Zvezda 1/72 Medieval Life Boat

Previous topic - Next topic

Sandman

Verovatno vec dobro poznata maketa vecini vas, jednostavna i sa malo delova - sklapa se maltene k'o LEGO kocke :)

Sklopio i ofarbao sam je za nekih nedelju-dve tokom leta, i predstavlja rodjendanski poklon (nishta chudno s moje strane :P)



Nakon sklapanja, pao je prajmer (Mr. Surfacer 1000) koji je pokazao lepo odlivenu teksturu drveta...



Zatim je usledio najzabavniji deo - farbanje chamca raznim nijansama braon boje kako bih stvorio efekat drveta koji ce uz kasniji wash i lakiranje zaista izgledati kao pravo drvo... koristio sam razne nijanse akrilnih Gunze boja (ubedljivo najbolje boje sa kojima sam do sada radio!)



Nakon lakiranja Future-om, pao je wash - uljane slikarske boje razredjene White spiritom, a zatim i zashtitni sloj laka - semigloss pomeshan sa malo matt laka... Kasnije sam preprskao sve sa jako razredjenim matt lakom i dobio efekat koji cete videti na poslednjoj slici...



Postolje sa malim dokom i vodom je uradio Tripko (hvala josh jednom master Dzedaju nash :D), a kao finalni radovi su pre neki dan odradjeni "konopci" - tanak konac prethodno potopljen u skuvanu crnu kafu, a zatim josh jednom washovani uljanim slikarskim bojama....





Malo slika sa detaljima...



A evo i konachnog izgleda korita chamca nakon svih lakiranja - uzivo josh malo svetlije izgleda i lichi na ljusku oraha :D



Maketa je zaista bila uzivancija za rad, i uz koju figuricu moze se dobiti jako lepa scena sa ovim chamcem...

Do nekog sledeceg plovila... shiri jedra kapetane.... :D

tripko

Laze da sam mu ja pravio, video kod mene moj brodic pa napravio isti copy-modeler-plagijator buu.
Salim se ja sam uradio isti evo kako je moj izgledao u radu. I da ja nemam nista od tvog hvala >:D

su27rules

prekrasno lipo izradeno!! odlicna maketa!!

alek

#3
Uuuuu fenomenalno!!!
Obe su super ali kod ove donje chipping...  :super  strava.
Kako si radio ovo? Nerazredjivana oker tankom cetkicom, osti pokreti?

@ mr. Sandman, super je ali nekako mi se na slikama cini da je sve utopljeno u jednu te istu nijansu drveta, trebao si maaalko jos da ih istoniras, recimo ove daske za sedelje da budu malo "oguljene" tamo gde se sedi i da je korito camca sa spoljasnje strane malo tamnije od unutrasnjosti, zbog vode. Neko moje misljenje... ko pa da je bitno :) Inace drvo je kao pravo  8)

Imam i ja jednu istu, polunapravljenu, kupio za 200 din :) nego nikako da sednem da je napravim, zamlacujem se sa ovim
;)

Pozdrav

EDIT : Eh da, zaboravio sam da pohvalim dok, stvarno je prelepo uradjen, od cega ste ga pravili?

Sandman

Quote from: alek on 12-12-2010, 13:48:05
Obe su super ali kod ove donje chipping...  :super  strava.
Kako si radio ovo? Nerazredjivana oker tankom cetkicom, osti pokreti?

To je Tripkov chamac - mislim da je samo radio guljenje bele boje naprskane preko braon osnove - uzivo je izgledalo fenomenalno... shteta shto je i taj (kao i ovaj moj) otishao na poklon...

Quote
ali nekako mi se na slikama cini da je sve utopljeno u jednu te istu nijansu drveta, trebao si maaalko jos da ih istoniras, recimo ove daske za sedelje da budu malo "oguljene" tamo gde se sedi i da je korito camca sa spoljasnje strane malo tamnije od unutrasnjosti, zbog vode.

osnova je jedna braon, svetlija, a spojevi dasaka na koritu su prskani tamnijom nijansom. Kasnije sam koristio josh jednu nijansu, ali je ona malko zuca od prethodne dve, pa kad je pao wash, sve se stopilo u ovo na slikama - nisam hteo da se na ovoj maketi igram sa nijansiranjem svake daske posebno jer ide kao rodjendanski poklon, zadrzao sam se samo na "igranju" erbrashem.... iz tog razloga sam i daske gde se sedi samo drajbrashem malo posvetleo, a za spoljnju stranu korita ima smisla shto si napisao, na sledecem nekom brodu cu isprobati i tu foru ;)

Quote
EDIT : Eh da, zaboravio sam da pohvalim dok, stvarno je prelepo uradjen, od cega ste ga pravili?

Dok je napravljern od par parchica balze - daske ugravirane nozicem, stubici samo oblikovani, sve "zaliveno" washem od uljanih slikarskih boja, i zatim drajbrashovano....za detalje nek Tripko objasni poshto je on maher za ove stvari ;)

tripko

Ta tehnika guljenja boje se zove hair spray, iz prostog razloga jel se koristi hair spray za kosu. I moze da se koristi
da se postigne bilo koji efekat, zimska shema, klasicni chiping rdja guljenje farbe i slicno.
Princip je jednostavan od zene-devojke-sestre-mame uzmes HS i na osnognu bolju ga naneses iz vise prelaza ako oces
onda preko toga akrilnu boju i onda voda i cetkica gulis i skidas koliko oces i gde oces i to je to.

Messerschmitt

Видео сам данас на такмичењу Sandman-ову макету и стварно одлично изгледа!!! Текстура девета изгледа веома лепо! :super  :super
Свака част и за tripko-ву макету! Занимљиво делује са тако огуљеном фарбом! :super

Него, како сте воду урадили?
Надам се да се нећете љутити ако вам мало украдем идеју...  :zvizduc

tripko

E ne otkrivamo male tajne velikih majstora >:D
Ma prosto ko pasulj, za talase koristim sikakril od sike nanosim ga cetkicom i kad
se osusi ko da je od gume tj to je masa za pukotine u zidu koja trpi rastezanje
do nekoliko % a da nepukne. Posle toga farbam sa akrilnim bojama cetkicom u raznim
tonovima po zelji i na kraju akilni medium ili ti akrilvno vezivo e tu moras da budes pazljiv
nanosi se cetkicom ali oce da napravi koji mehuric pa moras da popravljas. I na kraju kao
slag na torti pena na vrhovima talasa je mesavina tog akrilnog vezima i bele akrilne i to je to.
prosto da prostije ne moze biti.

alek

Tacno cu i ja ovu istu maketicu da iskoristim za ucenje pravljenja vode :) Zgodna jer je bas mala. A sta misliste o Vallejo water effects? Vredi li para i da li je neko koristio? Trebalo bi da je to jos lakse za upotrebu jer ova tvoja "rucno pravljena" voda je ipak malo napredniji korak?

tripko

Verovatno ces dobiti slican efekat koristeci vallejo u to nema sumlje. Samo je pitanje koliko ces para odvojiti za materijal.
Npr za plitka korita reke ili mora uz obalu tu je odlican kristalni rezin ali on je skup i moras naci pravu varijantu koja
ti odgovara. Ali opet da napomenem dok ti nesto ne prodje kroz ruke neces nauciti cak i ako procitas hiljadu puta.