Type XXI U-2540 Revell 1/144

Previous topic - Next topic

Slobo


Ovo je moj prvi rad koji prikazujem na forumu. Mislim da  je maketa dobro poznata, pošto je kolega milanco već radio istu  :)
Fino se sklapa i nema puno delova. Rađena je uglavnom četkicom, dok je ova tamno siva površina rađena AB-om (to je bio prvi put da sam probao isti). Slike su rađene bez blica na dnevnoj svetlosti, ne zamerite na kvalitetu, pošto još eksperimentišem sa aparatom.




milanco

Lep rad bas mi se svidja. :super i cestitam na izboru makete i varijante :)
Lepo si odradio i starenje i nije ispala musava kao ona moja ;D ;D
Slike bi trebale mozda za nijansu da budu svetlije alimoze i ovako, bice bolje drugi put ;)
Oce li biti jos neka podmornica nakon ove ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

flanker

Lepo, čini mi se postarivanje taman koliko treba.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Smajser

Odlican rad. Mozda samo jos da si izbusio otvore na oplati trupa. Steta sto ovu podmornicu ne rade u 1:72. Cudo tehnike koje je bilo desetinama godina ispred svega sto su Saveznici imali.

Slobo

Hvala kolege  :)

@milanco: teško da će biti u skorije vreme, nemam ni jednu na lageru, mada bih voleo da uradim jedan tip VII, kad sam već počeo sa švapskim podmornicama  :)

@flanker: gledao sam da ne preteram, ni prava nije stigla mnogo da zarđa  ;D

@Smajser: to bušenje je dobra ideja, ali i kad se otvori dobro zacrne, može da prođe  :) Uh, 1/72... bilo bi lepo videti to čudo od preko metar dužine na polici...