BAe Harrier GR5 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

slavco 83

Ovo mi je druga maketa koju sam uradio.(slike od procesa kad sam je radio,nestale su posto neki virusi pobrisali mi dobar deo harda ;))Ima puno gresaka ,od centriranja canopy-a,duboko urezane panele(reko dragan da pominem 3-4 puta sa skrajber :)i tako bi ali ipak je preduboko.Na neke delove poznaje se spoj trupa,matt lak napravio redji pa zato neke panelne linije umesto crne tragove od wash oni naknadno popunili se s nekom ''prasinu''Prljanje na dolni deo aviona izrazeno je pod stabilizatoru posto smesa bila je redja i odmah pojavile se kapi pa zato tamo izgleda ko da stajao nad neki dimnjak.....ipak novi erbras je u pitanje i nove tehnike...koji prvi put samostalno radim.....


Hawkeye

Nesto nece slike da mi se uvecaju,ali mi ne izgleda toliko lose :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

bungynik

Pa ti sad uzmi pa sa skrajber pomini nekolko puta po Dragana, zato sto ti nije rekao da ne pritiskas nego samo lagano da vuces. Nego za drugu maketu to uopste nije lose. Sad kada si pogresio na ovoj, na sledecoj neces iste greske da ponovis.

Samo napred i za sledecu maketu ne cuvaj slike nego cim pocnes da radis ti ih objavi, pa ako neko vidi greske, recice ti i odmah ces moci da ih ispravis!


Pozz!

dragan_mig31

odlicno.Jedva cekam da vidim sledecu maketu.

slavco 83

Epa sad desilo se,bilo mi je strah da se ne pozna kad nanesem wash?i zato sada izgleda ko da je traktor riljao po nju :)od procesa izrade ostale su samo 2 slike,i nisam hteo za te da otvaram temu.posto relativno brzo uradio maketu.....vazno je se napreduje lagano........ ;D

sezan

Za drugu je dobar!Samo nastavi i nemoj da ti predje to Draganovo ludilo na tebe! :naughty Polako i sa uzivanjem!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

slavco 83

Pa otprilike vcerasnji dan zajedno poceli da radimo od 11-30 pa do 01-45........konsultovali smo se preko net :)jedino sto nam ide u prilog je lose vreme nepolje ,kisa tako da nismo mnogo izgubili.........to je to sta da radim .......malo slobodno vreme i odma vuce me ka maketama.......planiram sutra..danas kad sa probudim da radim Eurofighter 1/48..........mora da se praksira sa airbrush...... :) :) :)

malifly

Po meni lepo uradjen avion, ali uvek moze bolje!!! :super

Iwtcha

Za drugu maketu i više nego odlićno :super Sljedeća će biti vrhunska

pekar

Šteta što nisam sačuvao moju prvu maketu,e onda bi video šta je maketa kad je "dobro"urađena.
Hoću da ti kažem da se ne opterećuješ ako je do toga došlo već samo daj sledeću i sve će biti u najboljem redu.
:super
IL-76

flanker

Prijatelju 'ajd' upali svetlo pa slikaj ponovo.
Paneli jesu preduboki i trebalo bi da doradiš AIM-9, mada mi je čudna ova kombinacija sa 4 komada jer je GR-5 u osnovi jurišni/bombarderski avion.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

slavco 83

Slikan je danju u dvoriste.....plus naknadno osvetlio slike......znam da ova kombinacija rakete ne ide ali osnovno naoruzanje sacuvao za (neke buduce makete.Orao,MiG-21.....posto imao 4 komada bl-755) inace sta se tice rakete ,malo se razlikuju posto su 2 razlicna modela-razlicite firme....tako da naoruzanje postavio da ne bide prazan....i da ne bi kopirao prethodno uradjeni Herier.

Boki

Za drugu maketu ovo izgleda odlično. Nedavno sam radio na Italerijevom AV-8B, koji je, rekao bih, na sličnom kalupu. Jako zahtevna maketa.
Boja je lepo legla kao i dekali. Samo napred. Jedva čekam da vidim sledeće radove. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.