battlestar galactica colonial viper mkII "moebius"1/32

Previous topic - Next topic

tenk

ko nije dovoljno mator da se seca originalne serije iz 79-te sigurno je cuo za prepev ove kultne serije koja jos uvek traje u novom obliku!ko nije cuo uopste evo ima sve ovde _http://en.battlestarwiki.org/wiki/Main_Page !elem revell je daaavno izbacio citavu seriju maketa iz prvobitne serije koje sada modernizovane ponovo baca pred zaljubljenike ove sage(za nostalgicare :love )firma pod imenom moebius se pak odlucila da odigra na kartu mladih narastaja pa je pred nama,pored cajlon rajdera i same svemirske stanice galaktika,naravno nezaobilazni kolonijalni presretac vajper mk2!kada sam na netu video da je u prodaji samo sto nisam odlepio i nezaleci pare masio se za karticu i narucio ga vec grizuci nokte kada ce postar pozvoniti,a ja postati ponosni vlasnik! :naughty  i evo ga pred vama u svoj svojoj slavi i velicini! :bravo  obzirom da je proizvodjac za mene bio totalna nepoznanica ocekivao sam krs od makete za velike pare,ali se ispostavilo totalno suprotno!  maketa je upakovana u prelepu kutiju ciju pozadinu mozete da iskoristite kao sliku za dioramu!inace maketa se sastoji iz 49delova fantasticno odlivenih u beloj plastici,bez ostataka pin-markova i ostalih stvari koje vas mogu baciti u ocaj...pored kabine dati su jos i stativ i panel dradis konzole u providnoj plastici koja je nenormalno dobrog kvaliteta na kome bi i velike maketarske kuce pozavidele!sastavnica je uradjena u maniru dokumenata iza serije i pregledna je.na moje veliko odusevljenje tabela boja je data pored FS i za testors-ove(citaj model masterove!)boje kojih u zemlji srbiji ima svugde i u svim bojama i dezenima!  e sada uvek ima ono sto devojci srecu kvari,a u ovom slucaju to su dekali!  srecom te par firmi je vec izbacilo setove za doradu kabine u vidu ecovanih delova kao i table dekala za razne seme farbanja  (vec porucio!)naravno na maketu je odmah izvrsen frontalni napad i kabina je vec u radu sa sve rezinskom figuricom....
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Sandman

mnogo dobro izgleda ovo nijansiranje zute boje - jesi li to erbrashem nijansirao zutu ili si kasnije prljao pomocu washa?

milanco

Bas mi se svidja odlican rad :bravo

SF je uvek osvezenje od uobicajenih stvari ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

tenk

Quote from: Sandman on 01-12-2010, 20:16:08
mnogo dobro izgleda ovo nijansiranje zute boje - jesi li to erbrashem nijansirao zutu ili si kasnije prljao pomocu washa?
i jedno i drugo i trece!prvo je nijansirana zuta,pa je izvlaceno tamija dim pa pasteli plus vos i na kraju tamija sminka(B set) ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Starac sa planine

Super izgleda, ali zašto je žut? Prema serijskom broju to bi trebalo da bude ovaj:

http://en.battlestarwiki.org/wiki/Viper_7242

Koliko se secam iz serije, svi su bili beli (i manje-više) prljavi.

Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

tenk

e pa bas zato sto svi rade taj belo-crveni,ja sam se odlucio za ovaj cuto-crni koji se pojavljuje u jednoj jedinoj epizodi i to jako kratko u hangaru :P postoji i profil(ne bas najtacniji) po kome sam i radio ovog vajpera,a i momci sa starship modelera su mi mnogo pomogli oko konacnog izgleda i ovim putem im se zahvaljujem :cheers elem kolonijalni lovci u bazama po kolonijama su farbani kao i ovaj dok su na brodovima oni popularno belo-crveni.e sad po prici nakon unistenja kolonija deo ovih je uspelo da se docepa galaktike i tu postaju nesto kao predsednicka garda(ili sta vec)seriski broj se nazalost na snimku nevidi tako da sam se ja odlucio za ovaj postojeci koji se nalazio na"starbakovom" vajperu(mada se razmisljam da ga zamenim drugim posto mi nekako ovaj smeta i nije mi do kraja "autentican"....ali sve je u domenu sf-a tako da ::)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

alek

Ovo je ... WOW!!!
Bas sam trenutno u fazi gledanja galaktike :) nove, staru nisam gledao, i bas sam se odusevio kada sam video topic. Ako ti nije problem napisi ili mi posalji PM gde si pazario ovo cudo, da pogledam sta sve imaju iz te fransize. Ali ovo je stvarno maestralno odradjeno. Prljanje.. kao da je stvarno bio na Galaktici i borbama :D Samo cekam da krenu da rade thrusteri i da poleti :)
Jel imas u planu jos neku maketu iste tematike?
Scara recimo :p

Starac sa planine

Quote from: tenk on 01-12-2010, 22:59:48
e pa bas zato sto svi rade taj belo-crveni,ja sam se odlucio za ovaj cuto-crni koji se pojavljuje u jednoj jedinoj epizodi i to jako kratko u hangaru :P

Aha, sad mi je jasno... verovatno mi je promako :)
Super da neko radi i SF, dosadise vise Migonje i Tigrovi...
Za http://www.moebiusmodels.com/ znam odranije, preko koga si narucio ovaj model i koliko kosta?

PS
Usput naleteh na ovo, mozda nekom bude korisno

Tom's Spaceship Miniature Index
http://spaceship.brainiac.com/spaceship.html
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Goran A.

Adama nije dozvoljavao da mu masine budu ovako prljave.

tenk

@starac,alek
narucen je sa modelhobija,stiglo za tri dana(porucio sam jos jednog :love taj ce biti beli :naughty )
@ag02

:naughty  :naughty  :naughty i adama spava ponekada! ;D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."