Hs-129 B-2

Previous topic - Next topic

lord sir giga

Ma nije se otego, nego eto ovako mi je najlakse da radim i ucim postavljajuci pitanja, posto znam da odgovore ima da trazim u hiljadu topika, u kojima su vecinom dobro odradjeni ali ne skroz.
Evo danas cu valjda poceti sa farbanjem donje strane sa RLM65, pa cu prethodno toga da vidim da ocrtam odozgo i izlepim traku zakamuflazu, pa da radim jednu od gornjih boja u dva sloja, naravno posle odredjenog procesa susenja drugi sloj

lord sir giga

Jedno pitanje posto sam postavio UHU patafix izmedju RLM-65 i Hu-24 (zuta) interesuje me kad je zadnji rok za skidanje UhuPatafixa da ne bi stvrdnuo, odnosno da nemoze vise da se skine?

Goran A.


Slobo

UHU patafix je predviđen za upotrebu po kući, za fiksiranje raznoraznih sitnica i može da se koristi više puta bez straha da će se stvrdnuti... E sad, ako si planirao da završiš maketu u sledećem milenijumu, tu verovatno može doći do komplikacija  ;D
Ajd sad ozbiljno, može da se desi je da ti ostanu komadići patafixa na površini koji neće odmah da se odlepe, a njih onda lepo pokupiš drugim komadićem patafixa... Ili u najgorem slučaju da ostane masna mrlja (to piše na pakovanju dotičnog UHU-a), mada ne znam dal se to nekome dešavalo...

Pozdrav!

milogor_strashni

Pre nego stavish uhu, ako planirash da ostavish neko vreme da stoji na maketi, obavezno stavi lak ili pronto ili sl, da zastitis sloj farbe.. pa ako ostane masno, moze da se sredi...
ostalo je nebitno, uhu moz da traje vekovima :

Pozdrav,
Milan

Mislim, da je ova gradnja rekord na ovom forumu po dužini postova.
Nadam se, da če maketa biti dostojna ;)

Josip

lord sir giga

@ JZ pa bolje da vas sad smaram oko tehnika koje neznam nego da posle u svakom topiku postavljam pojedinosti za iste stvari.
Sumnjam da ce biti dostojna maketa posto je medju prvima, ali cu se potruditi da bude lepo odradjena.

lord sir giga

Donje povrsine ofarbane u RLM-65 (Hu-65) i Hu-24 Trainer Yellow dve ruke sa ramakom od 10sati, a gornja povrsina predjena sa RLM-71 prva ruka.

vlajko&marko

Bravo bravo
a gde su fotke?  :think

lord sir giga

Posto sam video kako je ispalo farbanje odozdo moracu to da iskoristim kao neku vrstu oronulosti aviona, posto sam boju nanosio cetkicom 000, Wajzgajovic :headbang.
I vise sigurno necu koristiti UHU Patafix, osim ako nebudem morao, posto fa je skinuti bas interesantno, a od boje ostaje nabor koji se moraskidati skalpelom.
Od sve muke bacih se na maskiranje za RLM-70, kojom sam ofarbao potrebne povrsine (cetkica br 1, valjda jeste), dok je RLM-71 skinuta prstima, kako neznam, ali cu morati i nju ponovo da farbam.
Ma nema veze bitno je dase radi nesto.

Profa

3/0 za kamuflažu? Pa to zahteva vrrrlooo strpljiv rad :hahaha
Svaka ti čast, što ti umeš stvarno niko ne ume (ili mu ne padne na pamet :D).
Stranu na šalu, ne mislim da se podsmevam, samo bi, mislim, trebalo malo pažljivije da radiš...
Što se tiče stepenika koji nastane upotrebom patafixa, trake ili bilo čega što se koristi za razgraničenje kamuflaže, skida se finom vodenom šmirglom ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

lord sir giga

Ma nepitaj nista videces sliku sutra nasta lici RLM-71, a nasta RLM-70 strasno, mada mi se svidelo kako izgleda celokupan predjen tako musavo ko da su ga farbali zarobljenici koji su posle zavrsenog posla streljani naravno.
U prevodu katastrofa u odnosu na pravi izgled, a lepota sa umetnicke strane kako se nesto moze odraditi.
Ali nemarim peterano sto se tice izgleda osnovne kamuflaze kad znam da ce biti prekrivena belom, sto ce mi olaksati podosta posao, i nemoram se nervirati oko svega sto donosi savrsena kamuflaza.

Sandman

Kad ce slike? Malo je zamorno ovo misaono maketarstvo... ::)

Dada

Gigo, radis li ti ista sem sto ocigledno pises doktorsku disertaciju o maketarstvu?

lord sir giga

Quote from: Dada on 25-02-2011, 19:53:09
Gigo, radis li ti ista sem sto ocigledno pises doktorsku disertaciju o maketarstvu?
Sutra cim popijem kafu sutra i ocistim sneg imacete slike, i ko sam ja da pisem disertaciju o maketarstvu, pored toliko vas ovde.
Ne bi mi padalo na pamet to da radim, a i nevidim sta smeta to sto vam kazem nesto valjda vas nelazem, vec govorim istinu.
A i pravo da vam kazem setim se da slikam tek kad odradim boju, a onda nije bas za slikanje.
Tako da sutra ce biti fotografija pa prosudite sami.