MiG-21 PFM JRV i PVO 1:72 Zvezda

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ne gledam gde i kako je munja naopako.Prsten oko usisnika nisam hteo da oboijm da ne bi slomio pitocev.a ono na ledjima sam pogresio i ispravicu jos sutra ujutro :)

AEROPOXY

#16
Zastava na vertikalcu je prenisko postavljena, crveno polje treba da gazi sredinom RWR senzora a gornji rub serijala treba da je u nivou linije kormila pravca.
Oznaka na trupu ili je prevelika ili je visoko postavljena, osa horizontalca treba da sece spoj plavog kruga i belog polja, tebi debelo preseca i zvezdu.
Inace lepo uradjeno.

dragan_mig31

Hvala na vase zabeleske :) sve su to sitnice za koje sam svestan jos pre nego sto sam postavio fotografije :)


malifly

Sta reci za tvoje radove, nego da su bruka DOBRI. I ovaj je!!! Svaka cast :cheers :super

AEROPOXY

#20
Ma nema na cemu, za nas matore zlobne nitpickere nema zime, na svakoj maketi naci cemo bar deset gresaka.

Eto, nadjoh jos da nedostaju nabojni usisnici iznad aerodinamicke obloge aktuatora komore dodatnog sagorevanja( sa obe strane),



Zatim kabina je bila siva a ne tirkizno zelena,





pa onda fale varnicari na vrhu krila,i ispod  vertikalca na vrhu kao i poziciono svetlo ,



Panel ispred kabine treba da je u NMF finishu druge nijanse,

Ipak, najvise mi bodu oci premasni stensili, na Migu su bili bledi, diskretni i sitnijeg fonta.

Sta da se radi, napravio sam bar desetak takvih migova od 1/144 do 1/32, pa zakeram. Zato me valjda vise i ne zovu da sudim , otegne se kad ja krenem u prebrojavanje nedostataka.
Da mi je ta maketa dopala saka na takmicenju, ne smem ni da pomislim...

Sve ovo ne shvati licno, samo mi je pun kufer komentara kojih je ovaj forum prepun, Vrh je, Odlican 5, zivahan, Savrsen je, Samo tako, bez greske, bruka DOBRI i Samo tako nastavi i gomila  :cheers :cheers :cheers :cheers :cheers :cheers :cheers...

Ako ti neko ne ukaze na gresku vec ti laska  nikada neces postici napredak, uljuljkan u samozadovoljstvu svoje prosecnosti.

A sad, svi kolektivno, jedan veeliki Hejt za mene zato sto sam se drznuo da sve ovo napisem.

dragan_mig31

Hvala ti na ovo Nenade :) naravno da mora da se komentarise negativno jer ne bi imao nikakav napredak u sprotivno.Ja sam ipak prosecan maketar tako da ne ljutim se uopste.e sad vecinu ovoga sto si nabrojao je nemoguce u 72 odraditi,bar za moje mogucnosti.E sad kokpit nenzam dali je siv jer nikad nisam video direktnu fotografiju istog.Ofarbao sam ga zelen jer je tako bio u neke publikacije koje sam skinuo sa neta.

AEROPOXY

#22
Nisu ovo negativne kritike vec napomene za sledeci bolji MIG.
U Yuvamu ti pise da je siva, na obe slike se vidi da nije tirkizna na 723 i 725, pretpostavka je i da je taj izmedju 724 bio siv.
Tvoj opus je na ovom forumu toliki da ovih par napomena nece ugroziti tvoj primat Best Of  Kutak, ali ja bih voleo da kod tebe vidim malo studiozniji pristup, jer talenta i znanja ocigledno imas, ali te tvoje nestrpljenje i brzina teraju na previde i propuste.
A ne da se ponavljas u savrsenom policarskim nivou, sve i jedna maketa na ovom forumu ti je besprekorna za kolekciju u vitrini, u gomili istih, nikako da dostignes ono sto bi odavno trebao.
Batali kvantitet, to si postigao, radi na kvalitetu.
Steta da arcis talenat na kolicinu.


Mogao sam da elegantno ocutim, ne zameram se i bas me briga a onda, na nekoj izlozbi, tebi iza ledja da sve ovo slozim drugarima maketarima.

I na kraju, poenta, sutra ce neko ovo uzeti za referencu i greske se onda multiplikuju, jos gomila Migova "sa greskom".

Hawkeye

Dragane,opet ti sa 21-com ;) !Lepo je uradjen,bravo :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

AEROPOXY


Nemsy_29

@Aeropoxy: Jel su pored F-13 samo PFM-ovi imali sive kokpite?

AEROPOXY

Nemam pojma, od serije do serije, pre i posle remonta u Zmaj-u, za svaki treba proveriti slikom.
Ovaj 724 je siv za taj period koji maketa prikazuje, a imam slike 719 sa zelenim kokpitom ali posle revizije. Kakav je bio pre, ne znam.
Neki F-13 su imali cak i crni kokpit.

PELE

Svaka cast, jako dobro uradjeno!  :cheers

flanker

Koliko se ja sećam kokpit je zelen, a čini mi se da je gornji deo sedišta bio svetlo siv i bejaše neki crveni natpis sa strane istog,
ili je to na UB, a na jednosedu jako tamno siv ...al davnooo bešeee toooo :violin...ko će se toga u detalje setiti...
Inače oni mali gromobrani su prisutni vazda po krilima, horizontalcima i vertikalcu, izvuci žicu od plastike pa pod lupu...
Ona budža ispred vetrobrana je sadržavala i bocu alkohola pod pritiskom za instant odleđivnje istog..pazi nije bio Chivas,
Balantines ili domaća...uh opet ako se sećam dobro...
I mislim da je antena na leđima bila u boji i za nju smo kačili pokrivač za zaštitu aviona od vremenskih prilika i neprilika, valjda mu to
varira od serije do serije.
Posle ovakvih komentara me stra'  :o da postavim urađenu maketu kuuukuuuuuuuu jaoo meeeeniiii
Šalim se momci, samo raspalite rafalno, em radimo sporo, em još i ne uradimo kako treba :jok.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

#29
Ma Nenade ne brini ne ljutim se ja i ovo bas cenim sto si napisao.E sad za ovo oko kokpita.U juvam stvarno pise da je siv ali ja na slike dosad nisam video da je siv,bar nisam direktno video.na ove slike ja ne vidim siv kokpit nego vidim lose fotografije na koje senke preovladuju.Zato sam i ovo odradio.Kako na internetu sam saznao retko koji PFM ima sivi kokpit.Moguce je da je greska.Ipak je ovo maketa odradjena za nedleju ipo tako da ja se ne uzrujavam previse oko toga.


P.S. Kad sam pricao sa jedan covek ko je bio mehanicar na migove a zivi u Skoplju reko mi je da su vecinom bili zeleni kopiti.To valjda nakon remonta,tako da nije ovo toliko odstupanje :)