migonji.hvala





















Sandman

vidim da su dekali jako tanki - rondela na trupu je skoro pa providna - tachno se vide invazione shtrafte ispod zvezde  :-\

ono na shta treba da obratish paznju je finalna obrada makete pre farbanja - na donjoj strani trupa su ti vidljivi spojevi polutki trupa - to obavezno gledaj da usavrshish na sledecoj maketi!

samo farbanje i ne deluje toliko loshe, mada su slike malo mutne pa ne mogu da procenim farbanje na bokovima - nekako mi neravno deluje povrshina ispod kokpita  :-\

Bartsimpson

Ja sam takodje imao problem sa oznakama koje su se u vodi raspadale...ICM je na ovom Mustangu dao pogresnu shemu bojenja...
Tvoj P-51 je iz ove eskadrile..




Ja sam svoje ICM Mustange bojio ovako...