Hs-129 B-2

Previous topic - Next topic

lord sir giga

jaoj bre pa imam onu za pelcovanje minijaturnu, e sad kad bi mogao celu da je gurnem, ona je negde oko 0,4 legla bi ko dupe na nosu.
Hvala AG02.

kasper.30

pojasevi su stvarno odlicno ispali. dobra ideja. obicno su najjednostavnija resenja i najbolja  :god

anki

Ja opet urgiram da stavis alke na kajseve barem pozadi gde se kace na zadnji deo kokpita. Mnogo si brate dugacko parce prilepio na zid. Uzmi tu zicu od Milogora i ne brzaj. Iako je zatvorena veruj da se ovaj detalj jako dobro vidi kroz staklic. Instrument plocu nemoras da detaljises jer je skrivena ali ovo sa kajsevima je bas uocljivo. Bice ti posle zao.

Goran A.

Ne moras da zabusis citavu cev vec samo malo pri vrhu.

lord sir giga

E ovako posto poslusah moje kolege i poceh sa radom sa zicom i posle podosta muke uradim jedan pojas, krenem drugi i dva puta isto parce mi uleti u oko.
Da se bolovo ne bi ponavljali vise skinuti delovi pojaseva nisu vraceni, kao nikada vise ni radjeni.
Kabinu sam malo isprljao sa Hu-191, zalepio je za trup, a cije su polutke posle sastavljene.
Krila osmirglana prednje ivice su strcile (gornja u odnodsu na donju), kao i trup.
Posle nekog vremena trup osmirglan odozgo i odozdo i zalepljen za krila, pa zagitovani spojevi na trupi, i spoj trup krila sa obe strane, donji delovi krila koji se lepe odozdo za trup su visi za oko 1 do 2 mm pa ih treba srediti smirglom, ja cu ovo odraditi zajedno kad i git, a ko bude radio nek sredi pre gitovanja.
ofarbani vrhovi mitraljeza i ogledalce koje dolazi na kabinu.
a da osmirglane rupe za nosace bombi (koje sam greskom izbusio) pa ponovo zagitovane zbog majusnih rucica.
Inace za mazanje tamijinog gita koristim olfin skalpel, odnosno samo drsku koja drzi hiruski nozic.
Tako da ako se pojavi visak gita, mogu ga odma skinuti ostricom, i upotrebiti.
S tim sto je ostrica izvucenija iz lezista podosta, ali ne previse da se ne bi setala.
Slike sutra kada valjda nastavljamo radove.

lord sir giga


Evo slika jucerasnjeg rada, danas sam osmirglao sve, ali sam primetio da na nekim mestima moram da dodam gita, pa ponovo da smirglam, mada neznam dokle to treba raditi, kad su rupe u pitanju, posto neznam.

Goran A.

Dodajes git i smrglas sve dok rupe ne nestanu. Zavisi koliko gita stavljas i koliko skidas. Nekad uspe iz prve a nekad treba ponoviti vise puta. Posto ti se providi boja na nekim mestima, prefarbaj jos jednom.

lord sir giga

Ma ok dodao sam git jos malo, tamo gde mislim da treba, pa ce da vidimo.

PELE

Лепа макета, одлично за сада! Пратим!  :cheers

Ovaj Italeri je mala slatka stvarčica za koju se vredi potruditi kako i zaslužuje.
Samo napred.

Josip

lord sir giga


Dokle ovo vise treba da se smirgla, unisticu sve panele

Goran A.

Trup nije los a spoj krila i trupa bi trebalo da se doradi. Gitom nivelises povrsine koje si slepio. Pregledaj da li na postojecem gitu ima rupica i da li si nivelisao povrsine ili nesto propustio. Dogituj samo mesta gde nema gita ili ima rupica. Kad to zavrsis prefarbaj zagitovana mesta akako bi video sta si postigao.

sezan

#57
Iseci tracicu smirgle oko cm sirine i kaziprstom smirglaj ako neces da kvaris mnogo panele okolo!!Cini mi se da koristis pregrubu smirglu!Na pocetku i mozes malo grublju ali finisiraj nekom finom!I ko sto kaze kolega AGO zafarbaj to mesto samo i proveri sta si uradio,mozes i cetkicom ali retko boju napravi skroz!Ponavljaj proces dok nebudes zadovoljan!Bez probnog prefarbavanja ti mozes da vidis koliko je dobro 80 % ali dok ne prefarbas nema sanse da vidis sve nedostatke! Panel ako si izgubio poravi paracem ,skrajberom ili nekim silom i savitljivim lenjirom! Ajde zapni malo sad i nastavljaj dalje,nemoj te osnovne stvari da te koce!Srecan nastavak rada!Pozz!

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

lord sir giga

Ma problem je ti sto ja ovde prvi put radim sa gitom, papostavljam pitanja ove vrste.
Izgleda da sam pogresio kad sam zalepio krila za trup bez smirglanja i pasovanja pa su mi krila u odnosu na trup niza, pa me zeza sve, razmisljam se da rastavim sve pa da ponovo radim.
Sto se tice rupica proverio sam pre drugog nanosenja gde su rupe, ali sam zamazao sve ponovo pa mi to onda pravi problem, kao i nivelacija, ali vec rekoh sta je problem.
Donji deo sam osmirglao podosta, pa ono deluje da je negde blizu cilja, sto se tice smirgle ona je 400.

Goran A.

Normalno je da se gituje vise puta.

1. gitom zatvaras spojeve
2. nivelises spojene strane

Kako rece Sezan, git nanosis, kada se osusi smirglas, ovaj postupak ponavljas sve dok se ne dogodi ono iz tacaka 1. i 2. Smirglaj lagano, bez preteranog pritiska, prvo grubljom smirglom a na kraju finom i to obavezno vodenom. Cesto kontrolisi povrsinu koju smirglas. Kada ti se ucini da je gotovo, prefarbaj i ukoliko je sve ravno, cisto i bez ogrebotina, to je to. Ukoliko primetis da ima jos nekih neravnina, smirglaj jos malo ili dodaj gita u zavisnosti sta hoces da postignes.