Mirage lllR 1/48 Fujimi

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Pozdrav
Posle dva tenka prva maketa aviona mog sina















airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

BigBadWolf


sezan

Fenomenalna slika!Sin mu ga dao po mizrazu a cale nadgleda i pomaze!Super! Bravo!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

milogor_strashni

shmeker mali.. svaka cast! Pozitivno sa milion aspekata.. ljudi, iskreno, mene ovo odusevljava... pravi  put za pravi razvoj, stvaranje maste, strpljenja, ma sve u superlativima.. svaka cast..

eto nama buducnosti maketarstva, krupnim koracima pichi napred.. drzte se na takmicenjima  ;D

svaka cast, jos jednom

Pozdrav,
Milan

vlajko&marko

Pozdrav
hvala svima
danas sam smirglao spojeve i tata mi pokazao kako se gituje pa sam i gitovao na par mesta



:caooo

Goran A.


airbamby

Ma odlicno, samo guraj napred...  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

relja

Bravo!

Tvoj sin brže sklapa tog Fujumija III-R nego ja Academyjevog III-C :)  čak je i pedantniji od mene  :super

Ima dosta sličnosti između odlivaka ove dve makete (ne računajući razlike u tipovima aviona).
Nije komplikovan za sklapanje, ali ima malih "mušica" kod uklapanja većih delova.
Vidim da ste i vi imali sličnih problema - ako nije spoj gornje i donje polovine krila, onda je spoj krila i trupa. Ali zato će kasnije nosači ispod krila da lepo "legnu".

Super, i samo napred!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

ubermagog

To bi trebalo da su ista maketa, ako se dobro sećam Academy pakuje Fujimy Miraža.

Mali savet za gitovanje ubuduće, zalepite lepljivu traku sa obe strane mesta koji se gituje!
Posle gitovanja kad se traka skine ima neuporedivo manja površina za šmirglanje, a i sačuvaju se detalji ;)

relja

#10
A višak može da se ukloni i "hemijskom" metodom.
Onaj toliko naplljuvani Italerijev git može,ako treba ukloniti višak, da se prilično jednostavno ukloni trljanjem krpicom natopljenom industrijskim alkoholom...


edit-zato što ne pazim šta pišem...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Profa

Mnogo mi je drago videti buduće naraštaje :bravo
Ista je situacija i kod mene, samo smo mi još uvek na easy kitovima (štekuje tata lakše makete za budućnost, za svaki slučaj :zvizduc)
Samo napred, biće ovo dobar pionirski rad! :super
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

Samo napred, timski :)

Veliki pozdrav malom maketaru!


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

vlajko&marko

Hvala svima na podrsci
Hteli bi da zahvalimo kolegi tripku za poklopac kabine za ovu maketu i pride jos jednog Miraza   :cheers
sada ce ovo da se pretvori u izradu dva Miraza
pozdrav svima
:cheers

Milan18111

Mali maketar se bas zainatio da uradi ovog Francuza.
Bice super maketa,ne sumnjam...samo da se tata ne mesa u rad. ...  :zvizduc