Airfix 1/72 Bristol Blenheim Mk.IV

Previous topic - Next topic

gasha

Jos jedan od laganih projekata u nedostatku vremena za nesto ozbijnije. Maketica odradjena out of box , jedino su bocna stakla zamenjena providnom plastikom posto su originalna katastrofalna.


milogor_strashni

imam ovu maketu u shteku, bash sam se pitao kako ce da ispadne. ima panele u pozitivu i deluje ko standardna airfix plastika pa sam se malo zabrinuo.. ali ovo sto vidim je sjajno.. svaka cast.. posebno mi se svidja kako su legli dekali... sta je korisceno od hemije za njih?

enivej, svaka cast  :mjetal

rodeo

Dobro je legla staklarija s`obzirom da je debela dva prsta.

Mozda malo da se matira samo?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

gasha

Maketica jeste problematicna, narocito oko uklapanja staklarije. Na slikama se vidi prelaz "grba posle kabine" sto je posledica loseg uklapanja. Uz malo vise truda moglo bi i to da se sredi. Tako da ko zapocinje ovu maketu neka se naoruza strpljenjem. Staklo jeste ko prst debelo i dosta mutno.
@ Rodeo Matiran je, slikao sam ga  na terasi sa jakim svetlom.
@ strasni hemija standardno Mr softer

Boje Gunze za Britance.

Hawkeye

Gaso,svidja mi se tvoj rad na ovoj maketi,dobro ce mi posluziti kada budem je sam radio,hvala na opisu  ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Nažalost, moraću da citiram Bambijevu poruku meni: možeš ti mnogo bolje...
OK, isto kao i kod mene, u pitanju je relaksacija, ali... I meni se čini da je sjajan, dekali imaju odsjaj (???), staklo je takvo kakvo je...
Jal' ga još malo matiraj, jal' utuli malo sunce ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Podseca me na osamdesete, ne diraj nista, ovo je vremeplov. Mislim da bi malo jaci mat malo ublazio airfixov reljef.

gasha

Izmenio sam prvobitne slike sa malo kvalitetnijim,valjda se sada bolje vidi.

Kerber

Dobro se vide...
Opusteno, projekat za smirivanje zivaca. Nostalgija i tako to.
Lepo si ga ti sklepao, stoje one primedbe, ali, takva je maketa a ti tu nisi mogao mnogo da vrdas. Tvoj rad je korektan i nadam se da uzivas u pogledu na ovo cudo.
Kad bi i ove prepravili u firmi, pa da se i drugi malo poraduju jeftinoj i dobrosklopivoj maketi. Nisam ih vidjao u prodaji ni po buvljacima, i to odavno...