Yugo MiG-29 9-12 1:72

Previous topic - Next topic

Pedja

Od kada je uveden MIG 29 kod nas ovo je postala tema broj jedan,tako reći misterija među maketarima,  koja zelena,ah avaj. Još uvek nema kraja,bojim se ni rešenja ove večite zagonetke....

Patriota

QuoteOdakle ti ideja da boje korigujes prema fotografijama?  Po ovom cipu, koji si dao rek'o bi da lici ali ne odgovara ni jednoj od fotografija. Ova jedna pobegla u crveno a na drugoj crvene ni za lek. Bar ih ja tako vidim na mom monitoru. Nije bas ni ta 120, sta da se radi.

Zemljače slažem se sa tvojim mišljenjem u potpunosti.  :cheers

Samo mi molim te objasni ko te je posavetovao za tu Humbrol #120, kad i sam priznaješ da to nije ta boja ? Šta to rade oni na Batajnici ? Zar ne znaju više ni sopstvene boje da ocene ? Kao što svi znamo u SFRJ a i danas naši avioni su šareni ko' pera detlići. Nema standarda farbanja, šema, svaki avion skoro drugačije izgleda. Strašno i žalosno.

Pedja

Dragane ,oprosti ponela me debata, rad ti je odličan,pratim tvoje radove od ranije na ARC-u  a ovde sam od nedavno,makar kod tebe se vidi napredak i posvećenost.

I dalje važi, uživajte u hobiju,pravite makete..

bungynik

Dragane srecan nam rodjendan!!

mikoyan

Zaista dobar rad Dragance. Ne vidim jedino, da li si mu sredio zadnje stajne trapove, posto ih je Italeri dao pogresno?

bungynik

#20



Ova je boja jako slicna onoj na 29-ki. Vrlo malo korekcije je potrebno u yavisnosti od raymere i eventualno ciljanog perioda njihovog koriscenja. Razlicite su ekspozicije da vidite promenu i karakter boje posvetljivanjem. Inace web ima limitiranu mogucnost prikaza boja, pa je bolje skinuti i pogledati u nekom pregledacu slika.

Goran A.

@ Patriota

Nije mene niko savetovao za Hu 120, to je FS34227, IDF/AF zelena. U vreme kada su 29-ke stigle to je bila najbliza odrednica za boju pa je tako i ostalo. Trebalo bi joj dodati par kapi sive. Nemoj da te cudi sto u Batajnici to ne znaju, aviona u toj boji vise nema a i da ima, slaba je vajda jer su avioni trpeli znacajna prefarbavanja domacim mesavinama i pranja raznim  hemikalijama. Da li ih to zanima? Naravno da ih zanima ali to im je svakako na poslednjem mestu kada rade u uslovima u kakvim se sada nalazi nase vazduhoplovstvo. Kada bih radio 29-ku, ne bih se mnogo potresao oko ovoga.

Goran A.

@ Bungy

Ova boja lici, mozda da je za nijansu intenzivnija. Ja bi je upotrebio.

bungynik

Pa ipak je ovo fotografija boje, te ima malih odstupanja, sto zbog balansa bele sto zbog prikaza u web browseru. Ali pamtim da sam ngde 88 ili 89 imao priliku da provedem jedno pola sata oko 29-ki i kada sm u radnji primetio ovu boju toliko me je asocirala na onu sliku 29-ki koja mi je ostala u glavi da sam je kupio bez razmisljanja. I sada tvrdim da ni jedna maketarska boja nije toliko slicna kao ova.

Hawkeye

Odlicno uradjena maketa i srecan rodjendan drugar,ziv bio i jos mnogo migova sastavio ;) ,a i ostalih maketa :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Bungynik srecan i tebi bio rodjendan :)

e sad malo oko ove boje.Ja sam koristio ona MM fulcrum gray green ili kako to vec dodje sto je Sezan postavio pre malo.Dodao sam malo tamno zelene i sive jer ona iz bocice je previse drecljiva i zelena.Ovo je jako tesko pogoditi ali bar sam ja zadovoljan sa krajnim rezultatem.Koliko sam gledao 29ke dosad sto u zivo sto na fotografije ova moja boja dodje negde izmedju.Tu je i svetlo koje koristim za fotografisanje.Uzivo 29kaq izgleda 100 puta bolje i realnije nego na slici.evo jos nekoliko 29ke koje sam radio u toku godine i nikad nisam uspeo da dobijem dve iste nijanse zelene boje.




Profa

Joj, što volem diskusije oko nijansi, a sve to na 1000 različitih monitora :lol
Drago mi je, Draganče, što se ti time ne opterećuješ toliko - jes' da juriš pravu, ali nije toliko bitno...
Odlična i lepo urađena maketa (sem silveringa na stensilima ::)), pa da je vidimo i komentarišemo uskoro i uživo ;)

p.s. Srećan rođendan, sa malim zakašnjenjem!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Patriota

Zdravo Dragče,

e ovaj prvi MiG-29 sa oznakama RV SRJ ima perfektnu boju. To je to !  :super

Sandman

#29
Ova 29-ka ti je rekao bih bolja nego sve dosadashnje - deluje mi dosta pedantnije odradjena, a nisi ni preterivao sa prljanjem.

Jedino me zanima poklopac kabine - na slikama deluje kao da je ofarban u neku svetliju nijansu zelene, ili, kao da je boja nanoshena direktno na prozirni deo pa deluje blago transparentno... ili me to samo vara fotografija?

U svakom sluchaju, gledamo je nadam se za 2 nedelje uzivo... ;)

A za Patriotu samo jedna molba - molim te vodi rachuna kako pishesh svoje kritike poshto tvoji kritichki komentari imaju dosta napadan stil, i nije u redu da napadash nekoga ko je ulozio trud u istrazivanje nekada dostupnih referenci kako bi omogucio drugima da ne mozgaju previshe... da nije te smernice o boji u uputstvu LH dekala, vecina maketara bi josh vishe lupala glavu oko nijanse zelene i makete ovog aviona bi josh vishe bile sharene po pitanju nijanse... Vec sam ti na tvom prethodnom bivstvovanju na forumu rekao da ove fotografije koje prilazesh nisu "u vinklu" sa koloritom i da nikako ne mogu biti tachne reference.... uostalom, fotografije, pogotovo one gledane na monitoru NIKAKO ne mogu biti pouzdane reference! Samo boja gledana uzivo na pravom avionu moze ti posluziti kao direktna referenca!