Anzio 1944

Previous topic - Next topic

dragan51

Posto mi je "slonce" skoro gotovo, krecem sa izradom diorame. Prvobitno sam planirao samo malo postolje, ali ja ne bih bio ja da to ne prosirim! :D
Pocetak izgleda ovako:
-Diorama:




-Figure:







-Kuca pre farbanja:



-posle farbanja:





Boje su drecavije na slikama nego u prirodi, ali cu u svakom slucaju jos dodati nekog "filtera" do kraja!Kucu sam pravio sam od stirodura,gipsa i glet mase, pa urezivao cigle i kamenje! Drveni detalji su od furnira hrasta!
Toliko za sad , ja pravim a vi komentarisite! :?

Sijamski_Mrmot

Meni deluje sve superal ja ne bih bio ja kad ne bih nasao "dlaku u jajetu"  :mjetal

Moja jedina zamerka je da ti je scena malo prevelika za samo jedno vozilo i 3 figure, nadam se da ces popuniti prazninu jos nekim tako dobrim radom....  pomogao bi i motocikl/kubelwagen/jeep....  i definitivno jos figura na ovoliku scenu... dole u vodu neki krsh od granja iz kog viri npr automobilska guma... ;D

uz ovakav kvalitet rada, sumnjam da sve ovo vec nisi i isplanirao ali posto nisi napisao da planiras....

Mirko

Momcha

Dobra koncepcija i jos bolja izrada i bojenje rusevine."Komplikovan" ti je nacin
izrade rusevine  ;D ali je najbitnije da je na kraju ispalo super.Mozes da dodas
jos nesto kako bi popunio "preveliki" prostor kao sto Mirko kaze.
Pratim na dalje  :)

Patriota

Momcha da li si ti bre kršten čoveče?   :god

Kad sam ovo video zastao mi je dah, a vilica još uvek stoji otvorena. Evo žena užurbano traži lepljivu traku da bi vratio usta u normalan položaj.  ;D

Molim te zemljače, objasni mi kako si i od čega odradio podlogu?  :super

RILE-NS

"Znam te pusko kad si pistolj bila"
Ovakve radove sam ocekivao od tebe.Sve je na mestu i cini mi se rano za komentare.Ima jos mnogo posla, pa uzivaj u istom.

dragan51

#5
Kao sto rekoh: hteo sam samo malo postolje da radim, ali megaloman u meni je preovladao. Pa probacu uraditi jos koju figuru, a mozda i vozilo sve zavisi koliko mi obaveze dozvole,planirao sam da sve zavrsim za Nov. kup, ali...(Elephanta radim vec dve godine , malo mi je i dosadio)!
Patriota:ako mislis na samu dioramu? Ona je radjena od ploca stirodura(tvrdo presovani stiropor)lepljenih lepkom za drvo!
Danas sam zavrsio most,a sutra ide na farbanje pa cu kaciti i nove slike!Toliko   :zvizduc

Sijamski_Mrmot

Ok, cekamo sa nestrpljenjem!

Svakako ces morati da dodas jos nesto inace ce ti velicina scene "progutati" elefanta :)

modellius

odlicno dragane, po meni da stavis jedan Willy,s i popunio si prazninu
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Momcha

Quote from: Patriota on 28-12-2010, 08:47:03
Momcha da li si ti bre kršten čoveče?   :god


Jesam,sto?

dragan51

Radio sam na mostu malo:
-Pre bojanja:




-I posle bojanja:






-I jedna u kompletu!:

Toliko!  :think

dragan51

Zdravo, dugo me nije bilo, ali za sad jos par stvari uradjenih:
"taljige" od Mini Art-a, farbano Humbrol enamel bojama ,a teksturu drveta pokusao sam docarati uljanim bojama!





I krov kuce( crepove sam pravio od tankog kartona, sekao pa na olovci krivio) boje su samo osnovne, a trebaju jos filteri,wash-ovi.....!


G]


Toliko za sad, kraj ko zna kad! :D

Sandman

Simulacija drveta na prikolici je fenomenalna - deluje kao da je zaista od drveta napravljena!

Što se tiče kuće, crep deluje lepo, mada fali možda još malo izraženijeg nasumičnog nijansiranja pojedinih komada crepa - vide se razlike u nijansama ali mi deluju dosta neupadljivo.

Kameni zidovi mi deluju ok, mada bi možda valjalo malo popuniti spojeve između komada kamena - ovako deluju nekako prenaglašeno. Možda i koji komad da dodaš ispupčenije teksture čisto da ne bude baš previše ravno.

Ovo su moje laičke sugestije jer inače ne radim diorame, ali mislim da bi malo možda poboljšale inače dobar utisak.

Emperor

Ja da ti kažem, a ja nikada ne tražim ,,dlaku u jajetu'', odlična ti je diorama, figure super,super simulacija drveta, sve u svemu visok standard...Samo tako nastavi i dobijaš prvo mesto na nekom takmičenju sigurno...

Mika999

#13
Odlicno.  :cheers

Pošto sam proveo podosta vremena po Dalmaciji mogu da ti preporučim, da krov od. crepove poblediš sa airbrushem pošto ih bije sunce pa nisu toliko intenzivni.
Druga stvar su kamene zidine. To su ljudske nastambe pa su prostori među kamenjem gotovo uvek zažbukani malterom i to podosta grubo. Na mostu je valjda O.K. kako je.
To popravi i biće još bolje.

Josip