Revell 1/72 Dassault Mystere IVA

Previous topic - Next topic

Milan18111

#15
Dobar,dobar....uspeo  si da ga dovedes u red bez obzira na sam kvalitet makete.
Jedino mi se cini da usisnik lose paše na ostatak trupa...podseca na Revellov Mig-21 f-13 koji ima indentican problem.

Sandman

Quote from: Milan18111 on 03-06-2011, 16:26:49
Jedino mi se cini da usisnik lose paše na ostatak trupa...podseca na Revellov Mig-31 f-13 koji ima indentican problem.

Ima Milane josh da se radi ovde - moracu dobro da ispoliram povrshinu makete jer ce imati metalni finish.

Shto se tiche nosa, u pravu si, nisam bash zadovoljan kako je ispalo na kraju, ali ne bih vishe chachkao jer cu unishtiti sve one linije panela u okolini nosnog prstena, a obzirom da su u pozitivu bilo bi ruzno da ih urezujem i pravim previshe kombinacija negativ-pozitiv.

Potrudicu se da sve linije panela nekako istaknem farbanjem (preshading i mozda postshading blagi), mada nisu bile previshe vidljive na ovom avionu - svi paneli su poprilichno ravno uklopljeni pa se linije panela slabo primecuju i na pravom avionu.

Bice verovatno i toniranja pojedinih panela, ali ce mi ipak veci izazov biti da pogodim plavu i crvenu sa dekala - planiram da neke od dekala akro grupe (tj. vecinu njih) zamenim farbanjem...

No, dotle ima josh dosta gitoshmirglanja da se odradi :P :D

Profa

Sa gađanjem boja ne bi trebao da imaš neki problem - Hu 14 i Hu 60 bi trebalo da budu OK, pitanje je samo kakva je nijansa na dekalima :think
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Krila sam zalepio, spojeve prvo popunio istanjenim spruom, a nakon gitoshmirglanja nabacio josh malo gita sa donje strane gde su ostale pukotine...


Sandman

#19
Pošto je kampanja "Zlatno doba mlaznjaka" odavno završena, a ova maketa nije, prebacih topik u "Projekte u radu" pošto lagano nastavljam rad i na ovoj maketi...

Pošto će maketa predstavljati primerak istaknut kao "gate guardian", rešio sam da poklopac kabine i vetrobran zatamnim.

Prskao sam akrilnu Tamiya Smoke preko staklića, ali samo sa unutrašnje strane - na ovaj način ću moći bezbedno da maskiram stakla kasnije pred prskanje kamuflaže, a da se ova Smoke boja ne izgrebe ili oljušti.


maestro

Quote from: Sandman on 02-12-2012, 00:30:34
Pošto je kampanja "Zlatno doba mlaznjaka" odavno završena, a ova maketa nije, prebacih topik u "Projekte u radu" pošto lagano nastavljam rad i na ovoj maketi...

Pošto će maketa predstavljati primerak istaknut kao "gate guardian", rešio sam da poklopac kabine i vetrobran zatamnim.

Prskao sam akrilnu Tamiya Smoke preko staklića, ali samo sa unutrašnje strane - na ovaj način ću moći bezbedno da maskiram stakla kasnije pred prskanje kamuflaže, a da se ova Smoke boja ne izgrebe ili oljušti.


Cenim da to ne može sa enamlima ili grešim? Inače odličan rad.

Sandman

Mislim da nije bitno da li je boja enamel ili akril, nego je fora da boja bude transparentna.
Tamiya Smoke je veoma transparentna boja i na nekoj obojenoj podlozi posle više prolaza tek poćinje da se nazire njen tonalitet - sva zavisi naravno i od toga koliko je razređena.

Isti efekat bi mogao da odradi i Future pomešan sa nekom akrilnom bojom - ovo sam testirao ranije na nekom komadu prozirne plastike i radi posao. Jedino ne znam da li je isti efekat ako se pomeša Pronto sa akrilnom bojom.

(Future i Pronto su akrilna baza pa se mogu mešati samo sa akrilnim bojama!)

maestro


matilda

dobar za sada web-gazdo.
ta maketa je nocna mora,drugar mi rece.
tu t5amiya smoke  i ja poceo dakoristim sve cesce. cime je razredjujes ti, ja koristim alkohol...???

stevaqn

Sandman

#24
Maketa je dosta gruba po pitanju detalja - sve panel linije su kanjoni te sam ih zato i popunio Surfejserom.
Uklapa se manje više OK, osim spoja trupa i krila sa donje strane gde je bilo dodavanja istanjenog sprua pa gitovanja preko toga.

Tamiya Smoke sam razredio Tamiya thinnerom za akrile - znam da se alkohol u suštini može koristiti kao alternativa, ali ipak više volim da koristim odgovarajući thinner ako sam u mogućnosti da ga nabavim.

Inače, zalepljeni su i horizontalci, kao i poklopci stajnog trapa.





Stajni trap sam postavio u zatvorenom položaju pošto će maketa stajati kao "gate guardian" - nešto poput ovog: