A-4 Skyhawk - ESCI 1/48

Previous topic - Next topic

husky

Dok cekam novi kompresor za airbrush, poceo sam da radim jos jednog ESCI A-4, ali ovaj put cu mu ispravljati sve uocene nedostatke.
Ovaj drugi ce biti "grbavi".
Na kraju cu imati gotova dva Skyhawka do kraja ovog topica posto je prvi restauracija nekog starog A-4 bez grbe, takodje ESCI-jeve makete.





Preuredio sam mu kabinu, lateralne konzole i instrument tablu, te ugradio grbu koja mi je ostala sa Hasegavinog A-4.
Inace kokpit je ESCI zamislio samo sa nalepnicama bez reljefa, sto je glavom platio F-4E u 1/72 sa kog sam uzeo delove i sad A-4 ima novi kokpit!





Grba na mestu, trup je sklopljen i spreman za gitovanje.







ESCI je cudno odradio celu maketu, trup u pozitivu, a krila u negativu, mada sveukupno lepo izgleda.

ubermagog

Svaka čast na izboru teme, i to u duplikatu!
Meni najomiljeniji avion  :super

ESCI je prilično dobar i tačan, mada ima tu 'mešanu' panelizaciju. Srećom pa na krilima nema mnogo panela, osim onih silnih otvora i za njih ti treba samo jedan šablon za urezivanje jer su svi isti!

Hoćeš li prepravljati fabrička sedišta ili nabavljati nova? Imao sam nekada davno jednog ovog A-4 u 48 pa znam da su sedišta dosta loša :(

husky

E cekao sam te da se oglasis!  ;)
Da, pravim neku kombinaciju sa postojecim sedistima ali cu ih bitno prepraviti i popraviti.
Stavio bih mu ja resinski ESCUPAC, ali je kabina preuska na maketi, a da se prosiruje ne moze jer bih izgubio lateralne konzole, pa mi je ovo jednostavnije resenje.

Sutra slike sedista!
Skoro je gotovo, jos par stvari cu odraditi veceras ako me ne bude mrzelo.
Deljem ga ceo dan.

Sandman

odlichno, josh jedan avion koji volim da vidim :)

koje oznake im planirash - americhke ili neka egzotika opet? :)

husky

Razmisljam da ga radim sa novozelandskim oznakama, trobojni odozgo i svetlosiv odozdo.
Sama varijanta odgovara, ali nemam kivije u rondeli kakve su nosili.
Ima neka dobra sema za singapurske i indonezijske, ali mi i tu fale oznake, a nije ih lako crtati.

Naoruzani su sa GBU 12 i Sidewinderima.