Zvezda T-72

Previous topic - Next topic

dragos




   Ajoj,stalno nesto menjaju onaj Photobucket.Maketa utehe,zapoceta kada sam se pomirio sa cinjenicom da naruceni iracki Type-69II nece nikad stici.Trebala bi biti VJ T-72.Mislio sam da odvalim blatobrane,ali videcu kad sastavim gusenice.Na kupoli uradjeni kablovi,varovi,PKT,deo oko rala za samoukopavanje uradjen,tockovi prajmerovani i ofucani.Ono crveno na prvoj fotki bi trebalo uraditi,jer ta povrsina nije ravna.Idemo dalje...

milanco

Lepo srecan rad?
Jel ostavljas original cevku ili si nabavio tacnu :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

dragos

Hvala.Stavicu ovu cevku iz kutije.Nesto mi i ne smeta takva kakva je.Uradicu nesto po pitanju navlake na kolevci topa.

Plavac


Patriota

#4
Pozdrav Dragoše,

drago mi je da si i ti odlučio da odradiš jedan stenjak T-72. Evo ti mog saveta. Onu cev iz kutije zaboravi odmah. Uzmi i kupi RB-Models cev za nekih 10,- Eura ujedno sa poštarinom. Ako mi ne veruješ oko krajnjeg rezultata pitaj Zlaju, tj. bartsimpsona. Čovek se nije pokajao. Oko presvlake topa u uležištenju nemoj mnogo da radiš i prepravljaš. DRAGON/ZVEZDA su to odradili kako treba, mada je KIRIN perfektan. Ako hoćeš uzmi samo malo zagrej iglu i pređi po presvlaci. Tako ćeš dobiti dodatna udubljenja i Bog te veselio.
Vidim da si dimne bacače usmerio u pravac kako treba. Svaka čast.  :super

Možda mi se samo čini, ali evo da te iskreno i direktno pitam. Da nisu ti dimni bacači malo suviše nagnuti unapred prema horizontali ili me samo vara ugao pogleda iz priložene slike ? Inače sve ostalo je odlično, jer vidim da si sve greške ispravio.  :super

Evo samo jedna informacija pri kraju. Pošto sam nabavio silikonski kaučuk za livenje, kao i resin, pokušaću da doteram jednu kupolu T-72 od Tamiye na pravilan oblik i dimenzije, kao i adekvatan top i presvlaku uležištenja. Nakon toga da je izlijem pa da je ponudim našim maketarima kao povoljniju varijantu od one za 45,- Eura od BLAST MODELS-a, znači negde u pola cene.

dragos

Ej,prijatelju hvala na savetu.Sto se bacaca dimnih kutija tice vezbalo se,pa ovaj put nisu razbacani.Mozda sam ih malo trebao podici u nebo,mada malo te fotka vara,izgledaju horizontalno skroz.Ta tvoja kupola bi bila bingo za maketare.Zvezdina je malo kraca,znas i sam,od otvora za izbacivanje danceta do rapova,nemas gde ni slemafon da stavis.  :caooo

dragos










   
Evo malo napretka.Kupola skoro zavrsena,gitovanje,premestio sam antenu,Zvezda ju je stavila na pogresno mesto,Stavio sam malo Guarana eceraja.Cev topa ipak ide ova iz kutije.Na onom trouglastom limu za penjanje na tenk sam uradio ispupcenje,uradio rebarca na prednjoj oklopnoj ploci.Balvan cu da improvizujem sa domacim.Farbanje ce malo da priceka,nestalo mi je razredjivaca a crna i bela boja mi se usirila,baksuz.Kazite mi da li Humbrol razredjivac radi i sa MM i Revell enamelima?

Patriota

Zdravo Dragoše,

veoma lepa i pedantna obrada Zvezdinog bisera. Moraću ovo nemačkim superumetnicima da nabacim na nos.  :naughty

Dragoše sve je odlično. Ima jedna mala sitnica koja bi možda još mogla da se prepravi. Pogledaj glavni vod kabla za dimne bacače. Vidi. tamo na mestu gde on ulazi u onu okruglu kutijicu trebao bi da bude malo savijen pod pravim uglom. To je sitnica koja i ne boli. Ne moraš da je prepravljaš, a i možeš ako te ne mrzi.

Šta se tiče razređivača, čitao sam po stranim forumima da se Humbrol-ov razređivač ne podnosi sa MM i Revell bojama. Bolje ti je da kupiš univerzalni razređivač, nikako nitro razređivač, pošto je on dosta agresivnijij i štetniji po zdravlje.  :caooo



dragos

Zdravo!Ima tu nesto u tvojoj primedbi sa "kablom".Referenca mi je bio onaj t-72,prasnjavi,mislim na Kosmetu.Kod njega instalacija ide "pravo u kutiju".Ja sam isto pre radio tako kao ti,savijeno,a mislim da je to fora sa m-84 i to ne svih primeraka.Poenta,ima i ovakvih i onakvih a ja sam radio ovako kad vec videh na fotki.Sto se tice razredjivaca ostaje mi jedino da se obesim medju Šunke!MM je super razredjivac ali ga iz nekih meni nepoznatih razloga nema u Srbijici podosta vremena.Mozda naletim na nesto na takmicenju.

Patriota

Zdravo Dragoše,

evo ti jedan nemački link sa pravim T-72M/M1 tenkom i kupolom u detalju. Pogledaj dole pri dnu slike, pa ćeš videti na šta mislim. Kablovi kod M-84 idu pravo, dok kod T-72 to nije bio slučaj.

http://www.t-72.de/html/turm.html

Otiđi u obično stovarište alata i pribora, znaš oni novi hipermaketi kod nas , i tamo kupi običan razređivač. Jeftinije ti dođe nego ova nabudžena imena poznatih proizvođača.

dragos

Mozda ima veze sa varijantom sto bi Hrvati rekli inačicim. 

   
Ovaj prvi je M varijanta,usput sam nasao a ovaj drugi je tenk VJ,znamo ga.Kod njih ne krivuda instalacija.

Patriota

U pravu si Dragoše šta se tiče tih kablova.  ;)

Ovo su verovatno tenkovi iz Češke proizvodnje, zato i takav raspored kablova.

Ona gornja slika ti je T-72M1 (zbog dodatnog čeonog oklopa), a ona naša T-72 je verzija M. Obe su očigledno iz Češke proizvodnje.


Patriota

Dragoše, zemljače, daj neke nove slike. Daj, daj, daj !  :naughty

dragos

Bice,sutra.Nema sta,legao je Cosmos i ceka me farbanje.Hteo sam da uzmem jedan set dekala LH migovi jna za tenk,ali ne dolaze ljudi na takmicenje.Tako da cu verovatno to da improvizujem kad dodje na red.

dragos




   
Uradio sam prajmer.Na zadnjem delu sam improvizovao nosace balvana,lepicu ih kad ofarbam maketu.Inace,nosaci balvana treba da su malu uze postavljeni,ispod nosaca buradi.U sastavnici je drugacije uradjeno.