Fw-190A-3 Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

0viking0

Evo moje posljednje makete. FIno se slaže iako sam imao problema na pojedinim mjestima. Kao i obično, Hasegawa na isti kalup radi tisuću verzija, pa su neki dijelovi rascjepkani na puno komada. Sve u svemu, zadovoljan sam kako mi je ispalo iako ima greškica...










Dada

Ko mari za greskice, kada je ukupan utisak odlican!?
Svaka cast, FW-a nikada dosta! :D

Zoki969

Lep FW 190, nema sta, jedino mi je kontrast boja nekako preslab, mozda zbog fotografija.
U svakom slucaju, BRAVO !

0viking0

Quote from: Zoki969 on 19-09-2010, 23:09:38
Lep FW 190, nema sta, jedino mi je kontrast boja nekako preslab, mozda zbog fotografija.
U svakom slucaju, BRAVO !


Je, iako 74/75 i imaju preslab kontrast, to smatram najvećom manjkavošću ove makete... Koristio sam ModelMasterove 74/75 i nikak mi nisu legli.

sezan

Meni se svidja ,kao da je izbledeo poprilicno..na suncu..super!Zivopisno i odlicno uradjeno! :bravo
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Kerber

Jos jedan FW...?  ;)
Odlican je.
A sto se kontrasta boja tice...bilo ih je i ovak'ih i onak'ih...bar po fotografijama. Meni ne smeta.
Izgleda da ga je dobro sunce "opalilo", za vreme boravka tamo negde...Licno, vise volim ove rane modele sa kamuflazom iz Rusije, jer su bili poprilicno saroliki, ali i ovi "low wis" imaju smek.
Bitno je da ima "personallity".

Lud13

Pozdrav..

Lep FW, fin weathering posebno izduvni gasovi. Sto se boja tice ne se brigaj..sunce kisa itd. izbledi to caskom...
Koje si MM koristio, akrile ili uljane?

I samo jedna mala opaska...spoljni topovi mg ff su ti mnogo dugacki, ta duzina se pojavljuje tek na a6 sa mg151. ako mozes i imas volje skrati ih


Dejan

misa

Meni se sviđa, čak mi je i faded farbanje nekako prikladno. Baš dovršavam tu maketu u drugim oznakama, tako da se slažem sa tvojom ocenom da je generalno fina za sklapanje.

Pozdrav,
Miša :)

djnik

Super je ispao FW! Bolje Hasegawa nego DML!

Sandman

Jako fino - suptilni mottling i garez od izduvnika, kao i sama scena - vojnik koji se igra sa psom je jako lep detalj!