III Novogodišnji kup

Previous topic - Next topic

airbamby

Poštovani maketari,

Takmičenje III Novogodišnji Kup će se održati u Muzeju Vazduhoplovstva na aerodromu Nikola Tesla 12.12.2010 sa sledećom satnicom

09-11 Prijava maketa

11i30 Otvaranje takmičenja

12-15 Ocenjivanje maketa

16h Dodela priznanja

Kao i do sada poseban deo će biti obezbeđen za Vaše makete u radu i makete koje želite da prikažete u izložbenom delu.

Muzej Vazduhoplovstva se nalazi na aerodromu ,,Nikola Tesla" Beograd, 1,5 km udaljen od autoputa Beograd – Šid.
Do Muzeja Vazduhoplovstva može se doći i lokalnim putem Beograd – Surčin, odakle se, u dužini od 3,5 kilometara odvaja putni pravac za aerodrom. Ovom saobraćajnicom saobraća autobus GSP na liniji 72, sa polaznom stanicom ,,Zeleni Venac" i sa zadnjom stanicom kod pristanišne zgrade aerodroma ,,Nikola Tesla" Beograd.

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja za nas kontaktirajte nas na info@oluj.org




Kategorije

Juniori:

J1 Jet                  1/144, 1/72 , 1/48 , 1/32
J2 Prop               1/144, 1/72 , 1/48 , 1/32
J3 Tockasi              1/72 , 1/35, 1/48
J4 Gusenicari            1/72 , 1/35, 1/48
J5 Ostalo

Kadeti:

K1 Jet                 1/144, 1/72 , 1/48 , 1/32
K2 Prop              1/144, 1/72 , 1/48 , 1/32
K3 Tockasi              1/72 , 1/35, 1/48
K4 Gusenicari          1/72 , 1/35, 1/48
K5 Ostalo

Seniori:

S1 Avioni     sve     1/144 i manje
S2 Avioni     jet      1/72
S3 Avioni     prop   1/72
S4 Avioni     jet      1/48
S5 Avioni     prop   1/48
S6 Avioni     sve     1/32 i vece
S7 Helio sve razmere
S8 Istorijske minijature         Tockasi                   1/72
S9 Istorijske minijature         Gusenicari                1/72
S10 Istorijske minijature       Tockasi                   1/48 i vece
S11 Istorijske minijature        Gusenicari              1/48 i vece
S12 Istorijske minijature        vignete                svih razmera
S13 Istorijske minijature        diorame               1/72
S14 Istorijske minijature        diorame               1/48 i vece
S15 Istorijske minijature        figure                  svih razmera
S16 Civilna Vozila          svih razmera
S17 Sci-Fi                   svih razmera
S18 Brodovi i plovila     svih razmera
S19 Samogradnja

S-20 posebna kategorija vazduhoplova i vozila sa izraelskim oznakama(IDF) svih razmera (ukoliko bude dovoljno prijavljenih maketa podelice se na dve kategorije)

Posebna nagrada za najbolju maketu po odluci žirija.

DKM - Posebna kategorija dorada i konverzija makete vazduhoplova pod pokroviteljstvom firme CAPRICORNUS motorsport. U ovoj kategoriji dorade mogu ucestvovati makete vazduhoplova koje do sada nisu ucestvovale na Novogodisnjem Kupu. Nagrade za ovu kategoriju obezbedjuje firma CAPRICORNUS motorsport.

Makete koje zbog nedovoljnog broja maketa ne budu imale kategoriju, biće svrstane u razno ( makete bez konkurencije )

I ove godine biće organizovan izložbeni deo. Na njemu mogu učestvovati svi koji žele da prikažu svoje radove kao i makete u radu. Za izložbeni deo i juniore  kotizacija se ne naplaćuje.

Kotizacija 500 din
Mesto na buvljaku 1000 din.
Prijave za maketarski buvljak kao i sva pitanja možete uputiti na adresu info@oluj.org

Opšte informacije:

-Poseta takmičenju je besplatna,
-Cene karata za posetu postavke Muzeja su 200 din za odrasle i 170 din. za decu. (kao i prošle godine)
-Restoran radi, cene znacajno nize nego u drugim restoranima.
-Za sve učesnike obezbedjeni su sendviči
-Parking oko Muzeja je besplatan

Prijava
http://www.sendspace.com/file/qau2xz

Sa poštovanjem,

Maketarski klub Oluj

Vise informacija na adresi http://www.oluj.org/index.php/2010/04/novogodisnji-kup-2010
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

airbamby

#1
Konacna lista ucesnika na Berzi.

Aeropoxy
Aleksandar Tumbin
KP Models
Krila Petrovgrada
Lavirint
L&M Resin
M-Hobby
Rade Ajdukovic
Radek - Karaya
Zolika "covek od Rezina"


Vise fizicki jednostavno nema prostora, pa se svim ostalim zainteresovanima koji nas do sada nisu kontaktirali ovim putem izvinjavam
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Andrej

Moram se potrudit doc. To je jedino natjecanje koje me zanima ove godine jos,posto je prosli puta bilo izuzetno ugodno.  :super

BTW. dali zna netko kako kontaktirat covjeka od resna?

airbamby

Andrej, probaj da kontektiras preko PM Rankov Dejana (Wittmann), on ima kontakt sa Madjarom ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dragan_mig31

ajde da i ja najavim nas dolazak iz Makedonije.Valjda cemo biti oko 3-4 maketara prisutni na ovo takmicenje :)

Andrej

Quote from: dragan_mig31 on 17-11-2010, 14:14:43
ajde da i ja najavim nas dolazak iz Makedonije.Valjda cemo biti oko 3-4 maketara prisutni na ovo takmicenje :)
Dragane koliko kutija maketa nosis  ;D

tenk

Quote from: dragan_mig31 on 17-11-2010, 14:14:43
ajde da i ja najavim nas dolazak iz Makedonije.Valjda cemo biti oko 3-4 maketara prisutni na ovo takmicenje :)
e bas se radujem sto cu obnoviti svoj makedonski :cheers  :super
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

airbamby

U takmicarski deo je uvrstena posebna nova kategorija pod pokroviteljstvom CAPRICORNUS motorsport.

DKM -  Dorada i konverzija makete vazduhoplova Posebna kategorija pod pokroviteljstvom firme CAPRICORNUS motorsport. U ovoj kategoriji dorade mogu ucestvovati makete vazduhoplova koje do sada nisu ucestvovale na Novogodisnjem Kupu. Nagrade za ovu kategoriju obezbedjuje firma CAPRICORNUS motorsport.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dusko

Jos jedno pitanje s moje strane ,hoce li biti prisutna firma "Aleksander cosmetics"?

dragan_mig31

Da vas pitam,koliko maketa jedan takmicar moze da prijavi u jedna kategorija?Dali postoji neki limit ili mogu da ponesem 5-6 komada?

Manda

Jedno pitanjce za organizatore, ili nekoga iz Lavirinta ili vec nekoga ko je informisan:
Da li ce Lavirint na takmicenje doneti kompletnu ili bar blizu kompletne ponude Italeria i MM-a na berzu, neki dam sam bio u NBG Lavirintu u nameri da kupim neku maketicu i desetak boja koje mi fale a kupio sam dve boje, jer tamo skoro niceg nema.

komoras

Ja sam dobio informaciju od ljudi iz Lavirinta na II kupu maketara vazduhoplovne akademije "Santos Dimon", da treba da im stigne nova roba do novogodišnjeg kupa
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

airbamby

Quote from: dusko on 20-11-2010, 12:24:11
Jos jedno pitanje s moje strane ,hoce li biti prisutna firma "Aleksander cosmetics"?
Sto se berze tice za sada su svi koji su se prijavili na spisku par postova iznad

Quote from: dragan_mig31 on 20-11-2010, 13:31:16
Da vas pitam,koliko maketa jedan takmicar moze da prijavi u jedna kategorija?Dali postoji neki limit ili mogu da ponesem 5-6 komada?
Po nekom pravilu tri makete po kategoriji po takmicaru, ali mi dozvoljavamo i vise, ni jedna maketa do sada nije odbijena niti ce biti

Quote from: Manda on 20-11-2010, 14:00:22
Jedno pitanjce za organizatore, ili nekoga iz Lavirinta ili vec nekoga ko je informisan:
Da li ce Lavirint na takmicenje doneti kompletnu ili bar blizu kompletne ponude Italeria i MM-a na berzu, neki dam sam bio u NBG Lavirintu u nameri da kupim neku maketicu i desetak boja koje mi fale a kupio sam dve boje, jer tamo skoro niceg nema.

Ono sto Lavirint ima momentalno u radnji je celokupan izbor maketa i pribora koji imaju, za Kup se ocekuje da ce biti dosta toga novog na standu Lavirinta
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dragan_mig31

#13
Hvala Airbamby :)

Gusha

Bata Neco, pitanja oko Lavirinta na PM, oslobodite topik za informacije o NG kupu.Vidi se spisak berze i to je ok!