Hs-129 B-2

Previous topic - Next topic

Profa

Nepažnja 'oće da nagrize delove mnogo gore od bilo kog lepka, tako da nestanu... :think
Isto kao i karakteristični piiing kad se sklopi pinceta, a deo odletiii tako da čuješ gde je pao, ali i da ga nikad više ne nađeš...
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Napravi nesto priblizno pa nastavi ili dok ne dodjes do topa radi nesto drugo.

milogor_strashni

slazem se i potvrdjujem.. jedan izgubljeni deo sam npr nasho 15m od sobe, na terasi sa suprotne strane kuce.. kako?? nemam pojma. mozda sam izmislio teleportovanje ili sl a da nisam ni bio svestan?

samo polako.. de su ruke u majstora, tu je i rezultat...  ;)

Pozdrav,
Milan

lord sir giga

Ma glupo mi sad da rastavljam motore pa da radim verziju sa bombama, sacekacu da vidim kako ce mi italeri odgovoriti, pa ako nista drugo odradicu ga kako ga odradim, sta sad iznervirao sam se, ali zivot ide dalje, pa cu i ja s njim valjda  :headbang

lord sir giga

#79
Da nebude da nista neradim, a i bili su praznici.
Danas smirglani spojevi i urezivani paneli, lako je urezati ih ukoliko postoje makar malo, a veoma tesko urezati ih ukoliko ih nema upopste.
Sutra nameravam odozdo farbanje sa rlm-65 kao i poklopac topa gondole motora i stajnog trapa zasebno od krila.
Da ne bih unistio stajne trapove, posto to obicno uradim.
Slike sutra naravno

lord sir giga

Evo i slika, mislim da sam preterao sa urezivanjem, ali to je za nauk sledeci put.

Dajte neki komentar u vezi gitovanja, posto mi je ovo prvi put, a mislim da sam sredio i iznivelisao neravnine.

Sandman

jesi li urezivanje radio slobodnom rukom ili uz neki "lenjir"?  :-\

lord sir giga

U pocetku ne posle da, ma vidi se nema sta da se kaze, ali posto je lenjir dugacak i sirok nistam i nije pomogao najverovatnije cu sledeci put koristiti parce bonsek platne, posto je tanja i verujem da ce lepse leci na maketu.

Sandman

mozda bi najobichnija Tamiya ili molerska traka pomogla kao vodilja za liniju panela.

prvo zatim probash lagano da oznachish liniju sa skalpelom, ne pritiskajuci mnogo, a zatim mozesh ili iglom za shivenje ili skalpelom ponovo (ako nemash skrajber), vishe puta da provuchesh kroz vec obelezenu liniju panela, ali bez pritiskanja.

tamo gde je gitovano mesto obavezno slabijim pritiskom urezujesh jer je tu materijal mekshi nego gde je gola plastika.

lord sir giga

Ja sam uUrezivanje radio olfinim skalpelom, samo obrnuto, ne secivom, vec tupim delom.
Neiskustvo se placa, a tek sam danas video koliki su to krateri u odnosu na obicne panele na maketi.
I da pritisak na maketu je bio jaci iz nekoliko puta.Da sam stao posle drugog bila bi pesma.
Sad sam se mako igrao sa RLM-65 i ofarbao gondole motora i stajnih trapova poklopac topa.

milogor_strashni

Komsho,
ti stvarno mnogo zuris, bez razloga. ako neki deo alata nemas,ili improvizuj (s konacnim ishodom koji zadovoljava skroz) ili ne radi nista dok ne nabavis alat.
Sto se tice panela.. ako ne postoji nista, onda prvo oznaci nikom olovkom, bilo cime, onda lagano skalpelom preko.. cisto da se urezu plitko putanje, a onda tek parachem pravi panele... i ovaj deo s gitovanjem nije ok zato sto se vide rupe.. sve to moze da izlgeda savrseno, ali moras da budes strpljiv i temeljan.. nema zurbe.. cak mislim da je to osnova maketarstva..planiranje i strpljivost...

e sad.. damage control... pa ja bih, da sam na tvom mestu, zagitovao sve ove neravne linije panela...ne sve.. vec samo ove sto izgledaju ko veliki kanjon...dobro ishmirglao posle.. da bude savrseno, i onda pokusao opet da urezem linije panela.. naravno.. to je sad najveca zezancija... mnogo je teze urezati kad je git osnova, a ne plastika..

U svakom slucaju.. strpljivo i polako.. dobra je ovo maketa i moze da izgleda strava.. nemoj da zuris

E da, vrlo bitno, nije mi bila namera da se pravim pametan ni da pishem samo kritike radi, tako da.. ako je frka, obrisacu.. prosto mislim, ako ljudi na forumu dobronamerno kazu sta misle, da je to dobro i za forum i za ljude koji iz toga mogu nesto da nauce

pozdrav,
Milan

Sandman

Gigo, svakako mozesh da probash da ove dublje urezane linije "zalijesh" Mr. Surfacerom, mozda ce vec to biti dovoljno da ublazi njihov izgled - samo se naknadno malo preshmirgla preko tog dela i bice bolje nego ovako...

lord sir giga

Ma nezurim ja nigde ljudi ionako je to rad od nekih sat dva u vr glave.
Ionako mi je dosadno i nemam sta da radim drugo, pa se zezam sa maketom.
Nije nikakav problem slobodno kritikujte, pa tome ova tema i sluzi.
Inace da nisam zeznuo stvar sa trupom i krilima gitovanja mozda nebi ni bilo posto tu na spoju i ima linija panela, jedino gde je gitovanje potrebno je odozdo na sastavu posto tu nema linija panela.
Ma nekaga ovako idemo dalje, nek bude kako mu drago, sve ce to na kraju da uleti u vitrinu i da bude za ukras.
Idemo dalje.

Goran A.

Zagituj ponovo one panele pa opet urezuj ali opet sa nekim lenjirom. Stare gitovane spojeve ismirglaj vodenom finijom smirglom uz obavezno koriscenje vode. Na kraju krajeva, da se ne bi mucio, dogovori se s nekim da ti pokaze kako da to uradis. Lepo skuvas coveku kafu (vinjak mu ne daj) i gledaj i uci. Mozda je tako najbolje, preko foruma je teze objasniti.

Profa

Quote from: AG02 on 17-02-2011, 14:48:54
Lepo skuvas coveku kafu (vinjak mu ne daj) i gledaj i uci. Mozda je tako najbolje, preko foruma je teze objasniti.
Goran je definitivno u pravu, prvo: ovo obavezno popraviti, a ne "nema veze", a drugo: mnogo je lakše učenje kad nekog gledaš, nego čitaš "uputstvo" na forumu...
Što se vinjaka tiče, zavisi... Ako je potrebno da se ruke tresu prilikom šmirglanja, mož'da i pomogne ;)
Bogu fala što sam Lala! :)