Uništen Warrior u Bosni 1/35

Previous topic - Next topic

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

oddball

bas sam hteo da napisem da je RPG skracenica od Rocket Propelled Grenade. dobro si uradio ovog "Ratnika" sve je na mestu, mozda ne bi bilo lose da se uradi i neka diorama. ta rupa jeste, onako, prilicno velika ali sa druge strane ko zna cime je gadjan. ako je pogodjen sa granatom od MT-12 mogla je nastati takva rupa.

sada sam bacio pogled na vikipediju i tamo pise da su ti topovi bili u Hrvatskoj, tacnije da su prilikom raspada SFRJ nasledili hrvati. ja sam u Crnoj gori bio komandir na istom dok me nisu prekomandovali za Beograd gde sam bio na 2S1.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Hawkeye

Hehe,dobra ideja,cekamo nastavak :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Ivan Panon

u Gardi sam gadjao iz zolje tj RRB (rucni raketni bacac) i raketa pravi tako malu rupicu da je to strasno jedva 2-3cm...fazon je da kad probije oklop stvaranjem unutrasnjeg pritiska pobije i razvali sve unutra...tako da ova jama da je nazovemo moze da bude jedino od topa ili tenka...
toliko od mene...al maketa je privlacna nema sta lepo uradjena....a realnos je nesto sasvm drugo...poz

Patriota

Ajd' neka bude da je Warrior-a frontalno pogodila granata iz tenka M-84 ili T-55A. A ona udubljenja, nalik rupama, hteo sam da predstavim kao udare granata iz M55 topa 20mm, ZSU 57-2 ili recimo nekog sličnog oružja. Realnost je naravno sasvim drugačija. Ipak hvala vam mnogo na iskrenim komentarima.  :cheers

lord sir giga

Koliko ja razumem nijedan M-84 ili T-72 nije unisten zoljom sa ceone strane  vec po bokovima ili odpozadi.
Maketa jeste odradjena fenomenalisticno, ali rupa je kao da je gadjan iz ISU-152.
Bolje ti napisi da je on sredjen pogotkom iz nekog tenaka, a ovo sto si odradio da je gadjan iz trocevca nije lose.
I obavezno [postavi grupu nasih vojnika sa zastavom kako se slikaju pored njega, i postavi na ARC ili neki slican forum nek umru od muke

Nemsy_29

Maketa je lepo odradjena i rupa deluje lepo, ali je velika... Ne moze se porediti direktan ceoni pogodak u t-72/m-84 i warriora(debljina oklopa, a i drukciji su materijali koliko ja znam). Tenkovi su pravljeni da izdrze dosta jace udare od zolje ili rpg.

Plavac

Sta god da ga je pogodilo ti si odlicno uradio maketu,svaka cast druze  ;)

Hawkeye

Direktan pogodak iz topa kalibra 125mm ni jedan tenk ne bi izdrzao,a da ga izdrzi oklopno vozilo je nemoguce,tako da jedino ostaje da ga je zveknulo neko topce slabijeg kalibra  ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

lord sir giga

Quote from: Hawkeye on 30-11-2010, 17:47:52
Direktan pogodak iz topa kalibra 125mm ni jedan tenk ne bi izdrzao,a da ga izdrzi oklopno vozilo je nemoguce,tako da jedino ostaje da ga je zveknulo neko topce slabijeg kalibra  ;D !
Ukoliko se proceni da granata iz topa 125mm probija oklop debljine 800mm, a tenk ima oklop procenjen na 1100 sigurno ga taj projektil nece probiti.
Ali o tome ovde nije rec, vec se govori sta je moglo da napravi ovakvu rupu na vozilu.
Tenkovi sigurno i Topovi sa pancirnim zrnom, sve ostalo je po meni slaba vajda da bi ga pogodilo bas ovde, i napravilo ovakav krater.

Patriota

#25
He momci, a šta ako je naleteo na pobesnelog fiću ? Svi znamo da je "fićo" uvek bio veoma zaj****.   :hahaha :lol

Peđa, kad završim maketu ima da ga postavim i na nemački forum, samo onako da im malo razbijem monotoniju.  ;D
A ukoliko završim i dioramu zimus sa našim vojnicima i zastavom (ideja ti je fenomenalna Giga) ima i nju da postavim Bubama da polude.  :naughty
Čekaj samo da uradim i Leopard 2A5 KFOR, naravno uništen od srpskih jedinica u povratku na Kosovo. Verujem da će onda odmah da me banuju sa tog foruma.

Patriota


lord sir giga

Ma nece te banovati sigurno, mozda ce biti neumesnih komentara i slicno.
Neznam trebalo bi pogledati slike unistenog oklopa, pod uslovom da se zna sta je to napravilo pa onda uporediti razornu moc.

Sandman

Quote from: Patriota on 30-11-2010, 19:31:50
Momci, evo nešto sa moje strane, šta je možda napravilo ovu rupu  :naughty:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,11063.msg104903.html#new

Zar nije malo nerealno da se protivavionski top koristi za unishtavanje oklopnog vozila?  ::)

Patriota

Quote from: Sandman on 30-11-2010, 20:24:18
Quote from: Patriota on 30-11-2010, 19:31:50
Momci, evo nešto sa moje strane, šta je možda napravilo ovu rupu  :naughty:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,11063.msg104903.html#new

Zar nije malo nerealno da se protivavionski top koristi za unishtavanje oklopnog vozila?  ::)


Evo sasvim logično kontra pitanje. A šta je to tokom ratnih dejstava kod nas uopšte još i bilo normalno, logično ili nerealno ?  :think