Revell Bf 109K-4 NJG11 1:32

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima

Kako mi emil za konverziju tonija jos nije stigao vec izvesno vreme raduckam pomalo ovog messera:)

Sklapanje je standardno za hasegawu bez nekih trzavica uz minimum gita.
Farbanje je RLM76 sa tufnama i okvirom kabine u RLM83. Oznake sam ofarbao uz pomoc montex maski koje traze prilicno strpljenja i zivacaali izgleda jako mocno kad se skinu zastite :)
E sad mi se tu javlja problem. Cini mi se da je bela mnogo jaka !!!. Razmisljam se da ponovo preprskam celu maketu sa RLM76 kako bih malo ublazio belu i omeksao RLM83. Da li je neko od vas to vec radio i kakvi su rezultati. ili mozda imate neko drugo resenje kolege ?






Dejan

Kerber

malo sive moze da mu ubije visak beline, pre no ova rlm76...da ne ode na plavkasto, mada...probaj na nekom krsu prvo, nisam siguran zbog razmere. Na '72 bi to siva resila , al' za '32...

Goran A.

Ako ces ga prljati, mozes suvim pastelima, neki svetlosivi i tankom cetkicom pomalo preko bele boje. Delimicno ce se isprljati, taman koliko treba. Pre toga prelakiraj oznake kako bi mogao da obrises ako ti se ne svidja.

husky

Udri razredjenom sivom i ne brini.
Bice ok tako, taman vremesno i ubice belu koliko treba.
Prakticno ce siva biti filter za osnovnu boju.

;)

Lud13

#4
Momci hvala na konstruktivnim predlozima...

Posle kraceg razmatranja i mozganja probao sam na nekom starom krsu sa jako razredjenom RLM 76  pa sam nekako smogo snage zazmurio i pljas preko cele makete :)
Zelene tufne sad izgledaju mnogo bolje a i bela se malo utopila tek tolko da ne sija i bode oci kao pre.
U osnovi...zadovoljan sam





Dada

Ne, ne sinko, tako se ne pravi avion. To nikada nece poleteti :D
Salim se narafski. Lepo za sada teras ovu mrcinu. Nije mnogo ostalo, u ciljnoj si ravnini...

Kerber

A moze i tako... ;D

Dobro je ovo. Cepaj dalje!