academy avia s-199 1/48

Previous topic - Next topic

tenk

nakon zavsetka drugog sv. rata u cehoslovackoj fabrici avia ostala je veca kolicina mesersmita 109 g-14,ali nije bilo dovoljno motora db-605 za njihovo kompletiranje,tako da su se cesi odlucili za slabiji motor u vidu jumo 211 koji se koristio na he-111,a bilo ga je u vecem broju.spajanjem ova dva nastali su avia s-199 i dvosed za obuku cs-99.avion je po svojim letnim karakteristikama bio daleko iza svog starijeg brata me-109g-14 sto zbog slabijeg motora sto zbog svojih tvrdih komandi pa su ga ceski piloti prozvali "mezek"(mazga).1948 mlada izraelska drzava je pocela sa formiranjem svog vazduhoplovstva i upravo su ceske avie bile prvi lovacki avioni koje su izraelci uveli u 101 eskadrilu u kojoj su se nalazili naj iskusniji borbeni piloti koji su mahom leteli ,za vreme rata ,u britanskom raf-u ili u americkom vazduhoplovstvu.tokom rata za nezavisnost izraelski piloti su prikazali vanrednu hrabrost i odlucnost u borbi sa vazduhoplovstvom arapske lige,tako da je vec 29 maja modi alon svojom aviom iznad tel aviva oborio dve egipatske dakote.nekoliko dana kasnije i rudi augerten obara egipatskog spitfajera mk.IXc.i pored velike hrabrosti izraelskih pilota,avie su bile inferiorne u odnosu na egipatske avione,tako da su mazge placale ceh do dolaska spitfajera u Heyl ha'Avir(izraelsko vazduhoplovstvo).eto tako sam se i ja odlucio da uradim ovaj neobican avion u bojama izraelskog vazduhoplovstva,posto cemo u sklopu novogodisnjeg kupa imati kategoriju borbene tehnike u IDF.maketa je opustencija za rad bez puno delova ,lepo odlivenih i sa odlicnim uklapanjem(nisam morao ni trunku gita da upotrebim!!!)maketa nije nesto preterano detaljna,ali sve sto treba je tu  malo sam samo obogatio kabinu sa par zica i ubacivanjem pojaseva.sve je islo glatko i brzo tako da je avia je vec kod farbanja koje ce isto biti jednostavno posto je kompletan avion u rlm 02 iako neki tvrde da je u pitanju rlm 68,ali je uradjena vise nego ozbiljna studija i ustanovljeno je da je u pitanju rlm 02!
http://101squadron.com/101/colour.html
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Boki

Hej, jedan od mojih prvih maketa bila je baš S-199 :pilot doduše u 1/72.
Jako lepo i pedantno :cheers . Planiraš li da ga više zaprljaš ili ga ostavljaš ovako? Meni i ovako deluje sasvim O.K.
Nego, šta je sa poklopcem kabine?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Miha

Odlično,nemoj više da ga prljaš,ovo je sasvim dovoljno. :super

I ja sam imao pola eskadrile KP Avia S199 pre više od dva'es godina

tenk

ciljna ravnina...sledece slike u zavrsenim maketama ;D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Milan18111

Odlican rad,maketa pleni izgledom.
Vidim prljao si je odozgo a odozdo ne,postoji razlog ili...?

Goran A.

To ide posle ciljne ravnine.

husky

#6
Steta sto ga nisi radio u trobojnoj semi.
Lepa maketa, svaka cast!

Koje su dekale koristio?
Iz kutije?

gasha

AIII, jos malo pa gotovo. Znas mene, ja bi jos malko weatheringa.

tenk

@husky
dekali su sky decals posto su oni akademijevi rezistentni i na sonu kiselinu :deadhorse
@gasa
i ja bi :zvizduc ali su iz perioda iz koga je ovaj 121 ezre veismana bili malo strokavi i ne bas puno izbledeli,kao u kasnijoj upotrebi...tako da me bilo stra' da ne preteram.i da bice jos malo stroke sa donje strane :love
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."