Hs-129 B-2

Previous topic - Next topic

Slobo

Uzmeš lepo onaj savitljivi metalni metar što se sam namotava pa njega koristiš kao lenjir. Taman je dovoljno savitlijv a opet dovoljno čvrst da možeš da režeš kao čovek. Ne znam kako ide urezivanje obrnutim skalperom, ja sam se oduševio kad sam isprobao olfin skrajber, jedino što sad nemam vremena da započinjem neki ozbiljniji rad sa njim  :(

Zato Gigo samo napred, ne kloni duhom, pozdrav!

lord sir giga

#91
I cudim se ja sto niko nece da postavlja projekte u radu pa vi ste gori od Inkvizicije, e pa necu da popravljam :think dobro ajde ocu, a izgleda da ce farbanje za bude najesen a maketa spremna za Muzejski Novogodisnji kup.
NARAVOUCENIJE:
Pre upotreebe mozak promuckati, a pre bilo kakvog pametovanja u radu sa maketom neraditi nista vec ostaviti kako jeste, ili dok ti neko ne pokaze kako da radis, potrosicu ceo tamijin git samo na jednu maketu :headbang
Evo i slika:

Goran A.

Jos uvek nisi nista upropastio, sve sto do sada nije ispalo kako treba lako je popravljivo! Ne zuri, bice to dobra maketa na kraju.

ubermagog

Uzmi patent olovku 0.5 i umesto grafitne mine stavi kvalitetnu šivaću iglu ili špenadlu bez glave i dobićeš najbolji i najprecizniji alat za urezivanje panela - takvu 'olovku' lagano prevlači uz ono što budeš koristio kao vođicu tako da pomalo urezuješ liniju!
Posle nekoliko prolaza kad vidiš da si dobro urezao liniju, kroz istu proteraj okrenuti nožić skalpela - i gotov posao. Eto čak ni poseban alat ne moraš da kupuješ!


voja

Quote from: lord sir giga on 14-02-2011, 11:59:24
Stvarno da covek ne poveruje uzeh subler da premerim top za burgije kad ono topa nema nigde.

http://www.youtube.com/watch?v=1ZlrGfRn0_g&feature=related

.

milogor_strashni

hm, jos malo opservacija.. kad gitujes spojeve i panele.. i konacno, ovakve greske, rupe, bilo sta sto treba da se gituje.. s leve i desne strane tog spoja,ili kroz okolo ako je neka rupa, na par mm stavish tamija traku ili obicnu krep traku ili kako se vec zove ona lepljiva shiroka za krecenje.. ili sta vec koristis.. to sve da bi zastitio ostatak makete od suvishnog gita.. a i da bi sebi olaksao posao kasnije...
i tek posle nanosis git...
a da ne bude da sam ja nevidjeno pametan rodjen... ovo  http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,10814.0.html sam radio pre manje od godinu dana.. i mislio sam da su avioni tako lepi i sjajni i super kad se urade jer su pre svega skroz presvuceni gitom pa lagano shmirglani.. pa sam ceo ovaj avion premazao gitom. naravno to je bilo pogresno...a posle sam shmirglao ko idiot par meseci... nije mi takodje tad napamet padalo da bi eventualno vodena smirgla mogla da se kvasi da bi shmirglanje imalo valjanog efekta.. mozes misliti koliko je to trajalo. usput sam se prikacio na ovaj forum i na neke sajtove po svetu i citao fore i how to...i skapirao da sam skroz pogresno radio.. ali to su bili pocetci

ocu kazem, samo polako (iako sam dosadan i ponavljam to ko neka baba) i doci ce rezultati. ako budes zeleo, i bio uporan, svaka sledeca maketa ce biti bolja od prethodne, bar za prvih 20-30 kom napravljenih.

Eto, smorih s pisanjem

Pozdrav,
Milan

dragan_mig31

Ja vec odavno ne koristim nikakav kit kad sredujem spojeve rupe itd.Koristim Cijano akrilat ili super lepak kako ga ljudi zovu.Prema meni nema nisto bolje od ovo jer se 100 puta lakse i preciznije urezuje nego kita i za razliku od kita ne puca i nije uopste mekan i kad urezujes panele nema razlika u dubinu jer je kit meksi od plastiku.

lord sir giga

@Voja evo smejem se jos na ovu pesmu, ali mislim da je bolje izvedena kad je radjena za Film Kamiondzije ponovo voze.
@Strasni valjda dosadan ko neki deda, ali nema veze shvatio sam da jeste potrebno da se presece odma inace bi posle to sve preraslo u standard i makete ne bi nicemu valjale, samo ti pricaj zanat se i onako krade.

Nemsy_29

Gigo samo lagano, nemoj da pritiskas mnogo ili ako vec ne mozes da rezes "pravo" uzmi traku i polepi vise slojeva jedan preko drugog da ti skalper ne bi bezao. Tako sam ja radio u pocetku a sada neka manja urezivanja radim slobodnom rukom. Zeznem jedino kad zurim  :headbang

lord sir giga

Urezah panele koristeci noz od skalpela kao lenjir, nije lose ispalo, ali sam se kasnije setio da upotrebim iglu medicinsku za urezivanje pa je sve islo ko po loju.
Naravno pre urezivanja sam osmirglao naneti git tamijin, a nisam ni mislio da cu da odradim osmirglane panele na trupu odozgo ali sam uspeo skoro bez greske.
Tako da od sada za urezivanje panela koristim samo skalpel kao lenjir i iglu nataknutu na spric umesto skrajbera.
Radih mal i na mom Me-109Z ali su mi spojevi na obakrila popucali, pa sam opet morao da gitujem.
Netreba pritiskati posto spojevi nisu bas lepljeni vec spajani gitom.
Sta rastvara git to je pitanje, koja tecnost to radi najbolje?

NecaRamone

Ja sam cuo aceton za nokte, ali isto tako da taj topi plastiku pa mora jako pazljivo. Nikad nisam probao ;)

mutayu

Uljani skidac laka za nokte, bez acetona. Ne topi plastiku a rastvara maketarske gitove.

Sandman

Nitro razredjivach lepo saradjuje sa Tamiya gitom, i ta smesha se lepo posle nanosi chetkicom, slichno Mr. Surfaceru, jedino shto se mora voditi rachuna da se ne nanosi prevelika kolichina odjednom, kako nitro ne bi razjeo plastiku... u manjim kolichinama nije problem, jer nitro brzo isparava, a ostaje git koji je u lepo razredjenom stanju nanet u tankom sloju...

lord sir giga

Hvala ako mi opet bude pravilo problem moracu neku plastiku da stavim izmedju da je zalepim pa tek onda git, ali videcu polako ima vremena.

Goran A.

Uljani skidac ipak nagriza poneku vrstu plastike, licno probao. Git ne sluzi za lepljenje pa nemoj ni pokusavati da skratis proces. Odstrani git nekom iglicom, zalepi pa ponovo gituj.
Mnogo se rastegao ovaj tvoj topik, sedam strana, price koliko hoces. Do sada si na raznim topicima mogao da procitas sta se i kako se radi. Maketa sigurno nece biti za bacanje, uradi ga kako bilo, imace svoju vrednost i svoje mesto. Zavrsavaj, kaci slike,a onda cemo ti reci sta ces i kao ces sledeci put.