Tamiya - Mosquito B Mk.IV/PR Mk.IV - 1:48

Previous topic - Next topic

Drakula

Pocinjem rad na gorepomenutom najverovatnije u intermediate blue semi mada mi za sad humbrol 144 deluje malo suvise tamno i sivo za intermediate blue...

Elem, planiram pokusaj izvodjenja preshadinga na maketi a radim cetkicom... U tu svrhu imam pokusnog kunica (Testor F4U-1 1:72) pa evo slicica kako izgleda kunic nakon preshadinga razredjenom crnom (nisam prelazio preko svih linija panela...) i dva sloja razredjene h144 preko. Treba racunati i na to da kunic ima svetliju plastiku od mosquita pa ce na ovom drugom verovatno preshading biti suptilniji. Glavno pitanje je kako da znam kad je ok? Mozete li pretpostaviti kako ce ovo izgledati posle svih lakova i washa?

Ovo krilo je radjeno bez prajmera - imam Mr White 1000 (mada tek treba da mu kupim originalni razredjivac jer se nicim sto probah ne da razrediti) ali se sve nesto pitam treba li mi to uopste...




Hm - kapiram da je ovo moglo i u Saveti/Prva pomoc ali cu verovatno imati jos dosta pitanja za Mosquita pa bolje da budu pod jednom temom...

Profa

Prišejding se verovatno neće videti ::), mada probaj...
Mr. White 1000, pa četkica odgore? Ja prob'o, i sad imam Mr. White viška... Naspominjao sam mu se svega, enamelke se jedva, a akrilke uopšte ne hvataju.
Bogu fala što sam Lala! :)