MERKAVA III sa vojnicima i ostalim dodacima u pustinjskom ambijentu u 1:35

Previous topic - Next topic

Patriota

Evo jedan mali izveštaj o trenutnom projektu moje Merkave III. Biće tu vojnika, tenkista, palmi, kamila, deo džamije (minaret) kao i jedan M113 "Zelda". Sve to na povećem postolju i pravim pustinjskim peskom.




Patriota

Evo odmah i prvih slika radova. Tenk je već sklopljen u celini. Poklopci na kupoli su modifikovani, tako da mogu biti pomerani.



Sad je na red došao onaj poznati sloj protiv klizanja koji se nalazi na ovim tenkovima. Moj lični izum. Koristio sam lak za kosu i sitan stakleni prah za peskarenje. Rezultat možete videti ovde:


Branike/štitnike sa strane sam isekao i tako poređao da deluju otvorenije i življe.


Dodate su one čuvene kuglice na tenku, za koje uopšte nemam pojma čemu služe. Ako neko slučajno zna neka mi javi.

Dada

NIje mi polje interesovanja, ali lepo za sada..
Lanci sa tegovima na krajevima sluze da sprece direktan pogodak u spoj kupole sa ostatkom tenka. Tako da granata explodira pri udaru sa njima, a ne da pocepa tenak.

ubermagog

Pozdrav, ukoliko planiraš detaljnije makete preporučio bih ti Eduard eceraj za Zeldu, možda može još da se nađe i nije skup za ono što nudi!
'BIG ED' verzija sadrži tri velika seta - interior, exterior ali je svakako najbolji onaj treći u kome je kompletan dodatni oklop od lima sa realnim rupicama.

Patriota

Airsuba, hvala ti mnogo na savetu, ali želim da uradim "Zeldu" "out of the box". Da uradim sam koliko mogu. Ovu Zeldu koju sam naručio ima kompletnu unutrašnju opremu (complete full interior), pa će valjda ispasti dobro. Onaj dodak za Merkavu je bio čist izuzetak. Ja lično ponekad ne mogu da shvatim pojedine ljude koji kupuju dodatke, a na kraju ispadnu višestruko skuplji nego sama maketa. Ova Zelda me koštala samo 15 Eura, ali je zato ostatak diorame poprilično skup. Tako da tu i neće biti mesta za neke posebne investicije.

Patriota

Danas sam ga dao po koloritu. Prvo jedan blag "pre-shadding" sa Humbrol #160 (kamuflažno smeđe-crvena).



Nakon toga glavna boja Humbrol #250 (pustinjski pesak).




Momcha

Svidja mi se ideja ovog projekta.Jedino mi bode oci,ova podloga na tenku protiv klizanja.Ideja
kako da je napracvis je...ok ali mislim da je textura prekrupna za 1/35.Mozda si mogo da probas sa npr krupnijom
vodenom smirglom?

milten

Bravo bravo. Samo sto sam ja od tebe navikao na "patriotske" stvari.
Ovo bas i nije patriotizam osim ako tenak ne voze neki jevreji poreklom sa ovih prostora. :naughty
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/