Revell Bounty

Previous topic - Next topic

alek

Radio sam ga jos proletos medjutim nisam ga zavrsio skroz a nisam ni pravio mnogo slika u procesu izrade tako da postavljam samo ove poslednje slike. trenutno je u ovakvom stanju a nedostaje mu jos desetak konopaca, jedra i male figurice koje idu uz njega. Uradicu to na tamo, sada imam drugu zanimaciju (eto jos jednog otvorenog topika :) )

Prvo sto moram da naglasim je da maketa ima poprilicno los odlivak sto ni ne cudi s obzirom da je kalup iz 70tih godina (ako sam ispravno nasao). Flesa ima na sve strane, rupa od kalupa takodje. Figurice su skoro pa neupotrebljive ali sam gitom koliko toliko uspeo da ih dovedem u stanje "moze da prodje", ionako su dosta male, ne znam ni kako cu da ih obojim.
Glavni posao je bio oko palube. Sa tako starim kalupima nisam ni ocekivao panele u negativu tako da sam, pretpostavljate, osmirglao i prerezao celu palubu. Bilo je to dosta mucno iskustvo a i prvi put sam radio tako nesto pa ima dosta gresaka, ali meni ne smetaju. Moze da se vidi da je i kobilica broda takodje sa panelima u pozitivu ali nisam hteo da idem tako daleko i da urezujem i to. Istakao sam ih koliko je moglo. Sto se jedara tice, ova plasticna iz kutije mi se ne svidjaju. Nisu kao kod "Golden Hind"-a i 99% cu da pravim sklopljena jedra ali ne od pamuka kao kod "Nine" vec najverovatnije od papira. Imam ideju u glavi, kada je budem realizovao videcete :)
Toliko sto se tice piskaranja, sta god bude bilo koga zanimalo nastavicemo pricu a sada evo par slika:



misa

Baš lepo izgleda. Sviđa mi se kako si uradio palubu i užad. Utisak kvari jedino plastična užad za fiksiranje jarbola - vidi se da nije krug u preseku, i mnogo je debela. Obavezno postuj kad uradiš jedra.

Pozdrav,
Miša :)

Pedja

Odlično izgleda ,ovo će definitivno biti referenca za moj Bounty,jednog dana.

alek

Hvala, drago mi je da vam se svidja.
Sto se tice ovih plasticnih "konopaca", znam, to je standardna boljka mojih jedrenjaka :( Ovaj sada sto pravim konacno nema te plasticne delove vec se dobija onaj mali "razboj" uz pomoc koga se pletu ove mrezice sa strane. Bice slika i o tome uskoro. Moze da se to napravi i kod ovih ali sam do sada bezao od toga, kada jednom napravim to na ovom novom brodu mozda zamenim i kod starih :)

Naravno, ovo nije striktno postovana sema farbanja kako navodi Revell. Gledao sam po internetu slicice replika Bountyja kao i uradjenih maketa i napravio poneki kompromis. Mislim da je ok ispalo...