MiG-29A JRV u 1/32

Previous topic - Next topic

Patriota

Neću mnogo da meljem, pošto vam je svima jasno o čemu se radi. Tito bi sad verovatno rekao:" Majku mu Božiju dećki ! "  ;D



Ovaj projekat je moj san, iako sam već 1998 godine uradio dva miga 29 (jednosed i dvosed) od Revell-a u 1/32.
Nadam se da neće prerasti u noćnu moru i da ćete mi davati korisne sugestije na vreme.

Revell-ove  29-ke u 1/32


Sedište K-36 od Quickboost-a


Sastavljeni trup aviona

Moji usisnici

Uštrojena vertikala, pošto je među ostalom Revell i to majstorski promašio, pa ja sad moram da ispravljam krivu Drinu

Korigovani idzuvnici motora. Sad će kritičari da navale oko malo uzvišene pozicije izduvnika naspram trupa. Moram dodati da su ovo korigovani izduvnici Trumpeter-ovog MiG-29M, koje sam od generalnog zastupnika u Nemačkoj dobio na caku. Pošto je onaj od ZactoModels-a totalno lud, jer zahteva preko 150 dollara (sa poštarinom) za njegovu korekciju 29-ke, odlučih se da čisto onako, recimo iz inata uradim svoju varijantu, po fazonu "low cost" sa maksimalnim rezultatom. Ovo će biti projekat, da bi prebrodio dugu i hladnu zimu. Ima da me greje nostalgija !  ;D
Farbanje sledi u proleće 2011 godine


Nemsy_29

Mogao bi nam za pocetak reci koju masinu radis(ev. broj)  ;D

Patriota

Biće to MiG-29A sa brojem 102  (18102).

sezan

Praticu sa paznjom!Srecno!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Odlicno.Ovo sediste je stvarno detaljno.A sad reci jel planiras i dvosed da radis u domace oznake?

ubermagog

Revell MiG-29UB u 1/32 je izuzetno retka maketa i bila je svega par godina u prodaji, to ti je dobar ulov. Jednosed je bilo dosta duže u ponudi.
Dvosed sam nedavno video negde na internetu u prodaji pod imenom neke meni nepoznate azijske firme, verovatno su kalupi tamo negde daleko.

Nedostaci obe makete su manje-više poznati i to si sigurno istražio.
Vidi šta nudi taj Zacto (stvarno preskup, bar za naše uslove) pa to odradi sam.
Za izduve si se snašao, a ja koliko vidim od većih stvari te čeka izrada/prerada nosa tj. radara. Možda može neko da ti to istokari?

dragan_mig31

Airsuba jel to kitech ili zhengdefu prepakuje ovaj dvosed?

ubermagog

Quote from: dragan_mig31 on 04-10-2010, 20:17:29
Airsuba jel to kitech ili zhengdefu prepakuje ovaj dvosed?

ma jok, neka meni potpuno nepoznata - natrčao sam slučajno!
pogledaću jel imam link, bila je kao neka recenzija...

dragan_mig31

Quote from: Airsuba on 04-10-2010, 20:27:20
Quote from: dragan_mig31 on 04-10-2010, 20:17:29
Airsuba jel to kitech ili zhengdefu prepakuje ovaj dvosed?

ma jok, neka meni potpuno nepoznata - natrčao sam slučajno!
pogledaću jel imam link, bila je kao neka recenzija...

Ok hvala ti,jer jedan moj drugar trazi da ovaj mig kupi :)

djos & filip

U potpunosti bi se slozio sa ovim recima druga Tita   :)

Ovo ce biti pravo uzivanje gledati, za ono raditi nisam bas siguran....salim se

Samo napred!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

bungynik


ubermagog

SVAKA ČAS' Bniku!
To je taj  :super
Unutra je Revell, po recenziji gde sam našao - mada je verovarnije ovo 'original' koji je Revell pakovao!

Ovo je Kinez (HongKong) ili Korejanac, mogu još ponegde da se nađu tamo daleko u Aziji, Australiji i Novom Zelandu - treba tražiti i po E-Beju...

bungynik

Ovi je Korejska firma i ona je pravi vlasnik matrica za ovu 29-ku. moze se naci tamo i po tim zemljama iz okoline.







Patriota

Samo da vam nagovestim. Uradiću i MiG-29UB (dvosed) u domaćim oznakama. MiG-29M od Trumpeter-a je naručen, trebalo bi da stigne za koji dan. Uradiću ga u novoj "low-vis" šemi. Uradiću isto MiG-21MF i MiG-21UM u 1/32 od Trumpeter-a, isto u domaćim oznakama.
Nos za miga imam od LH-Models-a (Tihomir Lisko), a dekale od LIFT HERE.

Povodom ovog miga 29UB iz Koreje od ACE mogu vam samo jedno reći. Bežite ko đavo od krsta, jer koliko ja odavde mogu da vidim detalji nisu uporedivi sa onima koje nudi Revell. Ipak vam je ovo još jedan plagijat iz Azije. Samo da ne kloniraju još i Tita, inače će biti zeznuto.

dragan_mig31

Quote from: Patriota on 05-10-2010, 18:58:59
Samo da ne kloniraju još i Tita, inače će biti zeznuto.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D