Uništen Warrior u Bosni 1/35

Previous topic - Next topic

Patriota

Evo mog Warrior-a iz engleskog sastava UN, tokom ratnih dejstava u Bosni 1992-1995 godine. Maketa je od Academy-a. Jedina mana kod ove makete su mnogo debeli dekali, može čovek da ih koristi kao zavesu za tuširanje. :-[

Naslov "Da se zna ko je gazda" sam namerno odabrao. Po fazonu neki, što bi naš narod rekao gedža, se ozbiljno naljutio i krnuo ovom Englezu jednu zolju po sred nosa. Pre toga je naravno usledila rafalna paljba iz trocevca ili sličnog oružja "Made in YU".
Obećavam da će za vikend ova maketa biti gotova. Slikaću je u kombinaciji sa mojom gvozdikom, kako prolazi pored uništenog mirovnjaka, a tenkista VRS odvalio kez.


Suhoj

Svidja mi se kako si uradio prednji deo.
Mada jedno laicko pitanje...zar bi rupa bila toliko velika?

Patriota

Dobro pitanje Suhoj. Nikada nisam gađao Warrior sa zoljom.  :hahaha Šalim se !
Verovatno da može da nastane takva rupa, pa zolja nije praćka, pre svega one koje je JNA imala i koristila. Znaš na koju mislim, one velike duguljaste.

sezan

Da je gadjan rpg-om rupa bi bila mala..npr3 cm ,a zolje pravi vecu zbog punjenja ali opet zavisi od debljine celika koji probija...  :think
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

@ Sezan

Zar nije Zolja jedna od RPG?

Eraser

Koliko ja znam zolja jeste rpg :) A rupa ne verujem da bi bila ovolika al si super odradio!!!

dragos

Ja glasam za udar komete...  :naughty Mislim da takvu razvalinu ne pravi nista sto gadja sa ramena.A opet,da si ostavio rupu od kumulativnog projektija rekli bi ljudi "mala,ima neka fleka odje".Ja bi to sve pregitovao i ondak ga oprljio.

minolovac

RPG je ruski raketni bacač i otraga ima oblik trube. Cijev u sredini ima prošireni dio kao zaštitu od topline, unutra se ubacuje punjenje, a raketa na usta cijevi. Zolja je od plastike za jednokratnu upotrebu, kad se izvuče armira se i nema povratka. Mislim da je kalibar 60 mm. Osa je veća, raketa je u nastavku cijevi koji se prikopčava sa zadnje strane, kalibar je nekih 10 mm (nemojte me loviti za riječ) Sve tri rakete imaju kumulativno punjenje koje pri pogotku radi malu rupicu kumulativnim mlazom koji progori oklop i u unutrašnjosti vozila uništava zapaljenjem i visokim pritiskom. Rupa vjerojatno nije bila tolika, ali kolega je to uredno odradio i jako lijepo izgleda. :bravo

drazen

Fino urađeno, samo je definitivno rupa prevelika. Nemoj' se ljutiš, al uživo sam vidio nekoliko pogodaka zoljom i ulazne rupe su kružnog oblika, prečnika otprilike 5cm. Tu konkretno mislim na pogotke u kupolu i tijelo tenka T-55. Pre bi moglo  proći da je pogođen maljutkom;)

Srdjan

Bas htedoh reci da ima razlike izmedju RPG i zolje ali vec okacise.  D:) Gadjao sam zoljom vise puta i pravo da vam kazem, vidjao sam svakojake vrste i sirine rupa (mislim od zolja naravno, bezobraznici jedni  :naughty), ali ovoliku jos nisam. Inace zolja je 64 mm kalibra. Kao sto drazen rece, pre bi maljutka dosla u obzir.

Generalno gledano, maketa je odrazdjena vrhunski, kao i svi tvoji radovi, i uzivam gledajuci ih. Svaka cast majstore!!! :god :god

Aki

Rupa je definitivno prevelika. Da ga je pogodio neki projektil koji ima toliku razornu moc, verovatno bi ga unistio do neprepoznatljivosti. Nisi trebao da stavljas ove crne fleke sa strane, nerealno deluje. Inace su ova bela UN vozila veoma nezahvalna za prljanje.

Patriota

Momci, ono sa zoljom je bio samo primer, da kažem šala. Ko zna kakvo ga je čudo čuknulo. Možda je i bila AT-3 maljutka, a možda i neki seljak sa gumarabom. One crne flekice na strani, ako mislimo na isto, su ko' bojagi udubljenja od metaka i projektila, kao i neke nastale rupe. Hoće ga sam đavo znati šta sve u ratu može da se zgodi.  :cheers

Aki

Trebao si tu da mu uradis chipping sundjerom, ili tehnikom sa lakom za kosu, mnogo realnije ispadne.  :)

Patriota

Ma uradio sam ja njemu "chipping" sa sunđerom i Humbrol #53 i crno-zelenom bojom. Slikao sam ovo večeras na brzaka, čisto onako da prikažem šta se iza brda valja. Međutim izgleda da se dobar deo toga izgubio u masi izgorele šasije. Nema ljutnje, svaka sugestija je dobrodošla i cenim iskrene predloge. Šta ćeš, meni više leže domaća vozila nego ova strana supertehnika.   :caooo

Profa

Lepo si odradio prljanje, tj. pohabanu belu :super, rupa jes' prevelika al' je bar OK odrađena ::), ali "ogrebotine" od metaka su apsolutno nerealne :think
BTW, a od kad je Gvozdika "domaća" ???
Bogu fala što sam Lala! :)