f84 thundejet

Previous topic - Next topic

modellius

Srki, vidi ovako, igla je definitivno dobitna kombinacija za conopy, čak i za plastiku ako moraš da budeš maksimalno precizan, a rok za završavanje koji sam zacrtao sebi je takmičenje u Solnoku prvom polovinom marta tako da u Mošan ide svakako......

još malo detalja na pilonu, koji je sada gotov, i najzad dugo očekivani momenat, čenejac u jednom komadu! u suštini tek sada vidim šta sam radio, jer je u " rinfuznom " stanju bilo dosta teško definisati šta će od ovoga ispasti....
počeo sam i sa tip - tankovima koji će biti u travi na dioramici....



Čenejac:

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

medico

potpuno neverovatno loodilo ! sjajan rad ! cenim da stizes za moson bice pravi hit !  :pilot

Sandman

Hvala Deki - iglu za shivenje koristim kao jednu od alatki pri urezivanju izgubljenih panela - ponekad je mnogo zgodnija za rad od skrajbera - skrajber koristim bukvalno samo da lagano prodjem kroz liniju panela da prochistim kanal od vishka plastike!

Lepo izgleda ovako na "klocnama" :D Sad lagano ubaci u drugu - ima tek posla ovde kad krenu farbanjac i weathering, a mart ce brzo ;)

Jedva chekam da ovo vidim uzivo!

(posle ove makete, uradi i Chenejca pre "sklapanja"  :D)

PELE

Једно питање, који гит користиш?

modellius

koristim auto git body, tamno plavi

evo nastavka radova, nešto me zeza foto aparat, bio sam zamenio sijalicu u radionici, stavio sam štedljivu pa nikako nisam mogao da napravim fotku kako treba, sada sam je zamenio sa običnom, malo je bolje, ali moram još da popravim kvalitet slika....
conopy ( rađen po istom principu kao vetrobran, uključujući i domaću  :hahaha ), malo sam " frizirao " unutrašnjost, stajni trapovi montirani, sređeni, tip tankovi 85% gotovi.....



Čenejac

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman

Mislim da samo treba da namestish white balance za tu sijalicu - deluje kao da si koristio white balance za neonku kod obichne sijalice...

Poklopac kabine ti je odlichno ispao... mora da je tu dobrim delom zasluzna i domaca... :D


menestenasli

Izgleda fenomenalno!!! BAs je detaljno uradjen.
:super
Gde si nabavio bakar?

Nemsy_29

Bravo, svaka cast  :o

deda


modellius

evo nastavka radova,deo u poklopcu kabine iza sedišta, od vremenskih uslova i nemara požuteo, popucan i izgraban poklopac kabine, i najzad sam uzeo air brush u ruke, legao je prvi sloj Mr. Surfacer - a, ima nekih greškica ali u odnosu na broj intervencija uopšte nije strašno, mislio sam da će biti više.... izvinjavam se na kvalitetu fotografija, nešto me zeza foto aparat, a mrzi me da se zezam sa njime, da " provaljujem " šta mu je....






Čenejac:

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

tripko

U vezi digitalca , da te obavestim da ce ti se uskoro pokvariti, tj CCD senzor voleo bih da gresim
ali takve belicaste slike su pocetak kvara ccd senzora nazalost.
Inace sa vedrije strane dobro napreduju radovi ja sam odusevljen.

modellius

evo mene opet, slavilo se malo zadnjih nekoliko dana, zaređalo se sijaset rođendana, te nisam imao vremena maketariti se i slike kačiti,  evo najzad i nastavka radova..... ofarbana donja površina sa poprilično prosvetljenom P.R.U. blue, radio sam i malo post-shadinga ali samo suptilno pošto na " čenejcu " baš i nije izražena panelaža.ovo je samo prva faza farbanja, slede sada dekali-stensili pa opet farbanje da bih dobio željeni efekat, u svakom slučaju farbanje će biti komplikovanije no što san mislio... počeo sam i sa okolinom, diorama, drvo i početak radova na lampi ( ulična lampa )

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Profa

OK, klocne su tu, još će neko moći  i ispod da se podvuče ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

slabo se vidi prava nijansa PRU blue na slikama, malo komplet vuku na plavo, ali ne deluju opet onako izbledjeno i "maglichasto" kao u prethodnoj turi... nadam se da ti aparat nece otici u vechna lovishta pre zavrshetka radova na maketi...  :-\

ovo jedva chekam da vidim uzivo! :)