EF Typhoon F2 - 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

Miroslav

Fenomenalno je ispalo. Odlican rad!  :super Ja tu maketu upravo radim. Nisam jos stigao do farbanja, ali sam u nedoumici gledajuci fotografije aviona i Revell-ovu sastavnicu. Jel ta boja koju si ti koristio ima primese zelene?

Sneni

Hvala vam!

@Miroslav, ne znam koje si oznake planirao za svoju maketu, ali koje god da su, najbolje da batališ Revell sastavnicu i zelenu koja se tamo pominje :headbang Za avion s britanskim oznakama najbolje da nabaviš ovu boju koju sam ja koristio (MM Flint Grey) a mislim da i Humbrol radi tu boju, zove se čini mi se RAF Barley Grey. Tu boju posvijetliš s bijelom (za nos i još par panela treba biti mrvicu tamnija nijansa). Ako radiš maketu s njemačkim ili austrijskim oznakama, najbolje uzmi Revell374 (odnosno MM Dark Ghost Grey) za osnovnu boju, a za nos i one panele po repu mislim da bi najbolje odgovarala Revell75. Nisam siguran za italijanske i španske avione, ali mislim da bi mogla i za njih da prođe ova kombinacija kao i za švabe...
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Boki

Ovo je rađeno četkom? :o Svaka čast. Izgleda izvanredno. :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drazen

Alal ti četka :D....super si ga odradio :cheers

InFlames

Odlican Typhoon!!!

Samo naoruzanje je malo zeznuto. F.2 je lovac in ne moze da nosi StormShadow - FGR.4 bi bila prava varianta. A i Meteori jos nisu u upotrebi...

Profa

Samo 4 meseca ??? Au, al' si ti brz :bravo meni u radu neke tek godinu i po...
Odlično četkarenje, svaka čast!!!
Bogu fala što sam Lala! :)

LordNelson

Dobar, dobar nema sta. Ja imam twin seatera.

Sneni

QuoteSamo naoruzanje je malo zeznuto. F.2 je lovac in ne moze da nosi StormShadow - FGR.4 bi bila prava varianta. A i Meteori jos nisu u upotrebi

U pravu si, moglo bi se reći da je maketa neki what-if budući da Meteori još nisu u upoterbi a koliko znam ni Storm Shadow uopšte nije intergrisan na EF još uvijek... ali valjda će biti za par godina ;D ;D Inače, uvijek volim da natovarim maketu sa maksimalnom količinom naoružanja :hahaha
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

malifly

Sneni alal ti vera, ko bi rekao da je cetka u pitanju!!! :o  :super :super :super :god

PELE

Savrseno, svaka cast!  :cheers


Pozz

matilda

odlican,jako lepo.
cetkica ti bas lezi,a vedering ti je taman kako treba.
nemoj da se zalis sto je 4 meseca,meni treba da sklopim i zavrsim 72-ku pa bar 6 meseci a 48-cu oko godine.