Hs-129 B-2

Previous topic - Next topic

lord sir giga

#150
Molio bi moderatore da ovaj topik presele u skolu maketarstva ili savete i prva pomoc, i da bude sticky posto ovde ima podosta gradiva za knjigu ili dve :deadhorse.
Ljudi nije meni uopste toliko bitno da li ce da se boja vidi ili ne, ionako je letelica kroz odredjeno vreme od mesec dva gubila (ljustila se) boju.
Kao sto vec rekoh osmirglacu stepenice na maketi od boje, pa cu cetkicom, umocenom u razredjivac, videti da skinem visak i podlive bele boje.
Farbano je cetkicom okruglom Br2, sa donekle razredjenom bojom, e sad imao sam nezeljene efekte baloncica vazduha, pa ce i to morati da se osmirgla i predje mozda jos jednom, ali videcemo.
Evo slika aviona posle skinute trake, koja je potrebna ukoliko zelimo da avion izgleda priblizno isti kao na sastavnici.

Kao i farbanje slobodnom rukom gondola motora i spinera.

Goran A.

Bolje je nego sto sam mislio. Ukoliko budes koristio razredjivac postoji velika mogucnost da ces ostetiti RLM boje. Finu, vodom natopljenu smirglu u ruke i lagano, lagano smrglanje bez velikog pritiska da se bela malo stanji. Ako negde skines RLM, popravi nakon smirglanja. Bela treba negde da se providi a negde ne posto se nije ravnomerno skidala.

Bice ovo OK, samo nastavi po planu.


dusko

Gigo kolega pre mene je dao najpametnije moguce resenje drzi se toga i nastavi ima nade za ovu maketu jos kad stavis dekale pa wash bice  to odlicno za prvi put. ;)

milogor_strashni

Najbuchniji, naposeceniji, najsavetovaniji i najludji build na forumu. Ja bih ovo samo izlakirao, iscetkao sa par tona suvog pastela sive, crne, braon, isto tako par puta wash, sve to isprljo da majka rodjena ne prepozna avion, izglancao malko vodenom shmirglom (u pravcu strujanja vazduhja, svakako!!!) i posle dekali, pa opet malko prljanja i bilo bi iznadjalo vrhunski (sto, koliko kapiram iz tvojih postova, hoces da postignes)

Hocu da kazem, ako vec eksperimentises, idi do kraja, sasvim je moguce da moze da te iznenadi krajnji rezultat. Tako sam se ja igrao sa prvim maketama i ne mogu da kazem da je ispalo loshe skroz.

Samo napred komsho!



Pozdrav,
Milan

Goran A.

Giga ne eksperimentise nego uci, zato je nabolje je da mu ne komplikujemo vec da mu pomognemo i poboljsamo ono sto je do sada uradio koliko toliko kako treba.

lord sir giga

@Milogor strasni ako imas iskustva sa takvim radom, dodji na kaficu pa da ga sredimo :zvizduc
------    ------     -------     -----     -----    ----
Ma ok nije problem nista uraditi, i ako se zezne da se popraciti, pa neradimo mi ono figure od leda ili klesemo stenu radi booginje Afrodite, pa ako kvrcnemo malko jace ode ruka ili sta li vec, da se sve popraviti ako se hoce.
Hvala na sevetima probacu.
pa se javljam sa slikama.

milogor_strashni

Da se razumemo, ja se nisam zezao. sve sto sam naucio, naucio sam zato sto sam bio hrabar da probam. Ako zeznem, idemo dalje. Zato sam sve to predlozio. cak i kad je najsavrsenija maketa, ja bih jos nesto dodao, ili znam gde sam zeznuo, tako da, uvek ima mesta za napredak. naravno, na tebi je, komsho, da uradis kako mislis da je najbolje.

A sto se tice kafice, nema frke, mada bolje da oladish pivo, trajace malko :))))

Pozdrav,
Milan

lord sir giga

Osmirglah da bude lepo na dodir, i skinuh ponegde po koji menurcic,
Uzeh cetkicu i sa njom skinuh visak bele boje uz konstantno skidanje razredjivaca i boje sa makete ubrusom za ruke, pored toga i osnovnu, ali nemari.
Sredih kasnije al mi zao mogao sam da ostavim osmirglanu belu koja se zavukla u panele, da bude kao ostarena maketa sto je i izgledala, ali nije mi dao djavo mira pa sam preboio.

cherny

Izgleda mnogo bolje. Uzmi samo tanku cetkicu pa popravi ivice gde su ti pobegle, posebno oko crnog polja na nosu.

Goran A.

Vec pocinje da lici na ono sto treba i ne izgleda lose. Procitaj pazljivo

-treba malo da sredis granicu bele boje da to izgleda pedantnije i preciznije. Posto je u pitanju 1/72 ne sme da bude suvise grubo.
-mehurice zafarbaj suvlje namocenom cetkicom nesto kao drajbras a moze i neku ogrebotinu.
-RLM polja zafarbaj gde ima bele ali pazljivo.

Kad sve ovo zavrsis i postavis slike, resavacemo zuti nos i taj panel ispred kabine. Lagano radi, korak po korak i za sad ti dobro ide.

lord sir giga

Zuti nos i crni panel su sredjeni kao i prelazi na bojama (pogotovu na belu mislim) videces kad budem slike stavio.
Samo da se malo prosuse

Goran A.

Kad si pre stigao da sredis?

lord sir giga

E pa sta da ti kazem osmirglao sam ivice, pa malo zasusio maketu od vode napolju (a bese bas toplo osetih to na kozi).
Pa sam onda zemio razredjivac i cetkicu  000 italeri (koji cu najverovatnije da menjam), i ocistio od viska farbe ivice na maketi, ali i na spinerima i na gondolama motora.
to sto je neravna boja malo ispravih ali se setih da je ona tu obicno prvo i otpadala, pa nije sve bas tako lepo sredjeno, a jeste.
Inace nije bilo problema pa je zato sve dobro islo,ili bolje receno bilo ih je ali sam bio spreman na njih i oma navalio posto znadoh kako da gi resim.
E danas sam radio ono farbanje.
Evo slika posle popravke RLMa, mada sam sa zutom malo omanuo, imam lose urezane panele, pa mi malko bega boja, ali cu iskoristiti traku pa ce biti sve ok.
I uz mnogo muke sredjen stajni trap i poklopac istog, posto su i jedan i drugi nevoljno napustili cvrt dodir sa maketom, pa sada stoje kako trebaju

Goran A.

Bele ivice bi trebalo bolje da definises da izgledaju malo cistije, ipak je to 1/72 a krzanje izgleda malo drugacije. Evo ti primer kako bi to malo bolje izgledalo a ne bi bio problem da doradis. Pogledaj i crni panel i zuti nos pa sve zajedno uporedi sa svojim slikama.


lord sir giga

#164
Bojim se d cu nesto zeznuti, a i imam drugih aviona za zapocinjati, nije greota odraditi ga ovakvog, nego se razmisljam da li da mu udaram crnu ili da kupijem grafit, ili D set od temidzu-a, neznam vise stvarno, mislim na panele.
Nego kako da mu odradim garez iz izduva posto gledah slike i videh da se bas poveliki, da li koristiti crnu bez razredjivanja ili razredjenu ili grafit sta mislite, i da li ga naneti sada ili posle dekala?
Inace lepo odradjena slika, ima ja jos dosta maketa da zeznem dok barem jedna nebude licila na tako nesto.
A sto se nosa tice spoj zute i RLM 71 nije ravan, vec vise ulaze jedna u drugu i cak se mesaju, ali nema veze.