Hobby Boss 1/72 Republic F-84G Thunderjet

Previous topic - Next topic

anki

Stvarno si najaci sa cetkicom! Prosto nemogu da verujem da NMF cetkicom ovako ispadne. Ipak mislim da mora nekako da se zastiti NMF jer je suvise osetljiv. Malo manipulacije rukom i bice ostecen. S druge strane ako stvarno nemoze nicim da se zastiti onda ga treba pricvrstiti za podlogu i staviti pod neko providno staklo (da ne kazem zvono).

Svaka cast!

NecaRamone

Fantastican je stvarno, odlicno izgleda NMF. Ja sam cuo da sealer ubija malo na sjaju  :-\ :-\

Profa

Iako sam odmah posle prvog bojenja stavio rukavice i više ih nisam skidao u toku rada, na par mesta na napadnoj ivici krila se vidi da se boja skinula, pa sam to posle slikanja popravio :-\
Sealer sam probao, ali nije za četkicu - razmazuje boju, ma koliko da se sušila. Pretpostavljam da bi prskanjem odradio posao... Možda se jednom dohvatim ABa da probam :think
Za ovog ne znam kako će biti čuvan, s'obzirom da ga sutra poklanjam, a moji gotovi idu u staklenu vitrinu...
Bogu fala što sam Lala! :)

menestenasli


tenk

u lave!!!falim te boze pa zavrsi nesto :naughty odlican 10 kolega :super
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

PELE

Majstore svaka cast, predobar je!  :cheers

wulf

Uf mnogo je dobar , svaka cast , jos jednom bravo za cetkicu !!!! :super

dusko

Svaka cast prava umetnost sa cetkom,reci nam kakva je sama maketa bila za rad uklapanje i sl?

Profa

Maketa je generalno bombonica, ako smetneš podatak da ima 5,5 delova... ::)
Trup iz komada, krila sa zadnjim donjim delom trupa takođe => gotov zmaj u tri poteza :D
Trebalo je malo šmirglanja po gornjem šavu trupa (ostatak od livenja) i, posle lepljenja, na spoju gornjeg i donjeg dela trupa iza krila.
Ne pamtim kad se zadnji put nisam dotakao gita, al' je sad ostao u ćošku, nepotreban ;D OK, neki bi možda rekli da sam mogao da prođem malo po spoju trup-krilo, al' neka...
Inače ima i neke čudne ostatke od livenja po površinama krila, nitne su na par mesta izgledale kao duplirane, ali se to posle bojenja ne vidi...
Uz malo truda sam mogao da zabušim i mitraljeze, kao i da odradim reflektore, koji su dati kao obična plastika - moglo se uzeti, zabušiti, napuniti prozirnom smolom...
Poziciona svetla na rezervoarima sam odradio kapljicama super lepka i obojio Vallejo prozirnom plavom i crvenom, na repu iznad izduva su to jednostavno tačkice narandžaste i bele...

Da skratim, odlična maketa koja zahteva malo rada, i idealna je za odmor od komplikovanijih projekata... :naughty
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Vala si me bas iznenadio sa ovim farbanjem. Poslednji put kad sam se usudio da farbam srebrnu i to cetkicom bilo je u vreme VEB-a i njihove boje sa oznakom 002 ili mozda 001, ne mogu bas da se setim.

Profa

Ako si probao da farbaš sa 001, nije čudno što si imao problema - to je lepak ;D
002 je srebrna, i to najbolja koju sam ikada probao, rame uz rame sa Molakovom.
Eh, šta bih dao da imam neograničene zalihe 002... Ovako samo jedna stoji na počasnom mestu na polici, kao ukras i uspomena, odmah pored 001 i Helerovih bombica lepka ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

modellius

the last brush warrior naseg maketarenja je opet odradio majstorski posao, nema sta 10+, sealer za metalizere je dobar, ako se farba u vise u slojeva moze lepo da se kontrolise izgled povrsine, ali mora AB-om....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

deda

Ovo stvarno mnogo dobro i realno izgleda. Sjajan rad.