Haubica 122mm "D-30" u 1:35

Previous topic - Next topic

Patriota

Evo još jedne moje makete iz stanja pripravnosti. Svima dobro poznata haubica D-30 122mm u pouzdanoj službi JNA/VRS/VJ/VS. Starenje itd. tokom narednih dana.

      

Ova haubica ima da se nađe u mojoj diorami sa gvozdikama i ostalom mašinerijom. Paaalii !  ;D




lord sir giga

Pa nista strasno na tamicenju ili izlozbi ces imati ceo sto samo za sebe i svoju dioramu.
nabavi negde koju cauru i kutiju za municiju, a ako nemas nista od vojnika onda jedan mali kartoncic na kojem pise pauza otisli na rucak

medico

lepo izgleda , ovu polugu sa desne strane slobodno iseci u korenu , u razgovoru sa jednim drugarom maketarom kojie je sluzio bash na toj haubitzi rekao mi je da je to u sustini obicna drvena motka koja se gurne u leziste i sluzi za dizanje i spustanje tockova tako da u polozaju za paljbu ne treba da se nalazi na orudju, mozda da izbisis rupe na klinovima za fiksiranje krakova   .

ja sam moju sastavio kao domacu licencno radjenu nosila je oznaku D-30J a izvozena je i za Irak, maketa ko maketa je standardno igrachkastog izgleda karakteristicnog za Skif nekako im nedostaje malo finijih detalja , ipak kada je to jedina maketa na trzistiunemas puno izbora ...