F-18E Super Hornet 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

Suhoj

Da pocnemo sa tim da je maketa zlo za sklapanje i treba je izbegavati.
Detalji sasvim ok al sklapanje je nocna mora.
Farbana je sa MM light ghost gray odozdo i Dark ghost gray odozgo.
Prljanje radjeno pigmentima i uljanim bojama.
Posle nekoliko meseci (ne)rada napokon gotova i evo je u punom sjaju pa komentarisite  :D






:D

drazen

Iako se loše uklapa, ti si ga odlično uradio. Svaka čast :cheers

flanker

Baš je lep, ali mislim da nemaju kočnicu između vertikalaca, doduše ovo je prototip.
Jesi li mu sam otvarao prednje kočnice ili je to opcija na modelu?
Šteta što se Italeri nije potrudio da promeni dekale, ovi prototipski su u opticaju nekih 10 godina ili duže.
Ne vidim baš najbolje da li si krilne nosače okrenuo koji stepen ka spolja, da li Italeri to i predviđa?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Suhoj

@flanker
Da, postoji opcija da se otvore prednje kocnice.
I u pravu si da zadnja ne postoji na super hornetima al sam to saznao tek kad je avion vec bio ofarban i onda nisam imao zivaca da to prepravljam i opet gitujem/smirglam.
Italeri je u svojojs astavnici napisao da ide i kocnica (njihova greska), za nosace takojde nisu nista predvideli i takodje ima i par gresaka u panelizaciji, al dobro sta je tu je.
Meni je zapravo jedini problem bilo uklapanje jer to stvarno ocajno to su bile doslovno rupe koje je trebalo popunjavati.

misa

Sviđa mi se kako si odradio maketu. Divim se tvojim živcima, da istraješ u sklapanju tog krša.

Pozdrav,
Miša :)

dragan_mig31

meni se ovaj f-18 svidja :) bravo odlicno si ga sredio.


Hawkeye

Ja htedoh ovo da uzmem pre nekog vremena,ali srecom pa mi cura kupila REVELL-ov :naughty !Svaka cast na radu,odlican je  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

mikoyan

Super hornet je ispao super. Jedino te vazdusne kocnice, al' dobro. Ja ne zameram puno. Pozz

Boki

Subjektivno, jedan od najlepših aviona.
Odlično si ga sredio. Sklapanje, senčenje, farbanje, prljenje.. sve :super
Bilo je tu, po svoj prilici, dosta posla. :think
Imam Italerijev F/A-18 C/D i izgleda da su iz istog "serijala"?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Suhoj

@boki
Hvala
Da,moguce da jesu, odnosno ako se bude ocajno uklapalo sve odma znas da jesu  ;D

Boki

Quote from: Suhoj on 07-11-2010, 13:23:11
..ako se bude ocajno uklapalo sve odma znas da jesu  ;D

:D Već imam potvrde za to od drugih. Ali, bez obzira na to, eto dokaza da može da se napravi odlična maketa od nje. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

malifly

AaAAAaaaa, Hotnet, meni najlepsi americki avion!!! :) Svaka cast, izgleda bruka... :cheers :super :bravo

deda

E ovo je bas dobro napravljeno, bravo!