MiG-29A JRV u 1/32

Previous topic - Next topic

Goran A.

#30
Mislim da je ovo sto kaze AEROPOXY sasvim dovoljno. Boje su vremenom bivale sve bledje, sto zbog sunca sto zbog naredjenog pranja kerozinom dva puta godisnje. Jednom prilikom su skidane fleke nitrorazredjivacem i acetonom. To sto je ova hemija uradila boji plus sunce i zafarbavanje razlicitim bojama, stavlja tacku na svaku pricu o preciznom odredjivanju. Oslonite se na dosadasnja istrazivanja iz ranijeg perioda i to je dovoljno za prvih deset godina upotrebe. Ukoliko radite prljanje i bledjenje necete biti daleko od istine.

Mikoyan29

bravo care udri sa tom 29-kom, ovaj proekat mi je posebno interesantan......zeljno iscekujem nove slike
pozz  :caooo
MK "Oluj"

Patriota

Evo jedne akrilne/ vodene boje za koju smatram da odgovara nijansi one sivo/zelene na 29-kama. MARABU, boja se zove antički zelena. Nisam baš pristalica boja koje preporučuje LIFT HERE. Ispade da su 29-ke zelene ko' livada, dok na slikama upečatljivo daju odraz neke sivo/zelene, da ne kažem "golubije" boje.


bungynik

Znas gledao sam i ja tu Marabu boju! Ali ona nije akrilna. To je iz nove serije Marabu boja koje se rastvaraju vodom, ali su ekoloske i zbog toga ih preporucuju za upotrebu u ukrasavanju salveta. One imaju neku svoju baznu supstancu. Elem, i meni ova boja strasno lici na ovu sa nasih 29-ki. Tri puta sam isao u radnju i iznosio je na dnevno svetlo da pogledam. Mislim da je bolja od mnogih "maketarskih" koje se preporucuju. Inace Marabu iz ove serije ima i odlicne lakove!

wulf

Samo jedno pitanje , da li aparat zelis da radis kao novog ili vec izrabljenog?  :think
Jer stvarno je tesko odrediti pravu nijansu zelene boje, a fotografije  su jako loseg kvaliteta da bi mogao sa sigurnoscu da utvrdis nijansu boje, zato kako se ti odlucis .
Ipak puno uspeha u daljem radu :cheers

Patriota

Mislim da ću da uradim 29-ku iz perioda 1990-1992 godine u oznakama RV SFRJ.