F-22 Arctic agressor 1/72 Hobby boss

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo price...
Godina 2015. USAF odlucuje da oformi novi agresorski skvadron, koji na red flagu treba da predstavlja ruske PAK-FA. Kao i ranije kamuflaze se rade da budu slicne kao na ruskim avionima.
Tako da evo F-22 sa kamuflazom PAK-FA i agresorskim oznakama  ;D
Bojeno je sa MM LGG, White primer i Schwarzgrau, weathering krenuo (nisam jos zavrsio, treba izduvnike srediti ijos malo raditi onu "razvucenu" prljavstinu po avionu) sa tamiya weathering setom i pigmentima, dekali su od agresorskog F-15C i stensili su oni iz kutije.
Trenutno se bavim naoruzanjem, evo slika dosadanjeg rada.








Hawkeye

Hahahaha genijalna ideja,jedva cekam da ga vidim zavrsenog,stavi mu i koju manju petokraku i neki ruski broj i njih su stavljali ameri na te agrsorske avione :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Patriota

Suhoj, kao što mnogi znaju mig-29 je moj apsolutni favorit i lepotan među avionima. Ali kad vidim tvoj F-22 moraću još jednom dobro da razmislim. Super avionče !  :mjetal

Nemsy_29

Zanimljiva prica, jos zanimljiviji avion! Super mu cuci ova ruska kamuflaza+ low vis oznake  :)

Odlican rad!  :cheers

Sandman

svidja mi se ideja, jedino mozda nije loshe da mu negde ispod kokpita nalepish neki "agresorski" broj (obichno dvocifreni) - mozda bi mogao da se upotrebi i neki ruski broj za MiG-29...

planirash li mu i low-vis petokrake na repu? :)

Suhoj

@sandman
Vidi se na zadnjoj slici low-vis desetka na nosu
Prvobitno sam stavio plavi 01 al mi se nije to svidelo
I bila je prvobitna ideja i low vis petokrake al pokusao sam na sve moguce nacine da ih napravim al ne ide uvek ispadne lose.
Ovo je finalna verzija dekala danas je i lakiran mat lakom tako da dorade daljne nema po tom pitanju  ;D
Ostaje da se uradi full naoruzanje, hteo sam i podvesne tankove sa gorivom da stavim ali ih nisu dali u kutiji, samo nosace su stavili i ostjae jos da isprljam sa donje strane malo avion.

Sandman

Quote from: Suhoj on 28-11-2010, 17:26:33
Vidi se na zadnjoj slici low-vis desetka na nosu

vid' stvarno :) bash je low-vis! :)

Quote
I bila je prvobitna ideja i low vis petokrake al pokusao sam na sve moguce nacine da ih napravim al ne ide uvek ispadne lose.

verujem da bi home-made dekali petokrake u tamnijoj crvenoj nijansi (samo outline petokrake) ispali zadovoljavajuce jer takvi dekali nemaju odshtampanu belu boju (osim ako nije ALPS shtampach), pa bi ta tamnija crvena kao transparentna boja odlichno legla na ovu kamuflazu sa sivom bojom...

no dobro, nekom drugom prilikom, dao sam ti ideju ;)

airbamby

He he, lepo i zanimljivo, predpostavljam da ce pre ili kasnije Pak-Fa da se nadje na polici odmah pored  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

PELE

Fenomenalno mu stoji kamuflaza, jedva cekam da vidim gotovu maketu!  :cheers


Pozz

Mikoyan29

Kamuflaza mu stoji fenomenalno...svaka ti cast Ognjene, hoces stici do Novogodisnjeg kupa, da znam da ne idem :P  :lol
MK "Oluj"

drakii

iff ef off, uf ef, off jok !   :deadhorse, al' dopada, pricha se da Zvezda sprema novi Suho, tzv PAK-FA....., pozdrav