Italery AV-8B Herier 1/72

Previous topic - Next topic

slavco 83

Pozz,ova je moja prva maketa,(uradio nekoliko,ali bez kitiranja,bojenje sa cetkom,bez prljanja,bez bilo kakve tehnike.U zadnje 2 god nabavio kompresor,erbras,dovolno boje,lakove,pastele,kit,trake,ostalo mi samo jos skrajber-onako ko za pocetak(narucio od Laki model ali nestao je negde na putu :headbang)Znaci ovako,Maketa kao sto vec svi znate sa istaknute panele,kupio za 4eur,-sa cilj da sluzi kao opitni zec.Panele nece biti urezane,isto tako i one panele koje su nestale tokom smirglanja nece biti naknadno urezane ili obelezene,(planiram na prve 3 makete da ne urezujem panele i da ih ne naglasujem sa necistocu,posto sluzice kao ucilo)Trup je sklopljen,kokpit ofarban,Spojevi trupa po povrsini spajanja obradjeni su  sa krupnom  smirglu,ostaje jos obrada sa finom i vodenom smirglu,poklopac kabine posle potapanja u Pronto ostavljen je da se susi,Na redu je kitiranje trupa,spojeve usisnika motora,spajanje krile i njihovo kitiranje........Izvinite za moje greske u gramatike......















menestenasli

suvise ti je gruba ova smirgla, od pocetka kreni finijom. Slobodno obradi nisan(git + lepak + turpija + smirgla) da bude kao da je iz jednog dela. Komandna tabla izgleda lepo.

slavco 83

Znam,rekao sam da je obradjena samo grubom smirglom,ostaje obrada sa finom i vodenom smirglom,pa posle planiram kit,oko usisnike,spojevi krila-trup.

slavco 83

Mali napredak---uz jedne velike greske....zamaglio sam prednje staklo kabine,,mali deo,ali kvari celi utisak ;Dpa najverovatno bice prekriven.








Kerber

Hrabro, napred !
Nego, imas na forumu, ovde, kako da ispoliras kabinsko "staklo", pa ako je lepak nije mnoooog ostetio, ispoliraj to.

slavco 83

Ispolirao umrljani deo stakla,i ofarbao,za sada u 1 boju,sutra farbam drugi deo.Slike su sa mobilnog telefona posto foto aparat nije mi kuci.