Kako da budem bolji ?

Previous topic - Next topic

La











"Stuka" jos nije gotova....




Sandman

s obzirom da si ovo radio chetkicom jako lepo izgleda!
posebno mi se svidja "motling" na Mesershmitu (tamno zeleno-zeleni prelaz na krilima) i na Shtuki (zeleno-beli prelaz) - ja sam isto tako malo experimentisao na nekim maketama i volim to "mackanje" da bi se naporavio prelaz izmedju dve boje!

vidim da si se takodje jako lepo snashao sa farbanjem stakala - jako precizno je odradjeno koliko mi se chini - svaka chast!

jedino shto je mozda trebalo da se negde malo zagituje (na spoju krila i trupa na Lavochkinu), i naravno da radish shto tanjim namazima kako bi se shto manje video trag chetkice - meni ovo nikad nije poshlo za rukom  :-[ i zato sam i nabavio airbrush! ;)

josh jedan savet koji bih ti dao je vezan za over antene izmedju trupa i repa - nemoj koristiti konac jer je suvishe debeo!
probaj ili da zagrejesh sprue (ram plastike od delova) nad svecom i da ga rasteglish kako bi dobio tanku zicu ili mozda opet da probash sa nekim jako tankim najlonom za pecanje? ili mozda neki najtanji konac koji mozesh da nadjesh?

eto tako.. u svakom sluchaju, jako lepo za rad chetkicom - samo nastavi dalje! ;)
svaka naredna maketa ce biti sve bolja i bolja videcesh, jer na svakoj maketi te kopka da isprobash i po neku novu tehniku koju si negde video ili chuo za nju .... ;)

pozz i samo napred na nove makete ;)
S.

medico

uglavnom izzgleda Ok.... sa tendencijom da bude josh bolje  ;)
1. zaboravi na kanap kao ssto rece Sandman rastezi sprue ...lako je, videces posle 3-4 pokusalja pravices idealne antene ....ili pak idi do ribolovacke radnje pa trazi naj-tanji najlon za pecanje
2. visak decal filma obazezno iseci makazicama ili skalpelom tako sigurno neces imati silvering decala
3. ako wash-ujesh panele zaboravi na crnu boju ! koristi tamno sivu ili najbolje tamniju nijansu boje koju su koristio za farbanje makete